Ranking blenderów próżniowych, najlepsze modele na 2022

Kielichowe blendery próżniowe wnoszą nową jakość w przygotowywanie smacznych, odżywczych, a przede wszystkim zdrowych posiłków w kilka chwil. Technologia próżniowa umożliwia wydobycie z owoców i warzyw to co w nich najlepsze, a dodatkowo zachowanie tych cennych składników na dłużej. Jakie urządzenie pozwoli nam cieszyć się wszystkimi zaletami blendowania w próżni? Poznaj nasz ranking blenderów próżniowych i odkryj najlepsze modele na rok 2022.

Blender próżniowy

Co to jest i jak działa kielichowy blender próżniowy?

Kielichowy blender próżniowy jest urządzeniem, które w szybki, prosty, a przede wszystkim zdrowy sposób pozwoli przygotować posiłki. Sekret jego działania tkwi w rozdrabnianiu produktów w próżni, czyli bez udziału tlenu, co zapobiega utracie cennych składników odżywczych. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że przygotowany koktajl nie rozwarstwia się i nie ciemnieje (tak jak kawałek jabłka pozostawiony a dłużej), lecz zachowuje swój nasycony i apetyczny kolor oraz jednolitą strukturę. Jak działa kielichowy blender próżniowy? Po umieszczeniu wszystkich składników w pojemniku i szczelnym zamknięciu pokrywy, następuje odessanie całego znajdującego się wewnątrz powietrza. Dopiero po zakończeniu tego procesu ostrza zaczynają wirować i blendować składniki na gładki koktajl lub zupę-krem. Urządzenia próżniowe są zazwyczaj wysokoobrotowe (osiągają nawet 45 tys. obrotów/min), co przekłada się na bardzo dobrą skuteczność rozdrobnienia produktów – można z nich stworzyć jednolite smoothie lub sorbet bez ani jednej grudki. Tyle o zasadzie działania. Teraz czas na krótkie wyjaśnienie co to jest blender próżniowy i jak wygląda. Otóż, na pierwszy rzut oka blender próżniowy nie różni się od klasycznego blendera kielichowego, choć zazwyczaj ma trochę większe rozmiary. Charakterystyczną cechą niektórych blenderów próżniowych jest dodatkowe ramię, przy pomocy którego z kielicha usuwane jest powietrze. Urządzenie zbudowane jest z podstawy mieszczącej silnik i pokrętło lub przyciski do sterowania, a także pojemnego kielicha wykonanego ze szkła lub wytrzymałego tworzywa – tritanu. Możemy więc śmiało stwierdzić, że blender próżniowy jest bardziej zaawansowanym rodzajem blendera kielichowego, który przeznaczony jest dla osób chcących jeszcze lepiej zadbać o zdrową i odżywczą dietę.
Przejdź do

Najlepsze kielichowe blendery próżniowe – ranking 2022

1 miejsce
1 miejsce
blender próżniowy Philips HR3756/00 HR3752/00

Philips HR3756/00

Wysokoobrotowy kielichowy blender próżniowy, który przygotuje zdrowy koktajl w zaledwie 1 minutę, a dodatkowo zatrzyma w nim większość cennych substancji odżywczych. Twarde warzywa, orzechy czy kostki lodu – blender Philips poradzi sobie z nimi wszystkimi.

2 miejsce
blender próżniowy tefal ultrablend boost vacuum bl985a31

Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31

Urządzenie o ciekawym designie, które nie tylko zblenduje warzywa i owoce z wykorzystaniem technologii próżniowej, ale też podgrzeje składniki i przygotuje z nich wyśmienite danie na ciepło. Blender Tefal ma aż 2 różne kielichy w zestawie, a jego ostrza wirują z najwyższą prędkością wśród wszystkich sprzętów umieszczonych w naszym rankingu.

3 miejsce
Blender próżniowy Bosch VitaPower Serie 8 MMBV625M, MMBV622M

Bosch VitaPower Serie 8 MMBV625M, MMBV622M

Blender próżniowy Bosch umożliwia przygotowanie posiłków z zastosowaniem technologii próżniowej, a następnie przechowywanie ich w specjalnych naczyniach próżniowych, co przedłuża ich świeżość i chroni przed utratą smaku, koloru i składników pokarmowych.

4 miejsce
blender próżniowy Kuvings Vacuum SV 500

Kuvings SV 500

Mocny i efektywny blender próżniowy Kuvings z wyjątkowym rozwiązaniem – pokrywą, która umożliwia wytworzenie próżni, a jednocześnie redukuje hałas generowany w trakcie pracy. Jego zaletami są niebanalny design oraz spora pojemność robocza.

