Ranking zmywarek do zabudowy – najlepsze modele na 2022

Zakup zmywarki do zabudowy jest wyborem na długie lata, dlatego warto go dobrze przemyśleć oraz rozważyć wszystkie zalety i wady różnych sprzętów. Przy podjęciu decyzji i znalezieniu najbardziej niezawodnej zmywarki pomocny będzie nasz ranking najlepszych zmywarek do zabudowy na 2022. Sprawdź, jaką zmywarkę wybrać i przekonaj się, jak Twój wymarzony model plasuje się na tle konkurencyjnych urządzeń.

Zmywarka do zabudowy

Jak wybrać najlepszą zmywarkę? Sprawdź nasz ranking zmywarek do zabudowy 2022

Wybór najlepszej zmywarki pod zabudowę, która sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom, a przede wszystkim dokładnie domyje naczynia, to nie lada wyzwanie. Dostępne w sklepach modele na pierwszy rzut oka nie różnią się niemal niczym poza szerokością. Jednak samo rozróżnienie na zmywarki 45 cm i zmywarki 60 cm to zdecydowanie za mało – warto wziąć pod uwagę również inne czynniki, które przekładają się na komfort użytkowania.

Jeśli kupujesz swoją pierwszą zmywarkę lub od ostatniego zakupu minęło sporo czasu, sprawdź, jaką zmywarkę wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Niektórych informacji nie będziemy w stanie zweryfikować na podstawie specyfikacji technicznej oraz opisu producenta danego sprzętu. Tu z pomocą przyjdą nam opinie o zmywarkach do zabudowy różnych marek zamieszczane przez ich użytkowników na forach, pod opisami produktów w sklepach internetowych lub na stronach producentów, w popularnych porównywarkach cenowych oraz w mediach społecznościowych.

Szukając najlepszej zmywarki do zabudowy warto też sprawdzić rzetelne rankingi – zestawienia topowych urządzeń w danej kategorii tworzone przez doświadczonych profesjonalistów. Pozwalają one na proste i szybkie porównanie zmywarek różnych producentów pod różnymi względami, np. system suszenia, parametry zmywania, żywotność zmywarki.

Najlepsza zmywarka do zabudowy w rankingu, czyli jaka?

W naszym rankingu zmywarek umieściliśmy zarówno sprzęty o szerokości 45 cm jak i 60 cm, z widocznym panelem sterowania oraz z przyciskami ukrytymi w rancie drzwi, by każdy użytkownik, bez względu na wielkość i rozkład kuchni, znalazł w nim idealne urządzenie dla siebie.

Kryteria, które braliśmy pod uwagę tworząc nasz ranking zmywarek pod zabudowę 2022:

 • elastyczność pracy i załadunku
 • inteligentne funkcje, czujniki i sensory optymalizujące pracę
 • łatwość obsługi
 • głośność pracy
 • łatowść konserwacji i eksploatacji
 • oszczędność energii i wody
 • opinie użytkowników
 • popularność modelu
 • dobry stosunek ceny do funkcjonalności
 • wytrzymałość i bezawaryjność
 • rozbudowany system zabezpieczeń przed zalaniem i awarią
 • przedłużony okres gwarancji.

Nasz ranking podaje też orientacyjne ceny poszczególnych produktów, które jednak mogą ulec zmianie. Poszukując najlepszej oferty, warto wstrzymać się do specjalnych akcji promocyjnych, np. black week, black weekend lub ofert zwrotu określonej kwoty za zakup urządzenia. Dodatkowym benefitem są też gratisowe tabletki do zmywarki lub zestaw startowy zawierający nabłyszczacz, zapach, sól oraz tabletki do zmywarek.

Przejdź do

Zmywarki do zabudowy 60 i 45 cm – ranking najlepszych 2022

1 miejsce
1 miejsce
zmywarka do zabudowy Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

W pełni zintegrowana zmywarka Bosch Serie 6 z zaawansowaną technologią suszenia naczyń Zeolith® i podwójnym śmigłem górnego kosza DuoPower™. Sterowana jest z poziomu aplikacji mobilnej lub niewidocznego z zewnątrz panelu. Ma możliwość przyspieszenia cyklu zmywania do 66% oraz wyciszenia pracy Silence on demand. Mimo tylko 45 cm szerokości ma pojemność 10 kompletów naczyń oraz zużywa zaledwie 59 kWh energii na 100 cykli w programie Eco.

2 miejsce
Zmywarka do zabudowy Whirlpool WIO3O540PELG

Whirlpool WIO3O540PELG

Cicha, skuteczna, pojemna i oszczędna pod każdym względem zmywarka do pełnej zabudowy Whirlpool o szerokości 60 cm z technologią 6-ty Zmysł oraz szufladą na sztućce. Posiada 10 różnych programów pracy oraz imponująco wysoką klasę energetyczną – B, co przekłada się na zużycie energii na poziomie 0,64 kWh na cykl.

3 miejsce
Zmywarka do zabudowy Beko DIN28431

Beko DIN28431

W pełni zintegrowana zmywarka Beko o szerokości 60 cm wyposażona w system koszy Acrobat pomieści aż 14 kompletów talerzy. Jednorazowo zmywarka umyje naczynia o różnym stopniu zabrudzenia – umożliwia to program AquaFlex® oraz dodatkowe ramię AquaIntense®. 8 programów pracy, mycie połowy załadunku, zapobieganie zaciekom na szklankach oraz podświetlenie wnętrza to tylko niektóre z drobnych zalet urządzenia dających sumarycznie spory efekt.

4 miejsce
Zmywarka do zabudowy Electrolux EES47320L SatelliteClean 600

Electrolux EES47320L

Zmywarka do pełnej zabudowy Electrolux 60 cm o unikalnym ramieniu spryskującym SatelliteClean, które myje naczynia do 3 razy bardziej skutecznie. Intuicyjny panel sterowania umożliwia wybór spośród 8 programów pracy, które można łączyć z dodatkowymi funkcjami. Kosze urządzenia pomieszczą 13 kompletów naczyń, a funkcja Sensocontrol automatycznie dopasuje zużycie wody podczas jednego z 8 programów pracy do poziomu zabrudzenia garnków i talerzy.

