logo kenwood

Kenwood – producent robotów kuchennych, blenderów i czajników elektrycznych

Co produkuje Kenwood?

Kenwood jest jedną z wiodących światowych marek produkujących urządzenia AGD do gotowania i przygotowywania potraw. Słynie z innowacyjnych robotów kuchennych i blenderów przeznaczonych dla amatorów gotowania. W swojej ofercie ma też: roboty gotujące, roboty wielofunkcyjne, blendery: ręczne, kielichowe i smoothie, miksery, maszynki do mielenia oraz akcesoria dodatkowe i przystawki do robotów.

Firma wytwarza i dystrybuuje również inne drobne sprzęty kuchenne: czajniki elektryczne, wyciskarki do cytrusów, wyciskarki wolnoobrotowe, sokowirówki, a także tostery.

logo kenwood
Spis treści

Co wyróżnia markę Kenwood?

Produkty Kenwood wyróżniają się przede wszystkim charakterystycznym brytyjskim designem oraz wysoką estetyką wykonania, nadającymi charakteru każdej kuchni. Połączenie niebanalnego wzornictwa z wysoką wydajnością sprawia, że urządzenia tej marki są znane i cenione na całym świecie i słyną z wyjątkowej niezawodności i trwałości. Firma kładzie ogromny nacisk na najwyższą jakość swoich urządzeń i wykorzystuje do ich produkcji tylko najlepsze materiały.

Linia Kenwood Chef powstała po to, by rozbudzić kreatywność w kuchni i wskazać nowe możliwości fanom przygotowywania posiłków we własnym domu.

Firma od lat wyznacza trendy na rynku AGD, a w przeszłości wprowadzała liczne innowacje, które przyczyniały się do rozwoju całej branży. W 2020 r. Kenwood był marką numer 1 w Europie w kategorii robotów kuchennych. Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród:

  • Red Dot Award w 2019 r.;
  • Design Award w 2017 r.;
  • Plus X Award;
  • International Forum Design.

Historia firmy Kenwood

Firma Kenwood (wtedy jeszcze pod nazwą Woodlau Industries) powstała w 1947 r. w Wielkiej Brytanii. Jej założycielem był Kenneth Wood, który działalność rozpoczynał we własnym garażu. Pierwszym produktem, dzięki któremu marka zyskała rozgłos już na początku istnienia, był toster A100, który sam odwracał tosty. W 1950 r. powstał robot kuchenny, który w krótkim czasie stał się hitem sprzedażowym i zapoczątkował intensywny rozwój firmy. Zaowocował on wprowadzeniem szeregu innowacji i nowoczesnych produktów, których konkurencja mogła tylko pozazdrościć.
 
Kolejny przełom nastąpił w roku 1973, kiedy to Kenwood wyprodukował pierwszy robot wielofunkcyjny. Obecnie marka wchodzi w skład grupy De’Longhi – włoskiego giganta na rynku AGD.
 
Jak ustaliło BBC, niektóre urządzenia Chef były wykorzystywane w gospodarstwach domowych przez ponad 40 lat i nadal działały. Twórcy pierwszego robota kuchennego z linii Chef, Kennethowi Grange’owi, w 2013 r. nadano tytuł szlachecki za zasługi w dziedzinie projektowania.

Kenwood – opinie, czy warto?

Klienci, którzy wybrali sprzęty Kenwood, doceniają solidność ich wykonania, niezbyt głośną pracę oraz szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych do robotów kuchennych. Istotnym czynnikiem, który przesądza o wyborze urządzeń tej marki, jest też niecodzienny design oraz dobre doświadczenia użytkowników z innymi produktami Kenwood.

Sprawdź, jak sprzęty Kenwood oceniają ich właściciele:

Did
Czytaj więcej
To nasz pierwszy robot kuchenny. Udało nam się przy jego pomocy wyrobić ciasto na bułki oraz chałkę, a także stworzyć domowej roboty majonez. Pomimo ciężkiego kielicha ze szkła, blender jest niezastąpiony. Z łatwością kruszy lód i rozdrabnia krem z warzyw na gładką masę. Robot jest dość duży i ciężki, ale biorąc pod uwagę jego solidne wykonanie i stabilność to jego plus. W pakiecie 3 końcówki, kielich blendera oraz przystawka do mielenia mięsa. Produkt bardzo przydatny i solidny, wart swojej ceny.
Joanna Pachla
Czytaj więcej
Jego największą zaletą jest to, że jest on naprawdę wielofunkcyjny i zastępuje masę sprzętów, zajmujących miejsce w kuchni: m.in. maszynkę do mielenia, blender, malakser, młynek, a nawet maszynkę do robienia lodów.
Maciej
Czytaj więcej
Sprzęt ledwo odebrany ale wydaje się być bardzo dobrze zaprojektowaniu. Bez zbędnych udziwnień i skomplikowanych dodatków. Genialny w swojej prostocie. Większość części jest wręcz pancerna - niespotykane w domowym sprzęcie. Wygląda na sprzęt do końca życia.
Poprzedni
Następny

Kenwood w Sprawdzono.pl

Na łamach portalu Sprawdzone.pl postanowiliśmy przetestować dostępne na rynku urządzenia Kenwood i sprawdzić, czy rzeczywiście zasługują na swoją dobrą opinię. Wnikliwe testy produktów ułatwiły nam umieszczenie ich w naszych rankingach, w których znalazły się także sprzęty innych producentów o podobnych parametrach.

Wszystkie specyfikacje i dane techniczne produktów Kenwood zamieściliśmy w naszych kartach produktowych. Stworzyliśmy również poradniki, w których zawarliśmy wiele wskazówek ułatwiających: wybór sprzętów Kenwood idealnie dopasowanych do potrzeb użytkownika, ich eksploatację oraz rozwiązanie najczęściej występujących problemów.

Zobacz, jak urządzenia Kenwood sprawowały się w trakcie naszych testów

Dowiedz się, jakie pozycje zajęły sprzęty Kenwood w rankingach Sprawdzone.pl

Poznaj porady, które ułatwią Ci zakup i korzystanie z produktów Kenwood

Sprawdź parametry techniczne urządzeń Kenwood w naszych kartach produktowych

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Wielka Brytania

Rok założenia: 1947

Zakres działalności: projektowanie, produkcja i dystrybucja sprzętów AGD do przygotowywania posiłków i gotowania, głównie robotów kuchennych i wielofunkcyjnych oraz blenderów

Gdzie kupisz produkty Kenwood? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://www.kenwoodworld.com/pl-pl/obsluga-klienta/kontakt

Infolinia (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17): 22 123 04 00

Punkty dystrybucji: elektromarkety i sklepy online

Oficjalny sklep online: https://www.kenwoodworld.com/pl-pl

Przejdź do