Ranking piekarników do zabudowy

Piekarnik do zabudowy to chyba jeden z najpopularniejszych sprzętów AGD do kuchni. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą wieloma funkcjami, udogodnieniami, rozmiarami oraz trybami pracy. Jak wśród nich znaleźć to najlepsze, które spełni nasze potrzeby? Jaki piekarnik do zabudowy warto kupić i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania i listę polecanych sprzętów znajdziesz w naszym niezależnym rankingu piekarników do zabudowy.

Czarny piekarnik do zabudowy w białej kuchni

Szukasz dobrego piekarnika do zabudowy? Chcesz wymienić swój dotychczasowy sprzęt na bardziej nowoczesny? A może Twój stary piekarnik odmówił posłuszeństwa i szukasz godnego następcy?

Bez względu na powód, dla którego przymierzasz się do zakupu piekarnika do zabudowy, będziesz musiał przejrzeć mnóstwo sprzętów o różnych funkcjach, cechach i udogodnieniach. Takie poszukiwania zajmują sporo czasu i nie zawsze są gwarancją dokonania dobrego wyboru. Jak temu zaradzić i jak wybrać najlepszy piekarnik?

To proste – skorzystaj z naszego rankingu, w którym znajdziesz polecane piekarniki do zabudowy na każdą kieszeń. Nieważne, czy chcesz kupić piekarnik z funkcją pary, tanie i proste urządzenie do podstawowych zadań, piekarnik z pyrolizą, parowy piekarnik do zabudowy, sprzęt z prowadnicami teleskopowymi, katalizą, termosondą… Mamy je wszystkie!

Przejdź do

Niezależny ranking piekarników do zabudowy – najlepsze modele 2022

1 miejsce
1 miejsce
Electrolux EOB7S31Z SteamBoost – najlepszy piekarnik do zabudowy

Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

Nowoczesny piekarnik Electrolux z serii SteamBoost 800 ma możliwość tradycyjnego pieczenia, pieczenia z dodatkiem pary oraz gotowania na parze. 17 trybów grzania, szybkie rozgrzewanie wnętrza oraz termosonda umożliwiają elastyczne pieczenie, a system czyszczenia parowego, prowadnice teleskopowe oraz chłodny front podczas pracy piekarnika dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Dodajmy do tego klasę energetyczną A+ oraz elegancki, minimalistyczny design, a uzyskamy przepis na piekarnik idealny.

2 miejsce
Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB – dobry piekarnik do zabudowy dual cook

Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB

Dwukomorowy piekarnik Samsung Dual Cook Flex z dzielonymi drzwiczkami to propozycja dla osób, które oczekują od swojego urządzenia znacznie więcej, tylko klasycznego pieczenia. Do dyspozycji mamy 50 automatycznych ustawień Auto Menu, funkcję Pro Roasting, dwa niezależne wentylatory z termoobiegiem oraz kompleksowe systemy czyszczące: pyrolizę i czyszczenie parowe. Piekarnik ma pojemność aż 75 l i szczyci się klasą energetyczną A+.

3 miejsce
Bosch EcoClean Direct HBA534EB0 – piekarnik do zabudowy do 1500 zł

Bosch EcoClean Direct HBA534EB0

Elektryczny piekarnik do zabudowy Bosch Serie | 4 wyposażony w 7 podstawowych trybów grzania, funkcję termoobiegu oraz grill. Mimo niskiej ceny, posiada prowadnice teleskopowe na 1 poziomie, szybkie rozgrzewanie komory, tylną ściankę pokrytą katalityczną emalią EcoClean Direct oraz system czyszczenia parowego. Jego elegancki i prosty design jest bardzo uniwersalny, dlatego będzie pasował do niemal każdej kuchni.

4 miejsce
Electrolux SteamCrisp 700 EOC8H31Z – piekarnik do zabudowy z funkcją pary

Electrolux EOC8H31Z

Piekarnik parowy Electrolux SteamCrisp 700 z funkcją pary i bardzo szerokim zakresem temperatur pieczenia. Dzięki zastosowaniu gorącej pary możliwe stało się poszerzenie gamy trybów pracy o pieczenie parowe, pozwalające uzyskać chrupiącą skórkę i wilgotne wnętrze dania. Dodatkowym atutem są bardzo przydatne funkcje: termosonda, szybkie nagrzewanie, wentylator z Even Cooking oraz automatyczne przepisy SenseCook®. Do dyspozycji mamy tez czyszczenie parowe, funkcję grill oraz drzwi z cichym i łagodnym domykaniem.

5 miejsce
Biały piekarnik do zabudowy Beko BIE24301W

Beko BIE24301W BIE24301B

Bazowy, prosty piekarnik Beko w rzadko spotykanym, białym kolorze. Wyposażony jest w podstawowe funkcje: 6 trybów grzania, 5-poziomowe prowadnice drabinkowe, termoobieg oraz funkcję czyszczenia parowego Simple Steam. Użytkowanie ułatwiają też: halogenowe podświetlenie komory oraz blokada rodzicielska.

6 miejsce
Bosch ParaPlus HSG636BB1 – dobry piekarnik parowy do zabudowy

Bosch ParaPlus HSG636BB1

Drogi i bardzo zaawansowany piekarnik parowy Bosch może być wykorzystywany na 3 sposoby: jako parowar, klasyczny piekarnik elektryczny lub piekarnik z funkcją pary, czyli połączenie grzałek i uderzeń pady wodnej. Posiada 12 trybów pracy, listę automatycznych ustawień dla różnych dań Perfect Chef, termoobieg 4D oraz pionowe oświetlenie LED. Czyszczenie urządzenia wspiera katalityczna emalia EcoClean oraz Asystent Czyszczenia, a Chłodny Front 40 oC, łagodny domyk i stopniowe otwieranie ułatwiają gotowanie i dbają o bezpieczeństwo w kuchni.

7 miejsce
Siemens iQ700 HB676G0S1 – nowoczesny piekarnik do zabudowy

Siemens iQ700 HB676G0S1

Piekarnik do zabudowy Siemens z serii iQ700 ma aż 13 programów pracy, a dzięki funkcji cookControl Plus – również liczne automatyczne ustawienia dla konkretnych potraw. Rozpoczęcie pieczenia ułatwiają funkcje coolStart i fastPreheat, a o bezobsługowe i dokładne czyszczenie wnętrza dba pyroliza, czyli funkcja activeClean®. Całości dopełniają: prowadnice teleskopowe na 1 poziomie, nienagrzewające się drzwiczki oraz efektowny kolorowy wyświetlacz TFT.