5 miejsce
Zmywarka do zabudowy Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E

Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E

Zmywarka Bosch o szerokości 60 cm i pojemności 13 kompletów naczyń z niewidocznym panelem sterowania posiada 6 programów pracy, w tym tryb Favourite, który może być dowolnie konfigurowany przez użytkownika. Cichy i oszczędny silnik bezszczotkowy oraz technologia ActiveWater dbają o niskie zużycie wody (9,5 l na cykl) oraz energii (0,74 kWh na cykl), co przekłada się na zadowalającą klasę efektywności energetycznej – C.

6 miejsce
Zmywarka do zabudowy Samsung DW60R7050BB

Samsung DW60R7050BB

Zmywarka do zabudowy Samsung 60 cm posiadająca w pełni zintegrowany panel sterowania oraz elastyczny system koszy z szufladą na sztućce mieszczący aż 14 kompletów naczyń. Wyposażona została w 8 programów oraz dodatkowe funkcje, które skracają czas pracy oraz pozwalają lepiej dopasować działanie urządzenia do rodzaju załadunku.

7 miejsce
Zmywarka do zabudowy Beko DIS26120

Beko DIS26120

Zmywarka do zabudowy Beko o zintegrowanym panelu sterowania, szerokości 45 cm i pojemności aż 11 kompletów naczyń. Posiada 6 programów pracy, które możemy łączyć z funkcjami dodatkowymi: płukaniem SuperRinse, skróceniem cyklu Fast+™, intensywnym myciem AquaIntense® oraz ochroną szkła GlasShield. Stalowe dno, bardzo niskie zużycie wody i energii oraz przeciętny poziom hałasu wywindowały urządzenie na 7. lokatę naszego rankingu.

8 miejsce
Zmywarka do zabudowy Siemens iQ300 autoOpen dry SN53ES14VE

Siemens iQ300 autoOpen dry SN53ES14VE

Zmywarka Siemens iQ300 o szerokości 60 cm mieści 13 kompletów talerzy, które możemy umyć korzystając z 1 z 6 dostępnych programów. Do dyspozycji mamy funkcję skrócenia czasu zmywania, mycie połowy załadunku, uruchomienie Strefy Intensywnej dla najmocniej zabrudzonych naczyń oraz połączenie z aplikacją mobilną. Mimo sporych gabarytów, w trybie eco zużywa tylko 74 kWh prądu na 100 cykli oraz 9,5 l wody na cykl.

9 miejsce
Zmywarka do zabudowy  Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E

Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E

Zmywarka do zabudowy z podstawowej linii Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E wyposażona w system koszy Vario mieszczący 12 kompletów naczyń oraz koszyk na sztućce. Mimo niskiej ceny, posiada kilka ważnych udogodnień: sygnalizację pracy wiązką światła padającą na podłogę, możliwość skrócenia cyklu, system ochrony szkła, automatyczny pomiar stopnia zabrudzenia wody oraz funkcję rozpoznawania rodzaju załadunku optymalizującą zużycie wody.

10 miejsce
Zmywarka do zabudowy Amica DIM41E5qO

Amica DIM41E5qO/DIM61E5qO

Ekonomiczna, podstawowa zmywarka do zabudowy Amica o szerokości 45 cm posiada 5 programów pracy, które można uzupełnić o parową dezynfekcję naczyń wieńczącą cykl. Urządzenie podpowiada też prognozowane zużycie prądu i wody dla wybranych przez nas ustawień, które przy standardowym cyklu Eco wynoszą odpowiednio: 0,7 kWh i 9 l. Dodatkowymi atutami są modyfikowalne, elastyczne kosze, program autoczyszczenia oraz opcja skrócenia lub wydłużenia pracy.

Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy na 2022 – pełne recenzje

1 miejsce
zmywarka do zabudowy Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

Niekwestionowanym liderem naszego rankingu jest zmywarka do zabudowy 45 cm ze zintegrowanym panelem sterowania Bosch Serie 6 SPV6ZMX23E. Urządzenie pochodzi z drugiej najwyższej linii produktowej tej marki, dlatego możemy się po nim spodziewać zaawansowanych technologii, dopracowanych rozwiązań ułatwiających użytkowanie oraz bezkompromisowej jakości Bosch. Nasz wybór jest też odzwierciedleniem tendencji rynkowych –mimo wysokiej ceny, zmywarki do zabudowy Bosch wybiera ok. ¼ wszystkich konsumentów ceniąc ich jakość, zaawansowanie technologiczne oraz legendarną niezawodność.

zmywarka do inteligentnego domu

Chcesz na moment wyciszyć swoją zmywarkę? A może potrzebujesz czystych naczyń znacznie szybciej niż zakładałeś? Skorzystaj z funkcji Silence on demand redukującej hałas urządzenia lub SpeedPerfect Plus skracającej czas trwania programu nawet o 66%. Zmywarka Bosch umożliwia też ustawienie swojej ulubionej konfiguracji programu z funkcjami dodatkowymi i zapisanie go, by następnym razem móc uruchomić go za naciśnięciem jednego przycisku.Nowozakupioną zmywarkę Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E możemy połączyć za pomocą Bluetooth z aplikacją mobilną, która umożliwi monitorowanie pracy urządzenia i sterowanie nim z dowolnego miejsca: salonu, biura, a nawet z samochodu, bez konieczności naciskania przycisków na panelu.

Skuteczne mycie DuoPower™ i efektywne suszenie PerfectDry

Zmywarka Bosch Serie 6 została wyposażona w funkcję DuoPower™ wykorzystującą działanie 2 mniejszych ramion spryskujących umieszczonych pod górnym koszem. Sprawiają one, że woda wyjątkowo skutecznie dociera we wszystkie zakamarki, co zwiększa skuteczność mycia. Dolny kosz urządzenia możemy zamienić w Strefę Intensywną, w której zwiększone o 20% ciśnienie wody doskonale poradzi sobie z mocno zabrudzonymi garnkami i tłustymi patelniami. Dzięki tym rozwiązaniom w trakcie jednego cyklu można umyć naczynia o różnych potrzebach. Duże znaczenie dla efektywności zmywarki ma nie tylko samo mycie, ale też suszenie, za które w tym przypadku odpowiedzialne są 2 funkcje: PerfectDry oraz ExtraDry. Pierwsza z nich wykorzystuje działanie naturalnego minerału, zeolitu, który pochłania wilgoć w trakcie zmywania i przekształca ją w ciepło wykorzystywane do suszenia. Druga natomiast wpływa na podniesienie temperatury ostatniego płukania i wydłużenie czasu suszenia, by wszystkie, nawet plastikowe naczynia i butelki, były idealnie suche.