5 miejsce
blender próżniowy Sencor SBU 7877CH

Sencor SBU 7877CH

Dobry i tani blender próżniowy wyposażony w 7 automatycznych programów pracy, które w prosty sposób pozwolą przygotować smaczne i odżywcze dania. Spora gama kolorystyczna przypadnie do gustu fanom nietuzinkowych sprzętów, a dołączone bidony pozwolą zmienić blender kielichowy w osobisty.

Polecane blendery próżniowe – ranking najlepszych:

1 miejsce
blender próżniowy Philips HR3756/00 HR3752/00

Philips HR3756/00 (model HR3752/00 to bliźniacza konstrukcja)

Pierwsze miejsce naszego ranking należy do blendera próżniowego Philips, a konkretnie do modelu HR3756/00. Został on wyposażony w innowacyjną technologię blendowania ProBlend 6 3D umożliwiającą niezwykle dokładne rozdrobnienie umieszczonych w kielichu składników. Dzięki temu zawarte w owocach, warzywach i orzechach cenne składniki odżywcze zostają uwolnione i stają się znacznie łatwiej dostępne dla organizmu.

Dzięki blenderowi wysokoobrotowemu Philips przygotowanie odżywczego koktajlu zajmie tylko 1 minutę, a zastosowana w nim technologia próżniowa pozwoli zatrzymać świeżość dania aż do 8 godzin oraz zachować ponad 3x więcej witaminy C i aż 60% więcej przeciwutleniaczy. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest mobilna aplikacja NutriU, w której znajdziemy przepisy na zdrowe i wartościowe dania przygotowane z pomocą próżniowego blendera kielichowego Philips.

Płynna regulacja prędkości umożliwia dostosowanie pracy ostrzy do rodzaju i twardości obrabianych produktów, a także uzyskanie pożądanej konsystencji – od puree z grudkami dla niemowlaka aż do gładkiego i kremowego smoothie na drugie śniadanie. Mocny silnik i maksymalna prędkość aż 35 000 obrotów/min poradzą sobie nawet z twardymi warzywami, orzechami i kostkami lodu – potwierdzają to opinie użytkowników blendera próżniowego Philips.

To urządzenie jest niezwykle przydatne w kuchni osób dbających o zdrowie oraz bardzo proste w eksploatacji. Poszczególne programy pracy uruchamia się za pomocą 1 przycisku, regulacja prędkości jest płynna i intuicyjna, a wszystkie odłączane elementy urządzenia (poza nożami) można myć w zmywarce. Tritanowy kielich jest 20x bardziej trwały i odporny na uszkodzenia od plastiku, a dołączone do modelu HR3756/00 2 bidony umożliwiają zabranie przygotowanego koktajlu lub smoothie do szkoły lub pracy.

Cena: ok. 1049 zł.

Najważniejsze parametry

 • liczba programów: 4
 • pojemność dzbanka: 2,2 l
 • pojemność robocza blendera: 1,8 l
 • liczba kielichów: 1
 • wykonanie kielicha: tritan
 • zdejmowane ostrza: tak
 • możliwość mycia dzbanka w zmywarce: tak
 • liczba obrotów/min: 35 000
 • moc: 1400 W
 • akcesoria: 2 bidony, książka z przepisami

Zalety

 • gładkie koktajle, które się nie rozwarstwiają
 • rozdrabnianie nawet twardych produktów
 • automatyczne wyłączanie programu blendowania próżniowego
 • łatwe czyszczenie
 • 2 dołączone bidony

Wady

 • bardzo głośna praca
 • brak możliwości odessania powietrza z bidonów
 • brak przyssawek utrzymujących podstawę urządzenia w trakcie pracy
 • spore wymiary
2 miejsce
blender próżniowy tefal ultrablend boost vacuum bl985a31

Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31

Drugą pozycję naszego ranking zajmuje blender próżniowy Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31 z 2 kielichami w zestawie: szklanym i tritanowym. Jego działanie jest wyjątkowe ze względu na możliwość pracy zarówno na zimno, jak i na ciepło. Nie chodzi tu wyłącznie o blendowanie wcześniej podgrzanych produktów – za podgrzanie ich odpowiada sam blender, dlatego z powodzeniem możemy mówić o nim jako o wielofunkcyjnym i wielozadaniowym urządzeniu. Tefal Ultrablend umożliwia proste i szybkie przygotowanie sosu, zupy-krem, musu, kompotu, a nawet mleka roślinnego – służą do tego dedykowane programy automatyczne. Proces rozdrabniania i obróbki na ciepło odbywa się podobnie jak w tradycyjnym blenderze kielichowym, czyli bez użycia próżni.