8 miejsce
Piekarnik Whirlpool do zabudowy AKZM 8480 S

Whirlpool AKZM 8480 S

Piekarnik do zabudowy Whirlpool o ciekawym kolorze i zestawie zaawansowanych udogodnień, które sprawiają, że ma rewelacyjny stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. Wspomnijmy chociażby o szybkim programowaniu, możliwości pieczenia aż na 3 poziomach bez mieszania się aromatów dań oraz funkcji Ready2Cook zdejmującej z nas obowiązek wcześniejszego rozgrzewania wnętrza urządzenia. Umieszczanie dania w piekarniku ułatwią prowadnice teleskopowe na 2 poziomach, a pieczenie sporych porcji wesprze funkcja Maxi. W urządzeniu Whirlpool mamy też pyrolizę, cichy domyk drzwiczek oraz technologię 6. Zmysł.

9 miejsce
Gorenje BO7732CLI – piekarnik do zabudowy retro

Gorenje BO7732CLI

Piekarnik do zabudowy retro Gorenje o pojemności 71 l posiada aż 2 zestawy prowadnic teleskopowych oraz 8 trybów pieczenia. Dania możemy przygotowywać na kilku poziomach dzięki funkcji termoobieg. Stylizowane drzwiczki urządzenia pozostają chłodne nawet podczas pracy z maksymalną temperaturą 275 oC. Czyszczenie po skończonym gotowaniu ułatwia parowa funkcja AquaClean.

10 miejsce
Piekarnik Amica EB6521 FUSION – dobry piekarnik do 1000 zł

Amica EB6521 FUSION

Prosty, tani i funkcjonalny piekarnik do zabudowy Amica o 8 trybach pracy, funkcji szybkiego rozgrzewania komory oraz praktycznym timerze. Wbudowany wentylator dba o równomierną dystrybucję ciepłego powietrza, a chłodny front urządzenia chroni nasze dłonie przed oparzeniem.

Jaki jest najlepszy piekarnik do zabudowy – ranking 2022

1 miejsce
Electrolux EOB7S31Z SteamBoost – najlepszy piekarnik do zabudowy

Electrolux EOB7S31Z SteamBoost – najlepszy piekarnik do zabudowy

Pierwsze miejsce naszego rankingu najlepszych piekarników do zabudowy zajmuje piekarnik parowy Electrolux z serii SteamBoost 800. Linia ta polecana jest przez jej producenta zwłaszcza do wypieku chleba i ciast, pieczenia mięs i zapiekanek, a dzięki generatorowi pary – również do gotowania wyłącznie na parze. Funkcja grilla, termosonda oraz duży wybór programów pracy dają spore pole do popisu amatorom domowego gotowania.

Pieczenie tradycyjne, z dodatkiem pary lub w 100% parowe, czyli SteamBoost

Podstawowymi i chyba najbardziej eksponowanymi funkcjami piekarnika Electrolux EOB7S31Z SteamBoost są gotowanie na parze oraz pieczenie parowe. Obie te metody pozwalają wydobyć z potraw ich wyjątkowy smak, zapobiec wysuszaniu oraz utracie soczystości i cennych składników odżywczych w trakcie obróbki. Piekarnik parowy gwarantuje też szybsze przygotowywanie potraw oraz dostarcza narzędzi i inspiracji do kuchennych eksperymentów i przyrządzania dań na coraz to nowe sposoby. W trakcie gotowania możemy korzystać z aż 17 trybów grzania, wśród których znajdują się tak ciekawe propozycje, jak: pieczenie chleba, pizza, powolne gotowanie, rozmrażanie oraz grillowanie turbo. Piekarnik Electrolux ma też możliwość parowej regeneracji potraw, która jest idealną metodą odświeżenia czerstwego pieczywa.

Szybkie nagrzewanie i równomierne przypiekanie Electrolux

Urządzenie posiada bardzo przydatną funkcję szybkiego nagrzewania, która obniża czas oczekiwania na gotowość piekarnika do pracy o nawet 40%. Wiąże się to oczywiście ze zwiększonym poborem prądu, jednak jest doskonałym rozwiązaniem dla niecierpliwych. Temperaturę pieczenia w piekarniku Electrolux możemy regulować w zakresie od 30°C do 230°C. Po umieszczeniu dania w komorze, nad jego równomiernym podgrzewaniem i opiekaniem nawet na 3 poziomach czuwa wentylator. Funkcja ta, nosząca nazwę Even Cooking, pozwala skrócić czas przygotowania potrawy oraz używać aż 20% niższej temperatury niż podczas korzystania z tradycyjnego piekarnika. Amatorów pieczonych mięs z pewnością zachwyci termosonda połączona z piekarnikiem, którą wbija się w przygotowywane danie. Jej czujnik mierzy temperaturę wewnątrz potrawy, by móc zakończyć pieczenie w idealnym momencie.

Funkcje, które dbają o higienę i bezpieczeństwo użytkownika

Zaletą piekarnika parowego Electrolux jest też czyszczenie z użyciem mocy gorącej pary AquaClean. W trakcie specjalnego programu czyszczącego, para wodna rozmiękcza zabrudzenia, które następnie dają się usunąć łatwo i bez wysiłku. Wygodę, a zarazem bezpieczeństwo korzystania z urządzenia zapewniają prowadnice teleskopowe umieszczone na 1 poziomie. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko wypadnięcia gorącej blachy na podłogę, a doglądanie dania staje się znacznie prostsze. To jednak nie jedyne udogodnienie wpływające na bezpieczeństwo parowego piekarnika do zabudowy Electrolux. Specjalne drzwi Safe to touch nie nagrzewają się zapobiegając przypadkowym oparzeniom, a zamontowana w nich blokada rodzicielska chroni przed otwarciem rozgrzanego piekarnika przez dziecko.

