Logo Braun

Braun – producent golarek, depilatorów i urządzeń do pielęgnacji włosów

Sprawdzono.pl to serwis, którego celem jest pomóc Ci kupować szybciej lepsze sprzęty do domu i ogrodu. Wiemy, jak trudno jest się odnaleźć w świecie nowoczesnego AGD. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc, co znajdziesz w naszym serwisie i co zrobić, żeby ułatwić sobie decyzję zakupową.

Logo Braun
Spis treści

Co produkuje Braun?

Braun jest producentem różnego rodzaju urządzeń do pielęgnacji ciała dla mężczyzn, depilacji i usuwania zbędnego owłosienia u kobiet oraz do pielęgnacji skóry i stylizacji włosów. W swojej ofercie posiada: golarki elektryczne, trymery i stylizatory do zarostu, damskie depilatory, golarki oraz domowe urządzenia IPL, innowacyjne depilatory do twarzy z systemem szczotek czyszczących, a także suszarki, lokówko-suszarki, szczotki do włosów i prostownice.

 

Co wyróżnia markę Braun?

Sprzęty Braun cechują się niebanalnym przemyślanym designem, łączącym najwyższą funkcjonalność z prostotą obsługi. Jak deklaruje producent, wyróżnikami marki są również: wyjątkowa skuteczność, wydajność oraz trwałość, dzięki którym urządzenia są ponadczasowe i z powodzeniem mogą być używane przez wiele lat. Mimo że taka filozofia przyświeca firmie od samego początku, to pozostaje  aktualna i świetnie wpisuje się w obecnie panujące trendy: ekologię i zero waste.

Starannie dopracowane konstrukcje, wyjątkowe wzornictwo, kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju oraz zastosowanie innowacyjnych technologii sprawiają, że urządzenia Braun ułatwiają życie i rozwiązują codzienne problemy z korzyścią dla ludzi i środowiska.

 

Historia firmy Braun

W 1921 r. we Frankfurcie nad Menem powstał pierwszy zakład produkcyjny Braun, którego założycielem był niemiecki inżynier Max Braun. To dzięki jego przełomowym wynalazkom z dziedziny radiofonii firma odniosła sukces i w roku 1928 otworzyła własną fabrykę. Od początku istnienia marka kierowała się 3 ważnymi zasadami: prostotą designu, użytecznością i trwałością urządzeń.  

Wraz z końcem II wojny światowej asortyment marki poszerzono o pierwszy sprzęt z kategorii beauty – golarkę foliową. Po śmierci Maxa Brauna biznes przejęli jego synowie, powierzając pracę nad wzornictwem produktów Dieterowi Ramsowi. Dzięki niemu Braun stał się liderem w dziedzinie designu i był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wzorniczych.

Pod koniec lat 60. Brauna odkupił koncern Gillette, za sprawą którego firma pozyskała nowe rynki zbytu i kanały dystrybucji. Spore inwestycje wpłynęły na wzrost innowacyjności technologicznej oraz poszerzenie gamy produktów.

Od 2005 r. właścicielem Brauna jest Procter & Gamble. Dzięki temu przejęciu firma dołączyła do grona 24 światowych marek największej na świecie grupy oferującej produkty konsumenckie.

 

Braun – opinie, czy warto?

Użytkownicy urządzeń Braun zwracają uwagę na dużą staranność wykonania sprzętów, ich wysoką estetykę, a także odpowiedni stosunek ceny do jakości. Często wskazywaną zaletą jest zastosowanie wysokiej klasy materiałów oraz łatwość obsługi urządzeń. Te czynniki sprawiają, że klienci sięgają po produkty Braun chętniej niż po porównywalne sprzęty konkurencji.

Dowiedz się, jak poszczególne urządzenia Braun ocenili ich użytkownicy:

 

Joanna Pachla
Czytaj więcej
Za Braunem stoi nie tylko świetna jakość i genialny design, ale także mądra filozofia marki, której celem jest wspierać kobiety – tak, by zawsze i wszędzie mogły czuć się pięknie, a zamiast martwić się o swój wygląd, mogły zająć się ważniejszymi rzeczami.
Agnieszka
Czytaj więcej
Długo się zastanawiałam nad kupnem depilatora,a to dlatego, że mam depilator Braun, który ma już ponad 15 lat, nadal jest sprawny i byłam z niego zadowolona. Do końca nie byłam pewna czy nowy model coś zmieni.....no i duże jest moje zaskoczenie. Jednak nowa technologia robi swoje (...) Dlaczego firma BRAUN- dlatego że poprzedni używany 15 lat bez zarzutu. Nie mam porównania z innymi modelami, ale ten model mogę polecić. Jestem bardzo zadowolona.
Poprzedni
Następny

Braun w Sprawdzono.pl

Na łamach naszego portalu poddaliśmy sprzęty Braun różnym testom, mającym ocenić ich funkcjonalność, praktyczność, wygląd oraz ergonomię użytkowania. Dzięki temu mogliśmy stworzyć rankingi poszczególnych kategorii urządzeń, w których zestawiamy ze sobą sprzęty Braun i podobne produkty innych znanych marek. Opracowaliśmy również przydatne poradniki dla przyszłych i obecnych użytkowników produktów tej firmy. Aby ułatwić porównywanie urządzeń i zaoszczędzić Twój czas, przygotowaliśmy karty produktowe sprzętów Braun, w których znajdziesz najważniejsze informacje i wszystkie niezbędne parametry techniczne.

 

 

Sprawdź, jak urządzenia Braun wypadły w naszych testach

Dowiedz się, jak sprzęty Braun plasują się na tle konkurencji w naszych rankingach

Odkryj praktyczne porady i triki przydatne przy wyborze i użytkowaniu sprzętów Braun

Poznaj sylwetki produktów Braun i ich szczegółowe dane techniczne

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Niemcy

Rok założenia: 1921

Działalność: produkcja i dystrybucja urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała oraz do stylizacji włosów dla kobiet i mężczyzn

 

Gdzie kupisz produkty Braun? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://www.braun.pl/pl-pl/contactus

Infolinia: 801 127 286 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16)

Punkty dystrybucji: elektromarkety oraz sklepy internetowe

Oficjalny sklep online (na portalu Allegro.pl): https://allegro.pl/uzytkownik/Braun-sma

 

Przejdź do