Zużywa tylko tyle wody i energii, ile konieczne

Nad optymalnym zużyciem wody przez zmywarkę Bosch czuwa AquaSensor – sensor załadunku, którego zadaniem jest dostosowanie ilości wody do rodzaju i stopnia zabrudzenia naczyń. Specjalna wiązka światła mierzy przejrzystość wody, by płukanie naczyń trwało dokładnie tyle, ile to konieczne i ani minuty dłużej. Technologia suszenia Zeolith® pozwala aż o 20% zredukować ilość energii niezbędnej do osuszenia naczyń po zakończeniu zmywania, a usprawniony przepływ wody ActiveWater optymalizuje i ogranicza jej zużycie bez zmniejszenia efektywności zmywania. Cichy i energooszczędny silnik EcoSilence Drive™ gwarantuje możliwie najniższe zużycie prądu podczas pracy na dowolnie wybranym programie.

Cena zmywarki do zabudowy Bosch: 2699 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 45 cm
 • pojemność: 10 kompletów
 • zużycie wody: 9,5 litra
 • zużycie energii: 59 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: C
 • poziom hałasu: 43 dB
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 6
 • połowa załadunku: tak
 • gwarancja: 10 lat na silnik oraz przed przerdzewieniem, 2 lata na pozostałe elementy

Zalety

 • sterowanie smartfonem
 • podświetlenie wnętrza zmywarki
 • wyświetlanie informacji o przebiegu zmywania na podłodze
 • wbudowany program do czyszczenia zmywarki
 • dożywotnia gwarancja przed zalaniem

Wady

 • trudności z połączeniem z aplikacją mobilną
2 miejsce
Zmywarka do zabudowy Whirlpool WIO3O540PELG

Whirlpool WIO3O540PELG

Drugie miejsce naszego rankingu zmywarek do zabudowy zajmuje urządzenie marki Whirlpool – zmywarka pod zabudowę 60 cm WIO3O540PELG. W pełni zintegrowany panel, możliwość całkowitej zabudowy oraz elastyczne kosze i inteligentne czujniki sprawiają, że ten zaawansowany model sprawdzi się w kuchniach najbardziej wymagających osób, które chcą zmywać nie tylko skutecznie, ale też oszczędnie i z dbałością o środowisko naturalne.

Energooszczędna technologia 6-ty Zmysł w trosce o środowisko

Zmywarka Whirlpool WIO3O540PELG wyposażona została w inteligentną technologię 6-ty Zmysł gwarantującą staranne i dokładne umycie naczyń nawet bez namaczania, szorowania i mycia wstępnego. Inteligentne czujniki monitorują cykl zmywania i określają stopień zabrudzenia naczyń, co pozwala automatycznie regulować temperaturę wody, jej zużycie, czas trwania cyklu oraz pobór energii elektrycznej. Funkcja PowerClean Pro umożliwia też dobranie ciśnienia wody do potrzeb naczyń umieszczonych w koszach zmywarki, a automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu mycia NaturalDry pozwala na skuteczne i naturalne suszenie przy ograniczonym poborze energii. Wszystko to sprawia, że ten model jest zarówno ekonomiczny, jak i ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Elastyczna pod każdym względem

Zmywarka do zabudowy Whirlpool jednorazowo pomieści 14 kompletów naczyń. Przestrzeń przeznaczoną na ich rozmieszczenie możemy modyfikować i dostosować do swoich potrzeb dzięki systemowi koszy modułowych FlexiSpace ze składanymi uchwytami i stojakami. Gwarantuje on, że w trzecim koszu zmieszczą się sztućce, przybory kuchenne, a nawet niewysokie naczynia. Co więcej, wzornictwo ExtraSpace pozwala w dolnym koszu układać garnki i patelnie pionowo, zyskując przestrzeń na dodatkowe 10 talerzy.

Suma drobnych udogodnień

Poza podstawowymi funkcjami zaprezentowanymi w poprzednich akapitach, zmywarka do zabudowy Whirlpool wyposażona jest też w niewielkie udogodnienia wpływające na komfort codziennej eksploatacji. Należą do nich: możliwość podłączenia do ciepłej wody, dźwiękowe i świetlne powiadomienia o zakończeniu cyklu zmywania, ochrona przed wyciekiem wody w razie awarii, programy: szybki, intensywny, ochrona szkła i połowa załadunku oraz trwała i wytrzymała komora ze stali nierdzewnej ułatwiająca utrzymanie urządzenia w czystości.

Cena zmywarki do zabudowy Whirlpool: 2999 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 14 kompletów
 • zużycie wody: 9,5 litra
 • zużycie energii: 64 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: B
 • poziom hałasu: 40 dB
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 10
 • połowa załadunku: tak
 • dno: stal nierdzewna
 • gwarancja: 5 lat (przy zakupie przez stron producenta)

Zalety

 • bardzo cicha praca
 • otwarcie drzwi po zakończeniu zmywania
 • elastyczne kosze
 • klasa energetyczna B
 • spora ilość programów pracy

Wady

 • wysoka cena
3 miejsce
Zmywarka do zabudowy Beko DIN28431

Beko DIN28431

Trzecią pozycję naszego rankingu najlepszych zmywarek do zabudowy przyznaliśmy urządzeniu Beko o szerokości 60 cm, a dokładniej modelowi DIN28431 ze zintegrowanym panelem sterowania. Spory wybór programów pracy oraz duża elastyczność w rozmieszczeniu i układzie wewnętrznym koszy sprawiają, że to dobry sprzęt do mycia nie tylko typowych naczyń, ale też tych niestandardowych i o nietypowym kształcie.

Elastyczne kosze, które pomieszczą wszystko, a nawet jeszcze więcej

Zmywarka Beko umożliwia jednoczesne mycie aż 14 kompletów naczyń. Aby lepiej dopasować jej pracę do różnego typu garnków, szklanek, sztućców oraz nietypowych naczyń, producent wyposażył ją w kilka sprytnych rozwiązań. Kosz na sztućce ma układ modułowy – przesuwając poszczególne elementy, możemy dostosować jego wygląd do umieszczonego w nim załadunku, ale też do zawartości drugiego kosza. System Acrobat umożliwia natomiast regulację wysokości środkowego kosza i to nawet przy pełnym załadunku. Uchwyty Tray Wash pozwalają na wygodne, a więc też skuteczne mycie blach piekarnika – wystarczy zamocować je na rozkładanych podpórkach w dolnym koszu. Sprawdzą się one też podczas czyszczenia półek z lodówki lub sporych tac.

