Jak kupować dobre AGD? Sprawdzono.pl służy wiedzą

Sprawdzono.pl to serwis, którego celem jest pomóc Ci kupować szybciej lepsze sprzęty do domu i ogrodu. Wiemy, jak trudno jest się odnaleźć w świecie nowoczesnego AGD. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc, co znajdziesz w naszym serwisie i co zrobić, żeby ułatwić sobie decyzję zakupową.

Spis treści

Dlaczego wybór dobrego sprzętu AGD i RTV do domu jest taki trudny?

Zakup sprzętów do kuchni, łazienki czy elektroniki użytkowej to dla wielu droga przez mękę. W sklepach zastajesz rzędy niemal identycznych pralek, a dane ze specyfikacji nie dają Ci jasnego obrazu tego, jak będzie Ci się żyło z nowym sprzętem na co dzień. Przy czwartej pralce już nie pamiętasz, ile decybeli emituje ta pierwsza.

W Internecie jest jeszcze trudniej – lista dostępnych modeli wydłuża się w nieskończoność, a każdy z nich jest dostępny w wielu sklepach i serwisach sprzedażowych. Do tego dochodzą sprzeczne opinie użytkowników.

Decyzji nie ułatwia fakt, że kuchenka, pralka czy telewizor to zakup na wiele lat. Wybór nieodpowiedniego sprzętu oznacza, że będziesz się z nim męczyć bardzo długo. Każde użycie nietrafnie kupionego AGD będzie Ci przypominać o tych innych, być może lepszych opcjach i pieniądzach wyrzuconych w błoto. Zakup elektroniki do domu wiąże się więc z presją, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Ze sprzętów gospodarstwa domowego czy radiowo-telewizyjnego korzystasz nie tylko Ty, ale też wszyscy Twoi domownicy. Pogodzenie różnych upodobań domowników w jednym sprzęcie wydaje się niemal niemożliwe. A przecież chcesz, aby każdy był zadowolony.

Sprawdzono.pl – jak możemy Ci pomóc?

Wierzymy, że podstawą dobrego wyboru jest wiedza. Tylko świadomy zakup zapewnia odpowiedź na Twoje potrzeby. Wiemy też jednak, że przy obecnym ogromie ofert i opinii pozyskanie rzetelnej wiedzy o interesujących Cię sprzętach zajmie Ci cenny czas. Mnóstwo czasu.

Testy, recenzje i rankingi AGD, dzięki którym wiesz, co kupić

W Sprawdzono.pl chcemy dawać Ci najlepsze narzędzie do udanych zakupów RTV i AGD – wiedzę popartą doświadczeniem z danym produktem. Testujemy i recenzujemy sprzęty, a następnie zestawiamy je w rankingach.

Otrzymujesz więc nie tylko suche liczby ze specyfikacji, ale też relację z użytkowania sprzętu, opis jakości wykonania czy potencjalnych problemów i niedociągnięć. Rankingi pozwalają ukazać sprzęty na tle innych podobnych i porównać niuanse, które są nie do wychwycenia przy zakupie w sklepie, za to mają ogromną wagę w codziennym użytkowaniu. 

Mamy nadzieję, że nasza praca przełoży się na oszczędność Twojego czasu oraz na dobrze dobrany sprzęt, który posłuży Ci latami.

Poradniki, które pomogą Ci wykorzystać pełnię możliwości sprzętu

Zaawansowanie nowoczesne sprzęty AGD zaskakują mnogością funkcji i zastosowań. Dzięki naszym poradnikom dowiesz się m.in.:

 • jakimi kryteriami kierować się przy zakupie,
 • czy dany sprzęt jest dla Ciebie,
 • jak korzystać ze sprzętu,
 • jak o niego zadbać,
 • jakie usterki mogą Cię zaskoczyć i jak się z nimi uporać.
 •  

To pozwoli Ci czerpać maksymalnie dużo korzyści z posiadania często nietaniego sprzętu, a także wydłużyć jego żywotność.

Poradniki
Zobacz nasze poradniki

Jak wybierać AGD? Kilka porad od Sprawdzono.pl

Zakupy AGD i RTV będą łatwiejsze, jeśli dobrze się przygotujesz. Oto, co warto rozważyć:

 • Zanim udasz się na zakupy, czy to na żywo, czy wirtualne, wynotuj, czego potrzebujesz. Czy na pewno chcesz kupić tę pralkę, czy wystarczy naprawić starą? Co przeszkadzało Ci w poprzednich sprzętach, a które ich cechy Ci się podobały? Jakich funkcji brakuje Ci obecnie?
 • Czego nie potrzebujesz? Czy Twoja pralka ma mieć łączność z aplikacją na smartfon i funkcję usuwania sierści? Jeśli nie potrzebujesz zdalnego zarządzania pralką ani nie masz zwierzaka, niepotrzebnie przepłacisz za te udogodnienia.
 • Dostępność i koszty elementów eksploatacyjnych i zamiennych. Szukasz kapsułkowego ekspresu do kawy – sprawdź, ile łącznie wydasz na sprzęt i na kapsułki. Przelicz to na koszt jednej kawy. Może się okazać, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie ekspres automatyczny. Jeśli z kolei kupujesz odkurzacz, sprawdź, czy łatwo dostaniesz do niego filtry i worki.
 • W miarę możliwości obejrzyj sprzęt na żywo przed zakupem, aby ocenić, czy odpowiada Ci jego jakość wykonania.
 • Pamiętaj o 14-dniowym prawie zwrotu towaru przy zakupach online – nie musisz tkwić przy nietrafnie kupionym sprzęcie!

Jak czytać rankingi AGD?

Rankingi mogą być ogromnym ułatwieniem zakupów AGD, pod warunkiem, że korzystasz z nich z głową. Oto najważniejsze sprawy, o których warto pamiętać:

 • Zestawienia tych samych sprzętów mogą wyglądać różnie i nie musi to być dowód nierzetelności osób tworzących rankingi. Poszczególne redakcje przyjmują odmienne kryteria oceny, co przekłada się na rozbieżne oceny. Ranking zawsze ma w sobie nieco subiektywności wynikającej z doboru kryteriów oceny.
  Najlepiej sprawdzić kilka rankingów i nie ograniczać wyboru do numeru 1. Numer 3 w naszym zestawieniu może być topową pozycją w innych serwisach rankingowych. Uśrednij wynik z kilku stron. Jeśli model, który sobie upatrzyłeś, zajmuje wysokie pozycje w różnych rankingach, to dobry znak!
 • Korzystaj wyłącznie z aktualnych rankingów – mogą to być rankingi całkiem świeże albo na bieżąco aktualizowane. Czytanie zacznij od sprawdzenia daty publikacji i aktualizacji.
 • Jeśli w rankingu znajdziesz interesującą Cię pozycję, sprawdź testy tego sprzętu i opinie użytkowników, którzy już go mają.
 • Pamiętaj, że ostateczna decyzja powinna być wyłącznie Twoja – topowe pozycje z rankingu oderwane od Twoich specyficznych potrzeb nie będą dobrym wyborem.

A po zakupach…

Po kilku miesiącach podziel się swoją opinią na temat produktu. Pomoże to osobom, które stoją przed wyborem AGD i RTV do domu!

Przejdź do