Cena piekarnika do zabudowy Electrolux: 2899 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • wymiary (wys. x szer.): 59,4 cm x 59,5 cm
 • pojemność: 70 l
 • zakres temperatur: 30°C-230°C
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: tak
 • termosonda: tak
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe
 • prowadnice: teleskopowe na 1 poziomie oraz drabinkowe
 • wyświetlacz: LCD
 • akcesoria: 1 emaliowana blacha, 1 emaliowana brytfanka, 1 ruszt, termosonda
 • moc: 3500 W
 • programy: grzanie dolne, pieczenie chleba, rozmrażanie, szybkie grillowanie, zamrożone potrawy, para 100%, grill, duża wilgotność, mała wilgotność, utrzymywanie ciepła, nawilżanie, pizza, powolne gotowanie, regeneracja parowa, ogrzewanie górne/dolne, termoobieg, grillowanie turbo

Zalety

 • bardzo dobra klasa energetyczna
 • termosonda
 • funkcja pary i gotowania na parze
 • funkcja szybkiego nagrzewania
 • duży wybór trybów grzania
 • cichy domyk drzwi
 • równomierne pieczenie
 • możliwość rozmrażania i odświeżania posiłków

Wady

 • brak funkcji samoczyszczących
 • niezbyt intuicyjne sterowanie
 • podczas programów parowych na dnie urządzenia zbiera się woda
2 miejsce
Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB – dobry piekarnik do zabudowy dual cook

Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB – dobry piekarnik do zabudowy dual cook

Na drugim stopniu podium rankingu najlepszych piekarników do zabudowy uplasował się piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB, który umożliwia niezależne pieczenie w 2 komorach. Wyposażony w łamane drzwiczki, automatyczne przepisy na wiele dań oraz funkcję Pro Roasting jest świetną propozycją dla osób, które lubią samodzielnie przygotowywać smaczne i różnorodne dania, a także cenią sobie nowoczesne rozwiązania i sprytne udogodnienia.

Podwójny piekarnik do zabudowy z dzielonymi drzwiami Flex Door

Piekarnik do zabudowy dual cook Samsung ma na wyposażeniu specjalny separator, który dzieli 75-litrową komorę na dwie mniejsze. W każdej z nich możemy przygotowywać dania w innej temperaturze oraz korzystając z innego trybu pieczenia i to bez ryzyka mieszania się ich zapachów i smaków. Umożliwiają to: podwójny termoobieg oraz dwie niezależne grzałki, które czuwają nad zapewnieniem w każdej z komór idealnych warunków dla konkretnego dania. Takie niewielkie komory rozgrzewają się szybciej niż całe wnętrze piekarnika, gwarantując oszczędność czasu i energii, a wraz z nimi – pieniędzy. Są też użyteczne przy podgrzewaniu lub przygotowywaniu małej ilości jedzenia, np. tylko jednej porcji. Dzielone drzwiczki Flex Door pozwalają natomiast na doglądanie dania pieczonego na górnym poziomie bez zakłócania pieczenia drugiej z potraw.

Automatyczne przepisy i funkcje wspomagające pieczenie

Podwójna komora to nie wszystko, co ma do zaoferowania piekarnik do zabudowy Samsung. Jego panel sterowania jest czytelny, a prowadzanie ustawień nie powinno nastręczać zbyt wielu problemów. Programując piekarnik, możemy wybierać spośród wielu trybów pieczenia oraz poziomów temperatury (w zakresie do 30 °C do 250 °C lub od 100 °C do 270 °C dla funkcji grill). Producent wyposażył go również w 50 automatycznych programów Auto Menu – wystarczy zatwierdzić rodzaj dania i jego wagę, a piekarnik sam dobierze najlepsze parametry pracy. W przygotowaniu soczystych mięs o chrupiącej skórce wspomoże nas funkcja Pro Roasting, która na początku pieczenia podnosi na moment temperaturę, by zamknąć pory i zachować całą wilgoć we wnętrzu dania. Pieczonej potrawy będziemy mogli doglądać bez konieczności wkładania rąk do rozgrzanego wnętrza piekarnika. Umożliwiają to teleskopowe prowadnice zamontowane na 1 poziomie (w dolnej komorze).

Przydatne funkcje czyszczące: kataliza i Steam Clean™

Piekarnik Samsung posiada też sporo udogodnień wspomagających utrzymanie jego wnętrza w czystości. Należą do nich: czyszczenie parowe i pyrolityczne. Na tylnej ściance urządzenia znajduje się wkład katalityczny, który pochłania drobinki tłuszczu pryskającego z potraw w trakcie pieczenia, a następnie rozpuszcza je i neutralizuje. Do czyszczenia pozostałych ścianek i elementów piekarnika wykorzystano działanie gorącej pary. Uruchomienie funkcji Steam Clean™ sprawia, że para osadza się na wszystkich elementach wewnątrz urządzenia i skutecznie rozmiękcza brud i zaschnięte resztki, umożliwiając ich szybkie i bezproblemowe usuniecie.

Cena piekarnika do zabudowy Samsung: 2433 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+ (cały piekarnik), A (dolna i górna komora)
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,5 cm
 • pojemność: 75 l
 • zakres temperatur: 30 °C – 250 °C (grill 100 °C -270 °C)
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: nie
 • czyszczenie: parowe, katalityczne
 • prowadnice: teleskopowe na 1 poziomie
 • wyświetlacz: LED (niebieskie podświetlenie)
 • akcesoria: 1 blacha do pieczenia, 2 ruszty, separator, książka kucharska na płycie CD
 • moc: 3650 W
 • programy: grill o dużej powierzchni, grill o małej powierzchni, grzałka dolna, grzałka górna + grzałka dolna, termoobieg, termoobieg + grzałka dolna, termoobieg + grzałka górna, termoobieg eco

Zalety

 • dzielona komora pieczenia
 • łamane drzwiczki
 • podwójny termoobieg
 • czyszczenie katalityczne i parowe
 • szybkie rozgrzewanie się jednej komory
 • 50 automatycznych przepisów
 • duża pojemność
 • estetyczny design

Wady

 • wkład katalityczny tylko na tylnej ściance
 • brak podświetlenia symboli na panelu sterowania
 • 1 blacha w zestawie
 • prowadnice teleskopowe tylko w dolnej komorze
3 miejsce
Bosch EcoClean Direct HBA534EB0 – piekarnik do zabudowy do 1500 zł

Bosch EcoClean Direct HBA534EB0 – piekarnik do zabudowy do 1500 zł

Na trzecim miejscu naszego rankingu piekarników pod zabudowę umieściliśmy prosty i tani piekarnik Bosch EcoClean Direct HBA534EB0, który cieszy się sporą popularnością użytkowników i bardzo dobrymi recenzjami. To solidne i eleganckie urządzenie renomowanej marki o podstawowych funkcjach, do których producent „dorzucił” kilka przydatnych udogodnień wspomagających korzystanie z piekarnika i jego czyszczenie.

Podstawowe funkcje dla kuchennych tradycjonalistów

Piekarnik do zabudowy Bosch poschodzi z Serie | 4 cechującej się praktycznością oraz nastawionej na realizację konkretnych zadań. Dlatego w tym urządzeniu znajdziemy wyłącznie popularne i często wykorzystywane funkcje. 7 trybów grzania: termoobieg 3D, grzanie góra/dół, grill z obiegiem powietrza, grill o dużej powierzchni, funkcja Pizza, grzanie dolne oraz termoobieg łagodny w zupełności wystarczy do przygotowania niemal każdej potrawy, a zakres temperatur od 50 °C do 275 °C pozwoli dobrać odpowiednie ustawienia dla wszystkich dań. Szybkie nagrzewanie wnętrza sprawia, że piekarnik będzie gotowy do pracy w kilka chwil, a termoobieg 3D umożliwia jednoczesne, równomierne pieczenie nawet na 3 poziomach.

