logo panasonic

Panasonic – producent telewizorów, aparatów fotograficznych i urządzeń audio

Panasonic jest firmą, która w pierwszej kolejności stawia na ulepszanie świata i ułatwianie życia. Szeroka gama produktów, ogromna popularność oraz podejście proekologiczne sprawiają, że należy ona do grona globalnych gigantów w dziedzinie elektroniki. Dowiedz się, co wyróżnia ją na tle konkurencji, i sprawdź, jak produkty Panasonic wypadły w naszych testach i rankingach.

logo panasonic
Spis treści

Co produkuje Panasonic?

Panasonic jest producentem bardzo szerokiej gamy urządzeń obejmującej: małe sprzęty gospodarstwa domowego, elektronikę użytkową oraz urządzenia do ogrzewania i klimatyzacji pomieszczeń.W ofercie firmy znajdują się: telewizory, kina domowe, słuchawki, sprzęt audio i video, w tym odtwarzacze Blu-Ray i DVD, radia oraz wieże Hi-Fi. Kolejną kategorią są urządzenia fotograficzne: aparaty i akcesoria do nich, obiektywy, kamery i lampy błyskowe.

Panasonic produkuje też wiele rodzajów sprzętów AGD: kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, wyciskarki do owoców, blendery, wypiekacze do chleba i oczyszczacze powietrza. Poza wytwarzaniem urządzeń przeznaczonych do kuchni i domu ważną częścią działalności firmy jest produkcja sprzętów do pielęgnacji ciała: depilatorów, suszarek i prostownic, szczoteczek sonicznych i irygatorów do zębów, golarek, trymerów, maszynek do strzyżenia oraz urządzeń do domowej pielęgnacji twarzy.

Co wyróżnia markę Panasonic?

Nadrzędnym celem Panasonic jest zapewnienie ludziom lepszego życia i tworzenie lepszego świata, co ma być gwarantem rozwoju i szczęścia społeczeństwa. Przy kreowaniu swoich produktów firma stawia nacisk na zastosowanie innowacyjnych technologii elektronicznych oraz doskonałą jakość. Dodatkowo Panasonic podejmuje różne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, dotyczące zarówno samego koncernu, jak i całego społeczeństwa.

W asortymencie Panasonic znajdują się zarówno sprzęty przeznaczone dla klientów indywidualnych, jak i rozwiązania dla biznesu. Firma należy do grona wiodących producentów elektroniki na świecie i nieustannie poszerza ofertę produktów. Uważana jest za jednego z najlepszych producentów aparatów fotograficznych, kamer oraz multimedialnych telewizorów.

Historia firmy Panasonic

Marka Panasonic powstała w 1918 r., w momencie założenia firmy Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works przez Konosuke Matsushita. Jej pierwszym produktem była udoskonalona wtyczka żarówki. W kolejnych latach oferta poszerzała się o: lampę rowerową na baterie, żelazko na prąd oraz silnik elektryczny.

Rozwój firmy zatrzymał wybuch II wojny światowej, po której zaczęto odbudowę dawnej potęgi. Początek lat 50. zaowocował kolejnymi przełomowymi produktami Panasonica: pralką, 17-calowym czarno-białym telewizorem oraz lodówką elektryczną. Równolegle toczyły się prace nad udoskonalaniem radioodbiorników i produkcją kolejnych sprzętów AGD. W 1982 r. Panasonic stworzył swój pierwszy odtwarzacz CD, a 3 lata później – kamerę VHS.

Rozpoczęcie działalności biznesowej Panasonica w Europie datujemy na rok 1962, kiedy to w Hamburgu otwarto pierwsze biuro sprzedaży. Największy wzrost firma odnotowała po ekspansji na rynek rosyjski. W 2003 r. nastąpiła unifikacja całej grupy pod globalną marką Panasonic. Wtedy też powstał dobrze znany nam slogan „Panasonic ideas for life”. Firma nadal jednak funkcjonowała pod nazwą Matsushita Electric Industrial, którą zmieniono na Panasonic Corporation dopiero w 2008 r.

Panasonic zaangażował się w działania na rzecz środowiska, publikując w 2007 r. deklarację zakładającą ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Był to jeden z priorytetów marki, stawiany na równi ze sprzedażą czy generowaniem zysków.

Jedyna europejska fabryka tej firmy znajduje się w Gnieźnie i wytwarza ogniwa cynkowo-węglowe.

Panasonic – opinie, czy warto?

W opiniach dotyczących sprzętów audio Panasonic przeważają pozytywy: użytkownicy doceniają dobrą jakość dźwięku i obrazu oraz intuicyjną obsługę. Często podkreślanymi zaletami urządzeń z kategorii uroda i higiena są: skuteczność, wygoda używania oraz ergonomiczny kształt.

Dowiedz się, jak sprzęty Panasonic oceniają ich użytkownicy:

Mathieu
Czytaj więcej
Telewizory OLED marki Panasonic od lat uważane są za jedne z najlepszych do kina domowego. Na ten wizerunek firma pracowała przez długi czas zachwycając świetnymi plazmami, później przechodząc w LEDy podbiła serca wymagających użytkowników modelami pokroju DX900, a od kilku lat skupiła się na telewizorach OLED.
Gal Anonim
Gal Anonim
@GalAnonim
Czytaj więcej
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Anna Nowak
Anna Nowak
Czytaj więcej
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Poprzedni
Następny

Panasonic w Sprawdzono.pl

Mieliśmy okazję przetestować poszczególne sprzęty Panasonic i sprawdzić ich działanie w praktyce. Pozwoliło nam to zweryfikować deklaracje producenta z rzeczywistością, a także zestawić produkty Panasonic z porównywalnymi urządzeniami konkurencyjnych marek i stworzyć rzetelne rankingi. Będą one pomocne przy wyborze i zakupie urządzeń Panasonic oraz ułatwią ich eksploatację.

Opracowaliśmy też praktyczne poradniki, zawierające liczne wskazówki i triki przydatne zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym użytkownikom produktów tej marki. Wszystkie dane techniczne i specyfikacje urządzeń zamieściliśmy w prostych i przejrzystych kartach produktowych.

Poznaj rezultaty testów, w których sprawdziliśmy sprzęty Panasonic

Dowiedz się, jakie lokaty zajmują produkty Panasonic w naszych rankingach

Odkryj porady dla przyszłych i obecnych posiadaczy urządzeń Panasonic

Sprawdź specyfikację techniczną sprzętów Panasonic w naszych kartach produktowych

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Japonia

Rok założenia: 1918

Zakres działalności: produkcja i dystrybucja telewizorów, kamer, aparatów, wież, słuchawek, radioodbiorników, telefonów komórkowych oraz sprzętów małego AGD do pielęgnacji i higieny ciała oraz do kuchni

Gdzie kupisz produkty Panasonic? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://support-pl.panasonic.eu/app/ask/

Infolinia (czynna w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku): 801 003 532, 22 295 37 27

Punkty dystrybucji: elektormarkety i sklepy online

Oficjalny sklep online: https://shop.panasonic.pl/

Przejdź do