Jednak automatyczne przepisy na ciepło to nie wszystko, na co stać blender próżniowy Tefal – posiada on też 5 automatycznych receptur dla dań bez podgrzewania – do ich przygotowania możemy wykorzystać już wykorzystać funkcję vacuum. Opatentowana technologia NutriKeep dba o usunięcie z kielicha powietrza przed przystąpieniem do blendowania, co minimalizuje negatywny wpływ tlenu na walory odżywcze, smakowe i wizualne przygotowanego dania. Połączenie tej technologii z nożami Tripl’Ax Pro zapewnia gładką konsystencję oraz niweczy ryzyko rozwarstwienia koktajlu.

Blender próżniowy Tefal samodzielnie wykrywa zamontowany w nim kielich – z termoodpornego szkła do pracy na ciepło (do 110oC) i na zimno bez użycia próżni lub z tritanu do blendowania próżniowego na zimno. Po rozpoznaniu kielicha, blender uruchamia nam podświetlenie panelu sterowania w odpowiednim kolorze – czerwone dla podgrzewania i niebieskie przy jego braku.

Blender próżniowy Tefal jest wyjątkowy również pod względem sposobu sterowania – obsługuje się go wyłącznie za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie. Dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa pracy urządzenie posiada blokadę zapobiegającą przypadkowemu uruchomieniu z niedomkniętą pokrywą.

Cena: ok. 1099 zł.

Najważniejsze parametry

 • liczba programów: 10
 • liczba kielichów: 2
 • pojemność dzbanka: 1,75 l i 2 l
 • wykonanie kielicha: 1) szkło, 2) tritan
 • zdejmowane ostrza: nie
 • możliwość mycia dzbanka w zmywarce: nie
 • liczba obrotów/min: 45 000
 • moc: 1300 W

Zalety

 • możliwość podgrzewania dań bezpośrednio w kielichu
 • 2 kielichy: szklany i tritanowy
 • proste i intuicyjne sterowanie
 • przejrzysty interfejs
 • duża ilość automatycznych programów na zimno i na ciepło
 • skuteczne rozdrabnianie nawet w przypadku twardych produktów
 • zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem

Wady

 • utrudnione czyszczenie
 • niewyjmowane noże
 • głośna praca
3 miejsce
Blender próżniowy Bosch VitaPower Serie 8 MMBV625M, MMBV622M

Bosch VitaPower Serie 8 MMBV625M, MMBV622M

Na trzeciej lokacie uplasował się blender próżniowy Bosch VitaPower Serie 8 o symbolu MMBV625M. Pozwala on przygotować zdrowe i kolorowe posiłki o intensywnym smaku i jednorodnej konsystencji. Jednak samo przygotowanie to nie wszystko – dołączone do urządzenia pojemniki próżniowe oraz specjalny wężyk do ich podłączenia pozwalają przechować przygotowane danie (i nie tylko!) bez dostępu powietrza zachowując wszystkie cenne wartości odżywcze i utrzymując jego świeżość do 2 razy dłużej.

Brak dostępu tlenu sprawia, że wewnątrz blendowanego dania nie tworzą się pęcherzyki powietrza, a więc nie ulega ono rozwarstwieniu i nie ciemnieje na skutek utleniania. Technologia blendowania próżniowego Bosch pozwala też zachować do 5x więcej witaminy C po 24 godzinach niż w przypadku rozdrabniania składników w zwykłym blenderze kielichowym.

Umieszczone w wytrzymałym i lekkim tritanowym kielichu produkty rozdrabniane są przez noże ze stali szlachetnej, które wirują z prędkością nawet 37 000 obrotów/min. Dostępny program „auto” zajmuje się przygotowaniem koktajlu od A do Z, odsysając powietrze, dobierając czas i prędkość rozdrabniania, a także w odpowiednim momencie kończąc pracę urządzenia. Postęp pracy i kolejne fazy poszczególnych programów możemy obserwować na podświetlanym na czerwono pasku w górnej części podstawy.

Blender Bosch z systemem próżniowym umożliwia przygotowanie dań zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Blendowane posiłki są w pełni bezpieczne dla najmłodszych – wszystkie części z tworzywa sztucznego mające kontakt z żywnością pozbawione są szkodliwego BPA, a sam kielich nie zawiera też BPS i żadnych bisfenoli. Po przygotowaniu smoothie wystarczy uruchomić automatyczny program czyszczący, by urządzenie było ponownie gotowe do pracy.