Zmywarka Beko 60 cm do każdego rodzaju naczyń

W zmywarce Beko DIN28431 mamy do dyspozycji 8 programów mycia, które możemy dowolnie łączyć z funkcjami dodatkowymi: połową załadunku, skróceniem czasu trwania cyklu (Fast+™), uruchomieniem dodatkowego ramienia myjącego AquaIntense® oraz trybem chroniącym szklanki przed powstawaniem zacieków. Wyjątkowy program AquaFlex® pozwoli nam na równoczesne mycie delikatnych naczyń, kieliszków, szklanek i filiżanek w górnym koszu oraz intensywne czyszczenie zaschniętych garnków i patelni na dolnym poziomie.

Udogodnienia, które wspierają w codziennych obowiązkach

Załadunek urządzenia ułatwiają diody LED Illumination® podświetlające jego wnętrze. Po uruchomieniu, obecny status programu wskaże nam wiązka światłą wyświetlająca na podłodze odpowiedni kolor. Dno ze stali nierdzewnej oraz system ochrony przed zalaniem zabezpieczają zarówno samo urządzenie, jak i całą Twoją kuchnię przed nieprzyjemnymi następstwami awarii.

Cena zmywarki do zabudowy Beko: 1999 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność zmywarki: 14 kompletów
 • zużycie wody: 9,5 l
 • zużycie energii: 85 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: D
 • poziom hałasu: 42 dB
 • system mycia sztućców: szuflada oraz koszyk na sztućce
 • liczba programów: 8
 • połowa załadunku: tak
 • gwarancja: 24 miesiące

Zalety

 • cicha praca
 • elastyczny układ i rozmieszczenie koszy
 • podświetlenie wnętrza
 • strefy zmywania o różnych intensywnościach
 • przesuwane tacki kosza na sztućce
 • 2 możliwości mycia sztućców – w koszyku lub trzeciej szufladzie
 • wykrywanie tabletki 3w1

Wady

 • utrudnione przesuwanie koszy po prowadnicach
4 miejsce
Zmywarka do zabudowy Electrolux EES47320L SatelliteClean 600

Electrolux EES47320L SatelliteClean 600

Czwarte miejsce naszego rankingu zmywarek do zabudowy 60 i 45 cm należy do zmywarki Electrolux QuickSelect AirDry EES47320L o szerokości 60 cm. Wyposażona w nietypowe, lecz bardzo skuteczne ramię spryskujące oraz intuicyjny i przyjazny użytkownikowi panel sterowania niewątpliwie jest ciekawą propozycją na rynku sprzętów AGD.

Spryskiwanie wodą do 3 razy bardziej skuteczne

Zmywarka Electrolux została wyposażona w system SatelliteClean wykorzystujący działanie wyjątkowego, podwójnie obracającego się ramienia spryskującego FlexiSpray, które zmienia kąt nachylenia. Klasyczne śmigło zostało uzupełnione o okrągły, wirujący element, na którym umieszczone są dysze natryskujące wodę pod ciśnieniem na zabrudzone naczynia. Dzięki temu mycie jest do 3 razy bardziej skuteczne, a woda dociera do wszystkich powierzchni nawet w przypadku ciasno ułożonych naczyń. Po zakończonym zmywaniu, kontrolę nad efektywnym suszeniem przejmuje technologia AirDry. W ostatniej fazie suszenia wykorzystuje ona naturalne ruchy powietrza w komorze zmywarki przyspieszając wysychanie naczyń i sprawiając, że staje się ono do 3 razy bardziej skuteczne. Po zakończeniu cyklu zmywania drzwi urządzenia otwierają się, pozwalając dosuszyć ostatnie, najbardziej oporne krople wody.

Automatyczne programy to już przeżytek – QuickSelect w zmywarce Electrolux

Zmywarka Electrolux EES47320L ma coś specjalnego dla wszystkich tych, którzy mieli trudności z optymalnym doborem programu zmywania do rodzaju naczyń umieszczonych w koszach. Funkcja QuickSelect zrobi to samodzielnie – wystarczy przesunąć palcem po panelu dotykowym, by wybrać czas trwania programu oraz włączyć ulubione funkcje dodatkowe (np. Extra Power, która pozwoli domyć najmocniej zabrudzone garnki), a ustawieniem pozostałych parametrów mycia zajmie się nasza zmywarka. Co więcej, czujnik Sensocontrol automatycznie wykryje poziom zabrudzenia naczyń i dobierze do niego ilość wody niezbędną do ich umycia – inteligencja i oszczędność w jednym.

Zmywarka do zabudowy dopasowana do każdej kuchni

Electrolux zastosował w swojej zmywarce EES47320L SatelliteClean 600 przesuwne zawiasy Perfect Fit, które umożliwiają zamontowanie urządzenia we wnęce kuchennej o dowolnej wysokości. Dzięki temu nie musisz dostosowywać swojej kuchni do zmywarki – to zmywarka dopasuje się do niej. Elastyczny jest nie tylko montaż, ale też sposób sterowania urządzeniem. Można robić to tradycyjnie, z poziomu panelu ukrytego w rancie drzwi zmywarki lub zainstalować dedykowaną aplikację MyElectroluxKitchen, połączyć ją ze zmywarką i zarządzać jej pracą z dowolnego miejsca. Aplikacja pozwala też na monitorowanie zużycia wody i energii, co z pewnością docenią osoby zatroskane o środowisko naturalne i o los naszej planety.

