logo lg

LG – producent elektroniki użytkowej i sprzętów AGD

LG jest czwartym co do wielkości południowokoreańskim koncernem, który działa na wielu polach, wytwarzając nowoczesne i innowacyjne sprzęty elektroniczne dla osób ceniących nowe doznania i zaawansowane technologie. Poznaj wyróżniki marki i dowiedz się, jak jej urządzenia wypadły w naszych testach.

logo lg
Przejdź do

Co produkuje LG?

LG jest producentem bardzo szerokiej i zróżnicowanej gamy urządzeń z kategorii elektroniki użytkowej, dużego sprzętu AGD oraz rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji pomieszczeń. W ofercie firmy znajdziemy:

  • telewizory OLED, 4K Ultra HD, Full HD i NanoCell
  • głośniki, soundbary i słuchawki
  • pralki tradycyjne i parowe, pralko-suszarki, suszarki do ubrań i szafy parowe
  • lodówki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe
  • wyspecjalizowane monitory komputerowe, laptopy, projektory
  • klimatyzatory, pompy ciepła oraz oczyszczacze powietrza.

Co wyróżnia markę LG?

LG jest jednym z największych koreańskich koncernów, skoncentrowanym na opracowywaniu innowacyjnego sprzętu elektronicznego. Misją firmy jest zrozumienie potrzeb swoich klientów, by móc ciągle pracować nad rozwiązaniami poprawiającymi komfort ich życia i zapewniającymi nowe doświadczenia. Grupą docelową marki są wyjątkowo wymagające osoby otwarte na nieznane przeżycia i stale poszerzające obszary swojej aktywności.
 
Produkty AGD LG projektuje się w taki sposób, by przyczyniały się do poprawy zdrowia ludzi i gwarantowały jak najwyższą higienę: eliminowały przykre zapachy i alergeny, także roztocza kurzu domowego, likwidowały bakterie, ułatwiały dezynfekcję trudnych w pielęgnacji tekstyliów, przedłużały świeżość przechowywanego jedzenia oraz dbały o czystość powietrza w domu. Wiele sprzętów audio i TV LG wykorzystuje działanie sztucznej inteligencji.
 
Celem polityki proekologicznej LG jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz tworzenie zakładów produkcyjnych, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko.
 
W ramach firmy powstała linia urządzeń premium, nosząca nazwę LG SIGNATURE.
 

Telewizory OLED i 8K, soundbary oraz słuchawki LG otrzymały prestiżową nagrodę EISA 2021-2022. W konkursie CES Innovation Award marka LG uzyskała aż 24 wyróżnienia za innowacje technologiczne.

Historia firmy LG

Firma LG Corporation została założona w 1958 r. przez Koo In-Hwoi’a. Jej pierwszymi seryjnie produkowanymi sprzętami były: radio LG A-501, automatyczny telefon GS-1, lodówka oraz telewizor. W 1968 r. stworzono klimatyzator, a rok później opracowano pierwszą pralkę automatyczną.
 
W latach 70. LG połączyło się z Lucky Chemical Company, zmieniając nazwę na Lucky Goldstar Group, pod którą działało aż do 1995 r., kiedy to wydzielono z niego działy zajmujące się elektroniką i telekomunikacją i przemianowano je na LG Electronics. Rok później obroty tej firmy na całym świecie przekroczyły 73 miliardy dolarów, a jej działalność stała się wiodącym źródłem dochodu całego koncernu.
 
W 1999 r. firmy LG oraz Phillips założyły spółkę, w ramach której opracowywały matryce do telewizorów i monitorów komputerowych. 9 lat później Phillips sprzedał wszystkie swoje udziały, a nazwę spółki przemianowano na LG Display. Funkcjonuje ona do dziś i jest jednym z największych na świecie producentów wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

 

W 2020 r. LG połączyło siły z dostawcą części samochodowych Manga International, by wspólnie produkować najważniejsze komponenty do samochodów elektrycznych, m.in. silniki. Współpraca wyceniana jest na miliard dolarów.

LG – opinie, czy warto

Produkty AGD LG są cenione za estetykę i jakość wykonania, efektywność, niskie zużycie energii oraz zastosowanie licznych inteligentnych funkcji. Użytkownicy telewizorów LG z entuzjazmem podkreślają świetną jakość obrazu i dźwięku, a także intuicyjne sterowanie.

Sprawdź opinie posiadaczy urządzeń LG:

LG w Sprawdzono.pl

Na łamach portalu Sprawdzono.pl przetestowaliśmy różne rodzaje sprzętów LG m.in. pod kątem komfortu działania, efektywności i rezultatów pracy. Na tej podstawie stworzyliśmy rzetelne rankingi poszczególnych kategorii urządzeń, w których zamieściliśmy zarówno produkty LG, jak i sprzęty innych renomowanych marek. Opracowaliśmy też przydatne poradniki dla właścicieli urządzeń tej marki oraz dla osób, które dopiero planują zakup. Wszystkie specyfikacje techniczne i opisy funkcji sprzętów LG znajdziesz w przygotowanych przez nas kartach produktów.

r...k
Czytaj więcej
Jeśli domyślasz się że będziesz miał dobry obraz grubo się mylisz, będziesz miał obłednie dobry obraz. Brak słów żeby to opisać, tą czerń , nie no to jest hi end. Jeśli myślicie że miałem szarota wcześniej z LCD lub LED to zaznaczę że plazmę Panasonica z bardzo bardzo dobrym obrazem w swojej klasie. To jak wyświetla np na netfliks w 4k to obłęd to tak jakbyś wystawił głowę przez okno i oglądał otoczenie. Jak świeci się latarnia w filmie to ona normalnie swieci jak latarnia, kurde super to mało powiedziane, czerń to jakaś bajka po prostu. Polecam polecam . A miałem wziąść 75 cali QLED dobrze że mi rozradzili i wziołem OLEDA. Dźwięk na naprawdę fajnym poziomie jak na ścianę , ale kino mam więc może być tylko lepiej . Bierzcie tylko Oleda 100% i efekt łoł jest!
p...8
Czytaj więcej
Jestem ogólnie zadowolony z suszarki. Wszystko suchutkie i miękkie. Jest to nasza pierwsza suszarka i czytając opinie użytkowników wynikało że nie ma konieczności prasowania, tak nie jest. Mimo tego małego minusa - Polecam
r...1
Czytaj więcej
Super pilot. Prosty w obsłudze, bardzo intuicyjny. Doskonale rozpoznaje polecenia głosowe.
Poprzedni
Następny

Poznaj rezultaty testów, w których nasza redakcja sprawdziła działanie produktów LG

Dowiedz się, które lokaty zajmują urządzenia LG w naszych rankingach

Odkryj użyteczne porady i wskazówki dla posiadaczy sprzętów LG

Poznaj dane techniczne produktów LG zamieszczone w naszych kartach produktowych

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Korea Południowa

Rok założenia: 1958

Zakres działalności: produkcja i dystrybucja sprzętu RTV i AGD, telefonów komórkowych, urządzeń do klimatyzacji pomieszczeń, części samochodowych oraz rozwiązań do magazynowania energii i wyświetlaczy dla biznesu

Gdzie kupisz produkty LG? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Chat: https://www.lg.com/pl/wsparcie/chat-email

Formularz kontaktowy: https://www.lg.com/pl/wsparcie/email

Infolinia (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8–20 i w soboty w godzinach 10–18): 801 54 54 54

Punkty dystrybucji: elektromarkety i sklepy online, sklepy stacjonarne LG Brand Store

Oficjalny sklep online: https://www.lg.com/pl/brand-store

Przejdź do