Komfortowe i bezpieczne pieczenie Bosch

Piekarnik Bosch wyposażono w prowadnice teleskopowe zamontowane na 1 poziomie. Mają one system TelescopeStop, który umożliwia pełne wysunięcie blachy poza piekarnik i zatrzymuje ją w odpowiednim miejscu, by nie wypadła z szyny. Ważnymi udogodnieniami są też: zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci oraz chowane pokrętła, które nie przyciągają wzroku najmłodszych, a dodatkowo wpływają na podniesienie estetyki urządzenia. Nie obawiaj się, jeśli zdarza Ci się zapomnieć o wyjęciu dania z piekarnika – model z Serie | 4 posiada zegar, który sygnałem dźwiękowym poinformuje Cię o upływie zaplanowanego czasu pieczenia lub samodzielnie wyłączy piekarnik, gdy danie będzie gotowe.

Dwa systemy czyszczące dla jeszcze lepszych rezultatów

Piekarnik do zabudowy Bosch wyposażony został w 2 funkcje czyszczące: EcoClean Direct oraz Asystenta Czyszczenia. Pod nazwą pierwszej z nich kryje się specjalna powłoka tylnej ścianki urządzenia, która ma działanie zbliżone do paneli katalitycznych. Jej porowata, ceramiczna powierzchnia pochłania cząsteczki tłuszczu i neutralizuje je na bieżąco, w czasie pieczenia potrawy, minimalizując potrzebę ręcznego czyszczenia. Druga z funkcji, Asystent Czyszczenia, to tak naprawdę jeden z najprostszych rodzajów parowego czyszczenia piekarnika, w którym wodę umieszcza się na dnie urządzenia i uruchamia program grzania.

Cena piekarnika do zabudowy Bosch: 1399 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A
 • wymiary (wys. x szer.): 58,5 cm x 59,5 cm
 • pojemność: 71 l
 • zakres temperatur: 50 °C – 275 °C
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe, ścianka katalityczna
 • prowadnice: teleskopowe z funkcją TelescopeStop na 1 poziomie, drabinkowe
 • wyświetlacz: LED (czerwone podświetlenie)
 • akcesoria: 1 blacha, 1 ruszt
 • moc: 3400 W
 • programy: termoobieg 3D, grzanie góra/dół, grill z obiegiem powietrza, grill o dużej powierzchni, funkcja Pizza, grzanie dolne, termoobieg łagodny

Zalety

 • 2 funkcje ułatwiające czyszczenie
 • niska cena
 • prowadnice teleskopowe na 1 poziomie
 • bardzo dobre recenzje użytkowników
 • szybkie rozgrzewanie komory
 • prosta obsługa
 • równomierne pieczenie

Wady

 • czerwone podświetlenie wyświetlacza, które może nie pasować do niektórych wnętrz
4 miejsce
Electrolux SteamCrisp 700 EOC8H31Z – piekarnik do zabudowy z funkcją pary

Electrolux SteamCrisp 700 EOC8H31Z – piekarnik do zabudowy z funkcją pary

Tuż poza podium naszego rankingu piekarników do zabudowy umieściliśmy piekarnik z funkcją pary Electrolux z linii SteamCrisp 700. Ten model polecany jest pasjonatom gotowania, którzy cenią sobie zaawansowane, nowoczesne technologie. Producent sugeruje, że urządzenie najlepiej nadaje się do pieczenia mięs i zapiekanek oraz do wypiekania ciast i chleba. Czy rzeczywiście? Sprawdźmy.

pracy, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych kucharzy

Gama trybów grzania oferowanych przez piekarnik SteamCrisp Electrolux robi wrażenie – poza dość standardowymi programami, jak grzanie dolne lub termoobieg, mamy do dyspozycji również znacznie bardziej wyszukane opcje, np.: Au Gratin, wyrastanie ciasta, powolne gotowanie oraz regenerację parową. Warto wspomnieć, że sprzęty z tej linii produktowej Electrolux umożliwiają wyłącznie pieczenie tradycyjne lub połączenie go z działaniem pary wodnej. Nie mamy tu klasycznego gotowania na parze, znanego z wyższych modeli tego producenta. Mimo to, dzięki SteamCrisp, możemy piec smaczne dania o chrupiącej skórce i wilgotnym wnętrzu, a także odświeżać potrawy, odgrzewać je bez utraty soczystości oraz piec puszysty i rumiany chleb. Piekarnik pracuje w temperaturze od 30 oC do aż 300 oC, co będzie miało duże znaczenie np. przy korzystaniu z funkcji pizza.

Precyzyjne i doskonałe pieczenie dzięki termosondzie i SenseCook®

Sporą zaletą piekarnika Electrolux jest szybkie nagrzewanie, które pozwoli przygotować urządzenie do pracy nawet o 40% szybciej. Kiedy już umieścimy w jego wnętrzu potrawę, możemy skorzystać z opcji Even Cooking, czyli wentylatora (termoobieg) zapewniającego równomierne pieczenie nawet na 3 poziomach i w czasie nawet do 20% krótszym niż przy standardowych trybach grzania. Podczas pieczenia mięs wspomoże nas połączona z urządzeniem termosonda mierząca temperaturę wewnątrz potrawy. Kiedy danie będzie idealnie wypieczone, piekarnik poinformuje nas o tym i samoistnie się wyłączy. Podobnie będzie w przypadku korzystania z funkcji SenseCook®, która przejmie kontrolę nad procesem pieczenia i zakończy go w optymalnym momencie. Naszym zadaniem będzie tylko wybranie rodzaju potrawy, a później jej zjedzenie.

Łatwe czyszczenie i bezpieczeństwo korzystania z piekarnika Electrolux

Piekarnik Electrolux wyposażony jest w 1 rodzaj czyszczenia – czyszczenie parowe AquaClean. Podczas trwania programu czyszczącego, gorąca para zmiękcza plamy i przyschnięte resztki jedzenia, byś, po ostygnięciu urządzenia, mógł usunąć je bez wysiłku i szorowania. Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość czyszczenia w tym samym czasie nie tylko wewnętrznych ścianek piekarnika, ale też jego wyposażenia: prowadnic, blach i rusztów. Prowadnice mają formę drabinek o specjalnej konstrukcji Easy Entry, która ułatwia wsuniecie blachy pomiędzy metalowe pręty. Dla większego bezpieczeństwa, drzwi piekarnika Safe to touch pozostają chłodne nawet w trakcie pieczenia, a zamontowana w nich blokada uniemożliwia dzieciom ich otwarcie.