Cena zmywarki do zabudowy Electrolux: 1599 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 13 kompletów
 • zużycie wody: 9,9 l
 • zużycie energii: 84 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: D
 • poziom hałasu: 44 dB
 • system mycia sztućców: koszyk na sztućce
 • liczba programów: 8
 • gwarancja: 24 miesiące

Zalety

 • bardzo skuteczne spryskiwanie naczyń
 • niska cena
 • prosty sposób programowania
 • otwarcie drzwi po zakończeniu pracy
 • regulowana wysokość górnego kosza
 • program AutoFlex dostosowujący zużycie wody i prądu do stopnia zabrudzenia i ilości naczyń
 • sygnalizacja statusu zmywania przy pomocy kolorowego znacznika na podłodze
 • sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej
 • program szybki 30 min
 • elastyczny montaż

Wady

 • ryzyko niedomywania mocno zabrudzonych naczyń podczas standardowych programów
5 miejsce
Zmywarka do zabudowy Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E

Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E

Piąte miejsce naszego rankingu najlepszych, polecanych zmywarek do zabudowy przypadło urządzeniu Bosch EfficientDry SMV4EVX14E o szerokości 60 cm. Pochodzi ono z Serie 4 – drugiej najniższej linii produktowej Bosch. Mimo to oferuje sporo zaawansowanych funkcji, jak chociażby sterowanie za pomocą smartfona. Spora elastyczność i duża kultura pracy sprawiają, że ta zmywarka zdecydowanie jest warta uwagi oraz swojej (nie najniższej) ceny.

Zmywarka do zabudowy, którą zaprogramujesz jak tylko zechcesz

Zmywarka Bosch Serie 4 posiada 6 programów pracy. Jedynym z nich jest tryb Favourite, w którym można zaprogramować ulubione połączenie programu zmywania oraz dodatkowych funkcji i zapisać je, by następnym razem uruchomić tę konfigurację za naciśnięciem jednego przycisku. W zasadzie, naciskanie przycisków nie jest konieczne – zmywarkę można połączyć z aplikacją mobilną Home Connect, która umożliwia m.in. zdalne włączanie jej pracy, konfigurowanie programu Ulubione, dostęp do instrukcji obsługi i wskazówek dla użytkowników.

Bosch SMV4EVX14E Serie 4 – oszczędna, elastyczna i cicha, kiedy tego potrzebujesz

Sprzęt Bosch posiada technologię ActiveWater, która zapewnia oszczędność wody przy zachowaniu najwyższej efektowności mycia. Jest to możliwe dzięki sprawnemu przepływowi wody we wnętrzu urządzenia oraz ekologicznemu, lecz skutecznemu płukaniu naczyń. Zamontowany w zmywarce sensor załadunku wykrywa ilość zabrudzonych naczyń umieszczonych w koszach i dostosowuje do niej pobór wody. Wszystko po to, by zużywać tylko tyle wody, ile jest konieczne i ani kropli więcej. Niski pobór prądu i bardzo cichą pracę gwarantuje bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive™, w którym tarcie przyczyniające się do generowania hałasu i strat energii jest zredukowane do minimum. Jeśli zechcesz jeszcze bardziej wyciszyć swoje urządzenie, zrobisz to z funkcją Silence on demand. Można uruchomić ją z poziomu aplikacji mobilnej na maksymalnie 30 minut, podczas których hałas będzie ograniczony tak bardzo, jak to tylko możliwe.

System koszy VarioFlex z szufladą na sztućce Vario3

Zmywarka do zabudowy Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E mieści jednorazowo 13 kompletów naczyń, które możemy rozmieścić na 3 poziomach: w 2 koszach VarioFlex ze składanymi elementami oraz w szufladzie Vario3, która pomieści nie tylko sztućce, ale też niewielkie akcesoria kuchenne, płaskie miseczki i kubeczki. Górny kosz ma 2 składane elementy, półki na filiżanki oraz specjalną „szufladkę” Asystenta Dozowania, gdzie wpada tabletka w trakcie cyklu, a następnie jest sukcesywnie rozpuszczana. Wysokość górnego kosza jest regulowana, co pozwala zwiększyć ilość przestrzeni w dolnym koszu. Ten z kolei wyposażono w 4 składane elementy oraz specjalny uchwyt ułatwiający jego wysuwanie.

Cena zmywarki do zabudowy Bosch: 2599 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 13 kompletów
 • zużycie wody: 9,5 l
 • zużycie energii: 74 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: C
 • poziom hałasu: 44 dB (42 dB w programie Cichy)
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 6
 • połowa załadunku: tak
 • dno: Polinox
 • gwarancja: 10 lat na silnik oraz na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed przerdzewieniem, 2 lata na pozostałe elementy

Zalety

 • sterowanie aplikacją mobilną
 • możliwość konfiguracji programu Ulubione
 • dożywotnia ochrona przed zalaniem
 • cicha praca z możliwością zupełnego wyciszenia do 30 min.
 • 10-letnia gwarancja przed przerdzewieniem dna
 • elastyczne kosze
 • pojemna szuflada na sztućce
 • automatyczne uchylanie drzwi po zakończeniu pracy
 • automatyczny program czyszczenia zmywarki
 • sygnalizacja pracy przy pomocy wiązki światła na podłodze

Wady

 • nie zawsze dobrze domywa garnki
 • trudność z domknięciem klapki pokrywy tabletki
 • dno z tworzywa sztucznego
6 miejsce
Zmywarka do zabudowy Samsung DW60R7050BB

Samsung DW60R7050BB

Szósta lokata naszego rankingu najlepszych zmywarek do zabudowy przypada zmywarce Samsung DW60R7050BB o szerokości 60 cm. Umożliwia ona elastyczne oraz skuteczne mycie naczyń z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa. To dobry wybór dla osób posiadających naczynia o różnych rozmiarach i niestandardowych kształtach oraz dla fanów higienicznego, a nawet sterylnego trybu życia.

Różnorodne programy i funkcje zmywarki 60 cm Samsung dla lepszego mycia i suszenia

Zmywarka Samsung posiada aż 8 programów pracy: Eko, Intensywny, Delikatny, Ekspresowy 60 min, Automatyczny, Extra cichy, Samoczyszczenie zmywarki oraz Zmywanie wstępne. Każdy z nich możemy skrócić z pomocą funkcji Speed Booster, która działa niezależnie od ilości mytych talerzy. Przy niepełnym załadunku warto skorzystać opcji mycia naczyń tylko w dolnym koszu, która pozwoli zaoszczędzić prąd, wodę i czas oraz mieć czyste naczynia nawet bez konieczności zapełniania całej zmywarki. Aby zmaksymalizować efektywność suszenia, zmywarka samoczynnie otwiera drzwi po zakończeniu pracy, co pozwala usunąć parę z jej wnętrza i dosuszyć ostatnią krople wody z najbardziej opornych naczyń, np. wykonanych z plastiku. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest funkcja samooczyszczenia, która pozwoli utrzymać je w czystości dla jeszcze bardziej higienicznego zmywania.