Cena: ok. 1369 zł lub 969 zł (z 1 pojemnikiem próżniowym)

Najważniejsze parametry

 • liczba programów: 5
 • pojemność dzbanka: 1,5 l
 • liczba kielichów: 1
 • wykonanie kielicha: tritan
 • zdejmowane ostrza: tak
 • możliwość mycia dzbanka w zmywarce: tak
 • liczba obrotów/min: 37 000
 • moc: 1000 W
 • akcesoria: 2 pojemniki próżniowe, butelka próżniowa, książka z przepisami (model MMBV625M) lub 1 pojemnik próżniowy i książka z przepisami (model 8 MMBV622M)

Zalety

 • blendowanie bez podgrzewania produktów
 • gładkie smoothie i koktajle
 • automatyczny program czyszczenia
 • pojemniki próżniowe w zestawie
 • łatwa obsługa i czyszczenie
 • szybkie przygotowywanie posiłków

Wady

 • bardzo głośna praca
 • spore wymiary uniemożliwiające przechowywanie w standardowych szafkach
 • charakterystyczny zapach unoszący się po użyciu
4 miejsce
blender próżniowy Kuvings Vacuum SV 500

Kuvings SV 500

Czwartą pozycję zajmuje najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu – blender próżniowy Kuvings Vacuum SV 500. W odróżnieniu od poprzedników, sprzęt ten wyposażono w specjalną pokrywę, która pełni 2 role: pozwala na wytworzenie próżni podczas rozdrabniania produktów oraz jest ekranem akustycznym, który wycisza pracę wysokoobrotowego silnika.

Do wyboru mamy kilka programów pracy: blendowanie próżniowe, idealne do koktajli i smoothie (program automatyczny), blendowanie tradycyjne do produktów, które nie podlegają szybkiemu utlenianiu np. ciecierzyca lub orzechy, kruszenie lodu oraz praca pulsacyjna. Prędkość wirowania 6 stalowych ostrzy 3D możemy płynnie regulować za pomocą umieszczonego na obudowie pokrętła.

Tryb blendowania próżniowego zapobiega nadmiernemu napowietrzeniu składników oraz przedostawaniu się niewielkich bąbelków powietrza do wnętrza gotowego koktajlu. Chroni to przed nieapetycznym rozwarstwianiem się, utratą koloru i świeżości, a co najważniejsze – zapobiega utlenianiu się wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych substancji odżywczych.

Opisując zalety urządzenia należy wspomnieć też o designie. Zarówno podstawa, jak i kielich z pokrywą mają proste wzornictwo, bez zbędnych załamań i przetłoczeń. Blender próżniowy Kuvings dostępny jest w aż 4 kolorach do wyboru: czarnym, czerwonym, białym oraz srebrnym. Umożliwia nam to dopasowanie wyglądu urządzenia do charakteru naszej kuchni. Minimalistyczne wzornictwo i elegancki wygląd sprawiły, że w 2018 r. urządzenie zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Reddot Award.

Cena: ok. 2890 zł.

Najważniejsze parametry

 • liczba programów: 3
 • pojemność dzbanka: 1,9 l
 • pojemność robocza kielicha: 1,4 l
 • liczba kielichów: 1
 • wykonanie kielicha: tritan
 • możliwość mycia dzbanka w zmywarce: nie
 • liczba obrotów/min: 32 000
 • moc: 1500 W
 • akcesoria: kubek próżniowy

Zalety

 • pokrywa próżniowa wyciszająca pracę urządzenia
 • efektowny design
 • skuteczne rozdrabnianie nawet twardych i włóknistych warzyw
 • automatyczny program blendowania próżniowego

Wady

 • wysoka cena
 • bardzo duży hałas
 • spore wymiary
 • niewielki kielich
 • brak zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem
5 miejsce
blender próżniowy Sencor SBU 7877CH

Sencor SBU 7877CH 

Ostatnia lokata naszego ranking przypada docenianemu w opiniach użytkowników blenderowi próżniowemu Sencor SBU 787. Jest on najtańszym urządzeniem w naszym zestawieniu, jednak wcale nie najgorszym. Producent wyposażył go w 7 programów pracy pozwalających automatycznie przygotować np. smoothie, zupę-krem lub lody. Dodatkowo mamy do dyspozycji tryb pulsacyjny do kruszenia lodu lub krótkiego mieszania.