Cena piekarnika do zabudowy Electrolux: 2699 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • wymiary (wys. x szer.): 59,4 cm x 59,6 cm
 • pojemność: 72 l
 • zakres temperatur: 30 oC – 300 oC
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: tak
 • termosonda: tak
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe
 • prowadnice: drabinki Easy Entry
 • wyświetlacz: LCD
 • akcesoria: 1 blacha, 1 brytfanna, 1 ruszt
 • moc: 3390 W
 • programy: Au Gratin, grzanie dolne, pieczenie chleba, konwencjonalne/tradycyjne pieczenie, rozmrażanie, wyrastanie ciasta, suszenie, zamrożone potrawy, grill, mała wilgotność, utrzymywanie ciepła, nawilżanie, pizza, ogrzewanie talerzy, utrzymywanie temperatury, powolne gotowanie, regeneracja parowa, termoobieg, grillowanie turbo

Zalety

 • wysoka klasa efektywności energetycznej
 • termosonda
 • pieczenie z dodatkiem pary
 • spory zakres temperatur
 • automatyczne przepisy
 • chłodny front
 • bardzo duży wybór trybów pracy
 • cichy domyk drzwiczek
 • jednolity, czarny front
 • dobry stosunek jakości do ceny.

Wady

 • brak prowadnic teleskopowych
 • brak funkcji samoczyszczących
 • brak możliwości dolania wody w trakcie pieczenia
 • zbiornik na wodę umieszczony w dnie piekarnika
5 miejsce
Biały piekarnik do zabudowy Beko BIE24301W

Biały piekarnik do zabudowy Beko BIE24301W

Piąte miejsce rankingu przyznaliśmy białemu piekarnikowi do zabudowy Beko BIE24301W. To najtańsze urządzenie w naszym rankingu, dlatego nie oczekujemy od niego zaawansowanych i inteligentnych rozwiązań. Zamiast tego cenimy jego solidność, prostotę oraz dostępność wszystkich niezbędnych i najczęściej używanych trybów i funkcji. Nie bez znaczenia jest też możliwość wyboru koloru – to samo urządzenie, opatrzone symbolem BIE24301B, kupimy również w kolorze czarnym.

Podstawowe tryby grzania uzupełnione o termoobieg

Piekarnik do zabudowy Beko został wyposażony w 6 trybów grzania: termoobieg, pieczenie konwencjonalne, grill elektryczny, mały grill + termoobieg, szybkie nagrzewanie, czyli tzw. Booster oraz grzanie dolne. Zarówno programy, jak i temperaturę ustawiamy przy pomocy pokręteł na panelu sterowania. Zamontowane wewnątrz 5-poziomowe prowadnice drabinkowe umożliwiają jednoczesne pieczenie na kilku poziomach, a umieszczony na tylnej ściance wentylator odpowiada za funkcję termoobiegu, czyli równomierne rozprowadzanie temperatury po całej komorze urządzenia.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania na pierwszym miejscu

W piekarniku Beko zamontowano halogenowe żarówki, które pozwalają na doglądanie dania bez konieczności otwierania drzwiczek i przerywania pieczenia. Producent zadbał też o dopasowanie koloru podświetlenia do frontu – białe cyfry i piktogramy idealnie pasują do białego, szklanego frontu i nie tworzą wrażenia chaosu oraz przesytu. Dla bezpieczeństwa najmłodszych, możemy zablokować działanie pokręteł na panelu. Będzie to cenna zaleta zwłaszcza wtedy, kiedy zamontujemy piekarnik pod blatem, a więc w zasięgu dziecięcych rączek.

Łatwe czyszczenie dzięki mocy gorącej pary wodnej

Mimo bardzo korzystnej ceny, piekarnik do zabudowy Beko wyposażono w funkcję czyszczenia parowego Simple Steam. Przed uruchomieniem odpowiedniego programu, konieczne jest wlanie na dno urządzenia określonej ilości wody, która, parując, osadzi się na wszystkich elementach wnętrza. Dzięki temu wszystkie plamy, zabrudzenia i przyschnięte resztki zostaną zmiękczone i dadzą się bez trudu usunąć ściereczką lub gąbką.

Cena piekarnika do zabudowy Beko: 917 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,4 cm
 • pojemność: 71 l
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe
 • prowadnice: drabinkowe
 • wyświetlacz: LED
 • akcesoria: 1 standardowa blacha, 1 głęboka blacha, 1 ruszt
 • moc: 2400 W
 • programy: termoobieg, pieczenie konwencjonalne, grill elektryczny, mały grill + termoobieg, szybkie nagrzewanie Booster, grzanie dolne

Zalety

 • bardzo niska cena
 • dostępność 2 kolorów frontów
 • czyszczenie parowe
 • funkcja szybkiego nagrzewania

Wady

 • niska moc
 • brak blokady otwarcia drzwiczek
 • krzywo spasowane fronty niektórych urządzeń
 • ostra krawędź na wewnętrznej stronie drzwi
6 miejsce
Bosch ParaPlus HSG636BB1 – dobry piekarnik parowy do zabudowy

Bosch ParaPlus HSG636BB1 – dobry piekarnik parowy do zabudowy

Szóste miejsce naszego rankingu najlepszych piekarników do zabudowy należy do urządzenia Bosch pochodzącego z najwyższej linii produktowej – Serie | 8. Piekarnik parowy Para Plus HSG636BB1, bo to właśnie o nim mowa, przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie zarówno nienaganny design, jak i zaawansowane, innowacyjne funkcje. W końcu od najdroższego sprzętu w naszym rankingu można, a nawet trzeba wymagać absolutnej perfekcji i nienagannego działania.

Wielozadaniowy szef kuchni w Twoim domu, czyli piekarnik Bosch ParaPlus

Zaawansowany piekarnik do zabudowy Bosch łączy działanie tradycyjnych grzałek z dobroczynnym wpływem pary wodnej. Ściślej mówiąc, jest to piekarnik z funkcją pary (ParaPlus) i parowarem. Do dyspozycji mamy bowiem 3 sposoby obróbki jedzenia: zwykle pieczenie, pieczenie konwencjonalne z uderzeniami pary oraz gotowanie w 100% na parze. Dzięki temu możemy przygotować to samo danie na 3 różne sposoby i za każdym razem uzyskać inny efekt lub odwrotnie: dobrać metodę przygotowania do wymogów konkretnej potrawy. Parametry pieczenia możemy wprowadzić ręcznie, korzystając z aż 12 funkcji grzania i regulacji temperatury w zakresie 30 °C – 250 °C lub zaufać automatycznej książce kucharskiej Perfect Chef. Zaprogramowano w niej optymalne ustawienia pieczenia różnych dań, które nasz piekarnik uruchomi automatycznie, zaraz po wybraniu konkretnego przepisu z listy.