System koszy, które skonfigurujesz jak tylko zechcesz

Mycie sztućców w zmywarce Samsung odbywa się w specjalnej szufladzie z przesuwanymi elementami, która ma formę trzeciego kosza. Zmieszczą się w nim nie tylko łyżki i widelce, ale też akcesoria kuchenne i niewielkie naczynia. Środkowy kosz wyposażony jest w składaną półkę na filiżanki oraz stojaki na małe talerzyki i pokrywki. Wysokość tego kosza możemy regulować nawet do 50 mm, co pozwala na mycie wysokich naczyń, dużych talerzy lub niestandardowych garnków na dolnym poziomie załadunku. Dolny kosz oferuje nam 2 komplety kolców przytrzymujących talerze. Jeden z nich jest składany na płasko, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie jej do swoich potrzeb.

Użytkowanie zmywarki Samsung bezpieczne dla Twojej kuchni i rodziny

Zmywarka do zabudowy Samsung umożliwia zachowanie higienicznej czystości naczyń. Specjalna funkcja aktywuje dodatkowy program płukania w temperaturze. 70oC, który pozwala usunąć zarazki np. z dziecięcych butelek i talerzyków. Bezpieczeństwo najmłodszych zapewnia też blokada dostępu aktywowana na panelu sterowania, która zapobiega zmianie ustawień zmywarki podczas trwającego programu. Za spokój i komfort użytkowania zmywarki Samsung odpowiada też funkcja Aqua Stop, która rejestruje nawet najmniejsze wycieki wody, a w przypadku ich wykrycia natychmiast odcina dopływ wody i prądu do urządzenia. Chroni to przed zalaniem kuchni oraz niebezpiecznym porażeniem prądem.

Cena zmywarki do zabudowy Samsung: 2099 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 14 kompletów
 • zużycie wody: 9,9 l
 • zużycie energii: 85 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: D
 • poziom hałasu: 44 dB (42 dB w programie Cichy)
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 8
 • połowa załadunku: tak
 • gwarancja: 24 miesiące

Zalety

 • 8 programów pracy
 • automatyczne otwarcie drzwi przyspieszające suszenie
 • ochrona przed zalaniem
 • zabezpieczenie przed dziećmi
 • duża pojemność
 • możliwość skrócenia czasu wszystkich programów
 • funkcja autoczyszczenia
 • cicha praca
 • funkcja dezynfekcji
 • cichy i energooszczędny silnik

Wady

 • brak diody sygnalizacji pracy wyświetlanej na podłodze
 • rysujący się panel sterowania
7 miejsce
Zmywarka do zabudowy Beko DIS26120

Beko DIS26120

Siódme miejsce naszego rankingu top 10 zmywarek do zabudowy należy do urządzenia Beko o szerokości 45 cm ze zintegrowanym panelem sterowania. Jego z pozoru podstawowe funkcje producent uzupełnił o technologie umożliwiające personalizację mycia i dobranie ustawień odpowiednich dla różnych typów naczyń.

Połączenie różnorodnych programów pracy i funkcji dodatkowych dla najdokładniejszego zmywania

Zajmujący 7 lokatę model zmywarki Beko posiada 6 programów pracy:

 • Eco 50oC
 • program automatyczny
 • Intensywny 70oC do wyjątkowo zabrudzonych naczyń
 • tryb szybki, który skutecznie umyje naczynia już z 58 minut
 • skrócony, 30-minutowy program mini 35oC bez suszenia
 • mycie wstępne pozwalające usunąć zalegające na naczyniach resztki jedzenia przed właściwym zmywaniem.

Zaletą programu automatycznego jest dostosowanie parametrów zmywania: temperatury i ilości zużytej wody do poziomu zabrudzenia naczyń. Programy te możemy połączyć z dodatkowymi funkcjami: dokładniejszym płukaniem SuperRinse, przyspieszeniem cyklu do 3x Fast+™, myciem tylko połowy wsadu lub uruchomieniem dodatkowego ramienia myjącego AquaIntense® do najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Mniejsze zużycie wody i dokładne mycie wszystkich rodzajów naczyń

Zmywarka Beko DIS26120 jest bardzo pojemna jak na swoje wymiary – przy szerokości 45 cm mieści aż 11 kompletów naczyń. Zastosowane w niej technologie sprawiają, że urządzenie odpowiednio zadba o każdy rodzaj naczyń: od mocno zabrudzonych garnków po delikatne szkło wymagające jedynie odświeżenia. Za mycie najtrudniejszych zabrudzeń odpowiada wspomniane ramię AquaIntense® wykorzystujące zwiększone ciśnienie wody. O szklaną zastawę troszczy się natomiast funkcja GlassShield, która automatycznie analizuje twardość wody wykorzystywanej do codziennego zmywania i dostosowuje ją w taki sposób, by kieliszki i szklanki były czyste i lśniące. Pozwala ona też aż 20-krotnie przedłużyć żywotność szklanej zastawy. A wszystko to przy niskim zużyciu wody, wynoszącym tylko 8,7 l podczas cyklu Eco.

Ochrona przed zalaniem i czytelna sygnalizacja pracy

Producent wyposażył zmywarkę w kilka udogodnień, które sprawiają, że jej użytkowanie jest prostsze i bardziej bezpieczne. Na szczególną uwagę zasługuje ochrona przed zalaniem WaterSafe+™, czyli system, który odcina dopływ wody w przypadku wykrycia awarii urządzenia, chroniąc pozostałe wyposażenie kuchni i podłogę przed zniszczeniem. Podłoga jest też miejscem, w którym odczytamy stan programu zmywania. Jest on sygnalizowany diodą w różnych kolorach – czerwonym, oznaczającym, że cykl jest w toku i zielonym informującym o zakończeniu zmywania i możliwości opróżnienia zmywarki.