8 tytanowych noży zapewnia skuteczne i szybkie rozdrabnianie składników przy wykorzystaniu mieszania multicyklonowego. Na tle pozostałych sprzętów z naszego rankingu, blender wysokoobrotowy Sencor dysponuje najniższą liczbą obrotów ostrzy – 28 000. Mimo to generuje hałas 85 dB – nie możemy jednak odnieść tych danych do konkurencji, gdyż Sencor jest jedynym producentem podającym taką informację. Ciekawym rozwiązaniem jest za to jednostka wytwarzająca próżnię, która nie jest zintegrowana z podstawą blendera, lecz stanowi oddzielny element.

Blender wysokoobrotowy Sencor posiada ciekawą funkcję wykrywania zainstalowanego akcesorium dzięki czemu dopasowuje tryb pracy do aktualnie używanego rodzaju kielicha. Jest to równoznaczne z możliwością korzystania z niego jak z blendera osobistego, co pozwala na przygotowanie dokładnie jednej porcji koktajlu lub smoothie, które następnie możemy wziąć na wynos w tym samym kubku-kielichu – wystarczy dodać nakrętkę. W tej sytuacji nie możemy jednak mówić o blendowaniu próżniowym – odbywa się ono w sposób tradycyjny, a powietrze odessiemy dopiero z butelki z przygotowanym koktajlem. Typowe rozdrabnianie w próżni możliwe jest za to w 1,5-litrowym dzbanku z trwałego tritanu.

Blender dostępny jest w aż 9 kolorach do wyboru. Warto wspomnieć, że bliźniaczym modelem omawianego urządzenia jest wysokoobrotowy blender próżniowy Sencor SBU 7677CH i 7676GD – różni się jedynie mniejszą ilością dodatkowych akcesoriów oraz skromniejszym wyborem kolorów obudowy.

Cena: ok. 499 zł.

Najważniejsze parametry

 • liczba programów: 7
 • pojemność dzbanka: 1,5 l
 • liczba kielichów: 1
 • wykonanie kielicha: tritan
 • zdejmowane ostrza: tak
 • możliwość mycia dzbanka w zmywarce: tak
 • liczba obrotów/min: 28 000
 • moc: 1500 W
 • akcesoria: 2 tritanowe butelki próżniowe

Zalety

 • niska cena zakupu
 • możliwość używania urządzenia jako blendera osobistego
 • 2 butelki próżniowe w zestawie
 • szeroka gama kolorystyczna
 • spory wybór programów pracy
 • odłączana pompka próżniowa

Wady

 • mała ilość obrotów na minutę
 • głośna praca
 • brak możliwości blendowania próżniowego w dołączonych kubkach
 • problem z dostępnością pojedynczych części wymiennych

Czy warto kupić blender próżniowy? Kiedy się sprawdzi?

Wysokoobrotowy blender próżniowy niewątpliwie jest ciekawym i przydatnym sprzętem. Oferuje chyba jedyną metodę obróbki jedzenia, podczas której nie tylko nie tracimy składników odżywczych, ale też jesteśmy w stanie dotrzeć do tych uprzednio niedostępnych ze względu na budowę komórek roślinnych oraz zachować je na dłużej i to nawet podczas przechowywania przez dzień czy 2.

Dla kogo jest wysokoobrotowy blender próżniowy?

• dla osób chcących regularnie przygotowywać zdrowe koktajle
• dla fanów zdrowego odżywiania
• dla wzrokowców, których cieszy nie tylko smak dania, ale też jego jednolity wygląd
• dla osób na diecie raw food (witarian)
• dla osób przygotowujących większe ilości koktajlu lub smoothie na 2-3 dni
• dla zabieganych chcących przygotowywać smaczne i zdrowe dania w kilka minut
• dla osób często przyrządzających drugie śniadania na wynos.

Naszym zdaniem nie zawsze kupno takiego urządzenia będzie dobrym pomysłem. Ze względu na dość wysoką cenę w porównaniu ze zwykłymi blenderami kielichowymi, zalecamy przed zakupem rozważyć wszystkie za i przeciw i dopiero na tej podstawie zdecydować czy warto mieć blender próżniowy w swojej kuchni.

U kogo raczej nie sprawdzi się wysokoobrotowy blender próżniowy?

• u osób sporadycznie przygotowujących rozdrobnione posiłki
• u osób korzystających na co dzień z cateringu dietetycznego
• u diabetyków, którym zaleca się spożywanie nierozdrobnionych dań
• u osób, których zwierzęta domowe lub małe dzieci źle reagują na spory hałas
• ze względu na spore wymiary – w domach o niewielkich kuchniach lub aneksach kuchennych.