Równomierne pieczenie i dokładne oświetlenie na każdym z poziomów

Funkcja termoobieg 4D równomiernie rozprowadza ciepło po wnętrzu piekarnika i umożliwia jednoczesne pieczenie aż na 4 poziomach. Podczas pieczenia, blachy lub ruszty umieszczone są, niestety, tylko na prowadnicach drabinkowych. Naszym zdaniem brak teleskopów w piekarniku za taką cenę jest co najmniej nieporozumieniem. Producent zadbał jednak o inne udogodnienia. Pojemnik na wodę potrzebną do generatora pary pozostaje ukryty za listwą z panelem sterowania, dlatego nie obawiaj się nieestetycznej klapki lub szufladki psującej design urządzenia. W piekarniku mamy też system automatycznego odkamieniania oraz oświetlenie LED umieszczone na bocznych ściankach, dzięki czemu każdy z poziomów pieczenia jest równomiernie doświetlony.

Gotuj jak szef kuchni i czyść z pomocą Asystenta

Czyszczenie piekarnika do zabudowy Bosch Serie 8 może odbywać się na 2 sposoby: bezobsługowo, przy udziale katalitycznej emalii lub z pomocą Asystenta Czyszczenia. Emalia, o której mowa, nosi nazwę EcoClean Direct i została umieszczona tylko na tylnej ściance urządzenia. Jest to porowata, szorstka powłoka z ceramicznych mikrocząsteczek, która pochłania kapiący i pryskający pieczonej potrawy tłuszcz, a następnie neutralizuje go już w trakcie cyklu pieczenia. W odróżnieniu od paneli katalitycznych, powłoka nigdy nie zużywa się i nie wymaga okresowego uruchamiania specjalnego programu czyszczącego. Asystent Czyszczenia to natomiast znane nam doskonale czyszczenie parowe, podczas którego woda umieszczana jest na dnie piekarnika. Poza tymi udogodnieniami, warto wspomnieć również o innych ciekawych funkcjach, np. Chłodny Front 40 oC, możliwości wyrastania, ciasta odświeżania i rozmrażania potraw, a także łagodne otwieranie i ciche domykanie drzwiczek urządzenia.

Cena piekarnika do zabudowy Bosch: 4 899 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,4 cm
 • pojemność: 71 l
 • zakres temperatur: 30 °C – 250 °C
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: tak
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe, katalityczne
 • prowadnice: drabinkowe
 • wyświetlacz: TFT, kolorowy, z przyciskami sensorowymi
 • akcesoria: 1 ruszt, 1 uniwersalna blacha, 2 pojemniki do gotowania na parze w rozmiarze S: perforowany i nieperforowany, 1 emaliowana blacha, 1 pojemnik do gotowania na parze w rozmiarze XL
 • moc: 3600 W
 • programy: termoobieg 4D, termoobieg eco, grzanie góra/dół, grzanie góra/dół ECO, grill z obiegiem powietrza, grill o dużej powierzchni, grill o małej powierzchni, funkcja Pizza, grzanie dolne, pieczenie w niskiej temperaturze, podgrzewanie, podtrzymywanie ciepła, para 100%, regeneracja, fermentacja, rozmrażanie

Zalety

 • możliwość pieczenia tradycyjnego, z dodatkiem pary lub w 100% na parze
 • automatyczna książka kucharska
 • chłodny front
 • delikatne otwieranie i cichy domyk drzwi
 • automatyczny program odkamieniania
 • niebanalny design
 • funkcja szabasowa
 • 3 pojemniki do gotowania na parze
 • spora ilość akcesoriów w zestawie
 • intuicyjna obsługa
 • kolorowy wyświetlacz

Wady

 • bardzo wysoka cena
 • brak prowadnic teleskopowych
 • emalia katalityczna tylko na 1 ściance
7 miejsce
Siemens iQ700 HB676G0S1 – nowoczesny piekarnik do zabudowy

Siemens iQ700 HB676G0S1 – nowoczesny piekarnik do zabudowy

Siódme już miejsce naszego rankingu piekarników do zabudowy należy do piekarnika Siemens iQ700. Urządzenie pochodzi z najwyższej linii produktowej tej marki, porównywalnej z innowacyjną i zaawansowaną Serie 8 Boscha. Ten piekarnik oferuje tylko możliwość tradycyjnego pieczenia z wykorzystaniem grzałek, lecz za to w najlepszym wydaniu i niemalże z pełnym spektrum dostępnych funkcji.

Tryby pieczenia dla każdej potrawy i do zadań specjalnych

Piekarnik do zabudowy Siemens wyposażony został w 13 trybów grzania, do których można dobrać temperaturę z zakresu od 30 oC do 300 oC. Inteligentna funkcja cookControl Plus zawiera zapisane automatyczne ustawienia dla różnych rodzajów potraw, które piekarnik samodzielnie wprowadza po wybraniu typu dania z menu. Termoobieg 4D pozwala piec jednocześnie aż na 4 poziomach i na każdym z nich uzyskać dokładnie taki sam efekt. Do dyspozycji mamy też 2 funkcje skracające czas gotowania: fastPreheat, czyli szybkie rozgrzewanie piekarnika oraz coolStart, która przyspieszy przygotowywanie potraw z mrożonek. Wszystkie te ustawienia i funkcje wybierzemy przy pomocy dotykowego, kolorowego wyświetlacza TFT, który jest nie tylko funkcjonalny, ale też nadaje urządzeniu nowoczesnego charakteru.

Gorące wnętrze i chłodny front dla doskonałej czystości i najwyższego bezpieczeństwa

Piekarnik z serii iQ700 posiada najbardziej zaawansowaną z funkcji samoczyszczących – pyrolizę, która w sprzętach Siemens nosi nazwę activeClean®. Rozgrzane do niemalże 500 oC urządzenie dosłownie spopiela wszystkie zabrudzenia, by po zakończeniu programu jego wnętrze pozostało lśniąco czyste. Nawet mimo osiągania tak wysokiej temperatury w komorze, front piekarnika pozostaje chłodny, chroniąc nasze dłonie przed przypadkowym oparzeniem. Bezpieczeństwo użytkownika zapewniają również: elektroniczna blokada drzwiczek oraz zabezpieczenie przed uruchomieniem piekarnika przez dzieci.