Cena zmywarki do zabudowy Beko: 1499 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 45 cm
 • pojemność: 11 kompletów
 • zużycie wody: 8,7 l
 • zużycie energii: 80 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: E
 • poziom hałasu: 46 dB
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 6
 • funkcja połowy załadunku: tak
 • gwarancja: 24 miesiące

Zalety

 • dno ze stali nierdzewnej
 • możliwość skrócenia czasu zmywania do 3x
 • funkcja ochrony delikatnego szkła
 • dodatkowe ramię dla najbardziej brudnych naczyń
 • ochrona przed zalaniem

Wady

 • niewielki rozstaw uchwytów na talerze, który utrudnia ich domycie
 • dolny kosz spada z prowadnic po wysunięciu
8 miejsce
Zmywarka do zabudowy Siemens iQ300 autoOpen dry SN53ES14VE

Siemens iQ300 autoOpen dry SN53ES14VE

Na kolejnym miejscu naszego rankingu najlepszych zmywarek pod zabudowę znalazła się zmywarka Siemens iQ300 autoOpen dry SN53ES14VE o szerokości 60 cm. Na tle innych sprzętów umieszczonych w naszym zestawieniu wyróżnia się widocznym, lecz eleganckim panelem sterowania z wyświetlaczem i przyciskami. Pod względem funkcji jest niemal bliźniaczo podobna do zmywarki Bosch serie 4, która znalazła się na 5 lokacie rankingu. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – oba sprzęty wyprodukował ten sam koncern – BSH – będący właścicielem marek Bosch i Siemens. Oba pochodzą też z drugiej w kolejności serii produktowej w ramach swojej marki.

Szybkie, intensywne lub standardowe mycie na 6 programach

Zmywarka do zabudowy Siemens iQ300 oferuje nam 6 programów do wyboru: optymalny i ekonomiczny eco 50 °C, sterowany sensorami auto 45-65 °C, przeznaczony do najbardziej zabrudzonych naczyń garnki 70 °C, skrócony, lecz efektywny godzinny 65 °C, szybki 45 °C oraz Favourite, umożliwiający zachowanie dowolnej konfiguracji naszego ulubionego programu z funkcjami dodatkowymi. Każdy z tych programów możemy w dowolnym momencie przyspieszyć, skracając czas jego trwania nawet do 3 razy. Umożliwia to funkcja varioSpeed Plus. Ze względu na widoczny panel urządzenia, jej uruchomienie podczas pracy zmywarki nie stanowi żadnego problemu. Omawiana zmywarka pochodzi z linii speedMatic, która charakteryzuje się występowaniem Strefy Intensywnej. Wpływa ona na wzrost ciśnienia wody używanej do mycia mocno zabrudzonych naczyń w dolnym koszu przy jednoczesnym zachowaniu delikatnego czyszczenia w górnym koszu.

Inteligentna zmywarka do zabudowy 60 cm

Poza wspomnianymi już funkcjami dodatkowymi, zmywarka Siemens wyposażona została w możliwość mycia niepełnego załadunku halfLoad. Sprawia to, że urządzenie używa mniejszej ilości detergentu, skraca czas trwania programu oraz redukuje pobór energii i wody. Nie sposób zapomnieć też o możliwości połączenia zmywarki Siemens z aplikacją Home Connect umożliwiającą zdalne zarządzanie urządzeniem, uruchamianie pracy, monitorowanie zużycia mediów oraz dostęp do sekcji porad dla użytkownika. Nad optymalnym dozowaniem detergentu w trakcie zmywania czuwa Asystent Dozowania – specjalny pojemnik, do którego tabletka uwalniana jest w odpowiednim momencie cyklu i równomiernie rozpuszczana.

Pojemne kosze, które zmieszczą niejeden zestaw obiadowy

Siemens wyposażył swoją zmywarkę do zabudowy z linii iQ300 w kosze na brudne naczynia varioFlex z 2 składanymi stojakami w koszu górnym oraz 4 w dolnym. Do wygodnego rozmieszczania sztućców oraz niewielkich, płytkich naczyń i akcesoriów kuchennych służy szuflada vario3 stanowiąca 3 poziom załadunku. 3-poziomowy system rackMatic umożliwia regulację wysokości górnego kosza, a równocześnie zwiększanie lub zmniejszanie przestrzeni na dolnym poziomie załądunku. Przydatną funkcją jest też blokada przed zbyt głębokim wysunięciem dolnego kosza rackStopper, która zapobiega wypadaniu z prowadnic.

Cena zmywarki do zabudowy Siemens: 2483 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: z widocznym panelem
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 13 kompletów
 • zużycie wody: 9,5 l
 • zużycie energii: 74 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: C
 • poziom hałasu: 44 dB
 • system mycia sztućców: szuflada na sztućce
 • liczba programów: 6
 • połowa załadunku: tak
 • dno: Polinox
 • gwarancja: 10 lat na silnik oraz przed przerdzewieniem, 2 lata na pozostałe elementy

Zalety

 • elastyczność załadunku dzięki regulowanym koszom
 • możliwość skrócenia programu pracy
 • automatyczne otwarcie drzwi po zakończeniu zmywania
 • możliwość czasowego wyciszenia urządzenia
 • sterowanie aplikacją mobilną
 • dożywotnia gwarancja ochrony przed zalaniem
 • cicha praca
 • długi okres gwarancji na wybrane podzespoły
 • automatyczny program czyszczący

Wady

 • wysoka cena
 • plastikowe dno zmywarki
 • brak podświetlenia wnętrza
9 miejsce
Zmywarka do zabudowy  Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E

Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E

Zmywarka do zabudowy Bosch Serie 2 AquaStop SMV25AX00E o szerokości 60 cm to najbardziej ekonomiczny spośród wszystkich sprzętów tego producenta umieszczonych w naszym zestawieniu, który jednak posiada sporo ciekawych funkcji. Mycie sterowane sensorami, sygnalizacja pracy oraz ochrona delikatnego szkła sprawiły, że zdecydowaliśmy o umieszczeniu jej na dziewiątym miejscu naszego rankingu najlepszych zmywarek do zabudowy 2022.

Skuteczne zmywanie w 5 konfigurowalnych trybach

Zmywarka Bosch z najniższej linii produktowej tej firmy – Serie 2 wyposażona została w 5 automatycznych programów pracy: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Godzinny 65 °C oraz Mycie Wstępne. Czas trwania programu Eco wynosi 3,5 godziny, lecz funkcja VarioSpeed pozwala na znaczne przyspieszenie mycia i uzyskanie czystych talerzy w 2 razy krótszym czasie i to podczas pracy w dowolnym trybie. O aktywności zmywarki informuje wiązka czerwonego światła InfoLight wyświetlana na podłodze, która gaśnie po zakończeniu cyklu.

Zmywarka pod zabudowę Bosch z ochroną szkła

Urządzenie posiada 2 poziomy załadunku w postaci koszy Vario – podstawowego systemu marki Bosch. Do zmywarki włożymy serwis obiadowy na 12 osób, co przy szerokości 60 cm jest dość przeciętnym wynikiem. Do mycia sztućców przeznaczony jest koszyczek umieszczany w dolnym koszu. Górny kosz wyposażono w składane półeczki na filiżanki. Za dokładne mycie i delikatne traktowanie najdelikatniejszych szklanych i porcelanowych naczyń dba system ochrony szkła GlassProtect.

Oszczędne mycie sterowane sensorami

W zmywarce Bosch Serie 2 wykorzystano działanie czujników wpływających na efektywność pracy oraz oszczędność. Należą do nich AquaSensor i Sensor załadunku. AquaSensor wykorzystuje wiązkę światła do pomiaru przejrzystości wody używanej do płukania naczyń, co pomaga zoptymalizować jej zużycie i zakończyć płukanie w idealnym momencie. Sensor załadunku natomiast ocenia ilość naczyń umieszczonych w zmywarce i dostosowuje do niej ilość wody pobieranej w trakcie 1 cyklu pracy. Zastosowana w zmywarce do zabudowy Bosch technologia ActiveWater podnosi wydajność urządzenia poprzez zmniejszenie zużycia wody oraz prądu. O niskie zużycie energii dba też oszczędny i cichy silnik bezszczotkowy EcoSilende Drive.

Cena zmywarki do zabudowy Bosch: 1499 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 60 cm
 • pojemność: 12 kompletów
 • zużycie wody: 11,7 l
 • zużycie energii: 102 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: F
 • poziom hałasu: 48 dB
 • system mycia sztućców: koszyk na sztućce.
 • liczba programów: 5
 • dno: Polinox

Zalety

 • przystępna cena
 • dożywotnia ochrona przed zalaniem
 • długa gwarancja na wybrane podzespoły
 • prosta obsługa
 • komfortowy rozkład uchwytów na naczynia w koszach

Wady

 • duże zużycie wody
 • niezbyt oszczędna klasa energetyczna
 • tylko 2 poziomy załadunku
10 miejsce
Zmywarka do zabudowy Amica DIM41E5qO

Amica DIM41E5qO

Ostatnie już miejsce naszego rankingu najlepszych zmywarek do zabudowy zajmuje budżetowe urządzenie Amica o szerokości 45 cm. Podstawowe programy pracy, przeciętna pojemność oraz spora głośność urządzenia rekompensowane są przez wyjątkowo niską cenę oraz estetyczny wygląd. Co więcej, zmywarka ta ma swoją większą „siostrę bliźniaczkę” – model DIM61E5qO posiada dokładnie te same funkcje i cenę, jednak przy zwiększonej do 60 cm szerokości i komorze mieszczącej 12 kompletów talerzy.

Idealnie dopasowana do Ciebie i Twoich naczyń

Zmywarka Amica umożliwia umycie i wysuszenie naczyń już w 60 minut – Program Pełny 60’ ma dokładnie te same fazy zmywania i pozwala uzyskać równie satysfakcjonujące efekty, co pozostałe, długie programy. Oprócz niego do dyspozycji mamy program Higiena+ o podwyższonej temperaturze, standardowy tryb Eco, program skrócony oraz autoczyszczenie zmywarki. Rozmieszczenie naczyń we wnętrzu urządzenia ułatwiają składane elementy obu koszy oraz możliwość regulacji wysokości górnego kosza. 2 poziomy ciśnienia wody są odpowiedzią na potrzeby różnych typów naczyń: mocno zabrudzonych w dolnym koszu oraz wymagających delikatnego i łagodnego mycia w górnym. Funkcja OptiTime pozwala na skrócenie czasu trwania programu, jeśli chcesz umyć kieliszki lub szklanki bądź jego wydłużenie, kiedy potrzebujesz pomocy przy doczyszczeniu zaschniętych garnków lub tłustych patelni.

Antybakteryjna moc pary w zmywarce Amica

Zmywarka do zabudowy Amica DIM41E5qO wyposażona jest w funkcję SteamPower, która uruchamia strumień gorącej pary pod koniec cyklu pracy. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie ilości bakterii pozostałych na naczyniach i we wnętrzu zmywarki, nadanie szklankom i talerzom połysku oraz lepsze dosuszenie ostatnich kropli wody zalegających na ich powierzchni. Działanie antybakteryjne potęguje zastosowany w zmywarce Amica filtr z pochodnej triazolu, który zabija osiadające na nim bakterie oraz hamuje ich namnażanie, a jednocześnie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu urządzenia.

Ekologiczne rozwiązania na straży zużycia wody i prądu

Podczas wyboru programu oraz funkcji dodatkowych na panelu urządzenia możemy śledzić przybliżone zużycie wody oraz prądu w zaprogramowanym przez nas trybie zmywania. Wskaźnik ma formę „kropelek” wyświetlanych przy symbolu wody oraz energii – im ich mniej tym niższe będzie zużycie. Ta technologia nosi nazwę EcoBar i pozwala nam w taki sposób programować urządzenie, by jak najbardziej zoptymalizować pobór wody oraz energii elektrycznej.

Cena zmywarki do zabudowy Amica: 1149 zł (stan na maj 2022).

Najważniejsze parametry

 • typ zmywarki: w pełni zintegrowana
 • szerokość: 45 cm
 • pojemność: 9 kompletów
 • zużycie wody: 9 l
 • zużycie energii: 70 kWh na 100 cykli
 • klasa energetyczna: E
 • poziom hałasu: 49 dB
 • system mycia sztućców: koszyk na sztućce
 • liczba programów: 5
 • połowa załadunku: tak

Zalety

 • bardzo niska cena
 • zastosowanie pary pod koniec cyklu
 • 60-minutowy program mycia
 • proste sterowanie
 • automatyczny program czyszczenia
 • system ochrony przed zalaniem

Wady

 • relatywnie mała pojemność
 • głośna praca