Piekarnik do zabudowy z dwoma typami prowadnic

Piekarnik Siemens posiada teleskopowe prowadnice zamontowane na 1 poziomie. Umożliwiają one pełne wysunięcie blachy z piekarnika, a dzięki funkcji TelescopeStop, chronią ją przed spadnięciem z szyny. Prowadnic nie trzeba demontować przed rozpoczęciem czyszczenia pyrolitycznego. Na pozostałych poziomach znajdziemy klasyczne drabinki, pomiędzy które wsuwa się dołączone do zestawu akcesoria: blachę lub ruszt.

Cena piekarnika do zabudowy Siemens: 3999 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,4 cm
 • pojemność: 71 l
 • zakres temperatur: 30 °C – 300 °C
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: pyrolityczne
 • prowadnice: teleskopowe full extension Telescope Stop na 1 poziomie, drabinkowe na 5 poziomach
 • wyświetlacz: TFT, kolorowy, tekstowy, z przyciskami sensorowymi
 • akcesoria: 1 uniwersalna blacha, 1 ruszt
 • moc: 3600 W
 • programy: termoobieg 4D, termoobieg eco, grzanie góra/dół, grzanie góra/dół ECO, grill z obiegiem powietrza, grill o dużej powierzchni, grill o małej powierzchni, funkcja Pizza, funkcja coolStart, grzanie dolne, pieczenie w niskiej temperaturze, podgrzewanie, podtrzymywanie ciepła

Zalety

 • delikatne otwieranie i domykanie drzwi
 • chłodny front, nawet w trakcie pyrolizy
 • wysoka temperatura maksymalna
 • wiele trybów pracy
 • bardzo dobra klasa energetyczna
 • możliwość jednoczesnego pieczenia na 4 poziomach
 • automatyczne przepisy
 • wysoka jakość wykonania

Wady

 • prowadnice teleskopowe tylko na 1 poziomie
 • brak możliwości demontażu górnych grzałek do mycia
8 miejsce
Piekarnik Whirlpool do zabudowy AKZM 8480 S

Piekarnik Whirlpool do zabudowy AKZM 8480 S

Ósme miejsce naszego rankingu piekarników do zabudowy przyznaliśmy urządzeniu marki Whirlpool, a konkretnie modelowi AKZM 8480 S z technologią 6. Zmysł. Pochodzi ono z linii Absolute charakteryzującej się dużą pojemnością, idealną dla większej rodziny lub fanów gotowania oraz szeroką gamą akcesoriów. Urządzenie dostępne jest w aż 3 wersjach kolorystycznych, a my na potrzeby tego rankingu wybraliśmy najciekawszą z nich – szampańską, lub, jak kto woli, beżową.

Piekarnik do zabudowy z inteligentną technologią 6. Zmysł

Piekarnik do zabudowy Whirlpool 6. Zmysł umożliwia proste i szybkie programowanie w zaledwie 3 krokach. Wystarczy, że wybierzesz jeden z automatycznych programów z różnymi przepisami, a urządzenie zasugeruje odpowiednią temperaturę pieczenia oraz czas. Funkcja Ready2Cook sprawia, że nie jest nawet konieczne rozgrzewanie komory piekarnika przed pieczeniem. Dzięki niej szybko uzyskamy pożądaną temperaturę, oszczędzając do 20% energii i do 25% czasu. Do dyspozycji mamy również w ciekawą funkcję Cook3, która umożliwia jednoczesne pieczenie 3 różnych potraw na 3 poziomach bez ryzyka przenikania się ich aromatów. Takie rozwiązanie ma umożliwić – a jakby inaczej – oszczędność czasu oraz energii przy zachowaniu najwyższej jakości pieczenia oraz doskonałego smaku dań.

Korzystanie z piekarnika proste jak nigdy dotąd

Ważnymi zaletami piekarnika Whirlpool są funkcje sprawiające, że korzystanie z niego staje się prostsze i bardziej komfortowe. Zaliczamy do nich: prowadnice teleskopowe zamontowane na 2 poziomach, drzwi SoftClosing z cichym domykaniem oraz pieczenie XXL (Maxi), dzięki któremu parametry wykorzystywane do pieczenia dużych porcji mięsa (nawet powyżej 2,5 kg) zawsze są idealnie dobrane i pozwalają uzyskać świetny rezultat. Wyróżnikiem urządzenia jest też nietypowy kolor, określany przez producenta jako szampański. Jeśli wolisz bardziej tradycyjne sprzęty, możesz wybrać ten sam model w innych wersjach: czarnej AKZM8480NB lub białej AKZM 8480 WH.

Skuteczne czyszczenie bez wysiłku i detergentów

W piekarniku Whirlpool mamy do dyspozycji najbardziej zaawansowaną funkcję czyszczącą – pyrolizę. Podczas specjalnego programu, wnętrze rozgrzewa się do 470 oC, spopielając zalegające w piekarniku resztki i plamy z tłuszczu. Ta metoda jest prosta, skuteczna i bezpieczna, a po zakończeniu czyszczenia wystarczy wymieść popiół z komory i cieszyć się perfekcyjną czystością.

Cena piekarnika do zabudowy Electrolux: 1830 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,5 cm
 • pojemność: 73 l
 • zakres temperatur:
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • czyszczenie: pyrolityczne
 • prowadnice: teleskopowe na 2 poziomach, drabinkowe
 • wyświetlacz: czarno-biały
 • akcesoria: ruszt, tacka ociekowa, blacha do pieczenia
 • moc: 3650 W

Zalety

 • chłodny front
 • prowadnice teleskopowe na 2 poziomach
 • czyszczenie pyrolityczne
 • miękki domyk
 • możliwość przygotowania 3 potraw jednocześnie bez mieszania się ich aromatów
 • nietypowy kolor (szampański)
 • wysoka jakość wykonania i dbałość o detale

Wady

 • brak wtyczki do podłączenia w zestawie
 • skomplikowana obsługa
9 miejsce
Gorenje BO7732CLI – piekarnik do zabudowy retro

Gorenje BO7732CLI – piekarnik do zabudowy retro

Dziewiąte miejsce naszego rankingu piekarników do zabudowy przyznaliśmy piekarnikowi retro Gorenje z analogowym wyświetlaczem i stylizowanymi pokrętłami. Choć urządzenia o takim designie raczej nie wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie, to nadal mają sporą grupę zwolenników, którzy preferują styl vintage, a nie elegancki minimalizm. Mimo wyglądu jak z minionej epoki, piekarnik Gorenje może zaskoczyć nowoczesnymi rozwiązaniami. Jakimi? Przekonaj się sam.

8 trybów grzania w obszernej i przestronnej komorze

Piekarnik do zabudowy retro Gorenje posiada 71-litrową komorę, w której zamontowano 2 komplety prowadnic teleskopowych. Na pozostałych poziomach znajdziemy typowe drabinki, w które wsuwa się blachy i ruszty. Dania możemy przyrządzać z wykorzystaniem 8 trybów pieczenia: grzanie góra i dół, mały grill, duży grill, duży Infra Grill z wentylatorem, grzałka dolna i termoobieg, termoobieg, wentylator z górną i dolną grzałką oraz grzałka dolna i gorące powietrze. Maksymalna temperatura pieczenia wynosi 275 oC; producent nie informuje natomiast o temperaturze minimalnej, lecz na panelu urządzenia najniższy parametr to 50 oC. Wszystkie te ustawienia możemy wybierać z pomocą stylizowanych i wygodnych pokręteł.

Doskonała cyrkulacja gorącego powietrza dzięki funkcji termoobieg

Na uwagę zasługuje też konstrukcja wnętrza piekarnika. Ma ono zaokrąglone rogi, co usprawnia cyrkulację powietrza i zapewnia jeszcze lepsze rozprowadzenie temperatury, a tym samym bardziej równomierne pieczenie. Potrawy możemy przygotowywać na kilku poziomach jednocześnie, co z kolei umożliwia funkcja termoobieg. Jednym z trybów pracy piekarnika jest też czyszczenie AquaClean, znane nam pod nazwą czyszczenia parowego.

Piekarnik do zabudowy retro, lecz z nowoczesnymi udogodnieniami

Pośrodku panelu sterowania znajduje się zegar, który nie tylko wskazuje godzinę, ale też pozwala na zaprogramowanie opóźnienia startu pieczenia, a także sygnalizuje koniec gotowania przy pomocy sygnału akustycznego. Drzwiczki z ozdobną szybą wyposażono w specjalne zawiasy zapewaniające ciche i płynne domykanie bez trzaskania oraz chłodny front, który nie nagrzewa się nawet przy pracy z maksymalną temperaturą. Poza prezentowanym kolorem, piekarnik dostępny jest też w czarnej wersji o symbolu BO7732CLB.

Cena piekarnika do zabudowy Gorenje: 1597 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,7 cm
 • pojemność: 71 l
 • zakres temperatur: 50 oC – 275 oC
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: nie
 • czyszczenie: parowe
 • prowadnice: teleskopowe na 2 poziomach; w pozostałej części drabinkowe
 • wyświetlacz: analogowy
 • akcesoria: 1 płytka blacha do pieczenia, 1 brytfanka, 1 ruszt
 • moc: 3300 W

Zalety

 • cichy domyk
 • 8 trybów pieczenia
 • stylizowany front retro
 • prosta obsługa
 • prowadnice teleskopowe na 2 poziomach

Wady

 • frezowany front, który może być kłopotliwy w czyszczeniu
10 miejsce
Piekarnik Amica EB6521 FUSION – dobry piekarnik do 1000 zł

Piekarnik Amica EB6521 FUSION – dobry piekarnik do 1000 zł

Ostatnie miejsce naszego rankingu najlepszych piekarników do zabudowy należy do budżetowego urządzenia Amica o pojemności 65 l i podstawowym zestawie funkcji. Niech jednak nie zmyli Cię niska cena – jak wiadomo, nie zawsze droższy znaczy lepszy, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników modelu EB6521 FUSION.

Grzanie na 8 sposobów i szybkie rozgrzewanie wnętrza

Piekarnik do zabudowy Amica oferuje nam aż 8 trybów pracy będących kombinacjami grzałek: górnej oraz dolnej, grilla i wentylatora. Ten ostatni odpowiada za równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza w całej komorze urządzenia, a więc też za doskonałe pieczenie potraw i to bez względu na poziom piekarnika, na którym zostały umieszczone. Wszystkie ustawienia piekarnika wybieramy na panelu sterowania przy pomocy chowanych pokręteł oraz dotykowych przycisków. W piekarniku znajdziemy też funkcję szybkiego nagrzewania, która rozgrzewa jego wnętrze do 150 oC w zaledwie 4 minuty.

Piekarnik do zabudowy z drobnymi udogodnieniami

Wnętrze piekarnika pokryte zostało łatwoczyszczącą emalią EasyClean, której gładka i równa powierzchnia zapobiega mocnemu przywieraniu plam oraz innych zabrudzeń i ułatwia ich późniejsze usunięcie. Na bocznych ściankach urządzenia zamontowano prowadnice drabinkowe umożliwiające umieszczenie blachy lub rusztu na jednym z 5 poziomów. Na komfort i bezpieczeństwo użytkowania ma wpływ również chłodny, trzyszybowy front piekarnika, który nie rozgrzewa się nadmiernie i zmniejsza ryzyko oparzeń. Nad nim umieszczony jest wyświetlacz pomocny podczas ustawiania czasu pieczenia i timera. Jego czerwone podświetlenie jest dość charakterystyczne i wyraziste, przez co może niezbyt dobrze komponować się z niektórymi kuchniami.

Cena piekarnika do zabudowy Amica: 849 zł (stan na lipiec 2022).

Najważniejsze parametry

 • klasa energetyczna: A
 • wymiary (wys. x szer.): 59,5 cm x 59,5 cm
 • pojemność: 65 l
 • termoobieg: nie
 • funkcja grill: tak
 • funkcja pary: nie
 • termosonda: nie
 • szybkie nagrzewanie: tak
 • czyszczenie: parowe
 • prowadnice: drabinkowe
 • wyświetlacz: LED
 • akcesoria: 2 blachy: płytka i głęboka, 1 ruszt
 • moc: 2900 W
 • programy: grill, grzałka dolna, grzałka dolna + grzałka górna + wentylator, grzałka górna + grill + wentylator, grzałka górna + grzałka dolna, rozmrażanie, supergrill, szybki nagrzew

Zalety

 • chłodny front 3-szybowy
 • 8 trybów grzania
 • funkcja rozmrażania
 • niska cena
 • równomierne pieczenie
 • prosta obsługa

Wady

 • brak możliwości wyłączenia podświetlenia w trakcie pieczenia
 • brak termoobiegu

Wybierając elektryczny piekarnik do zabudowy, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii.

• wymiary – powinny być dopasowane do wielkości wnęki w już urządzonej kuchni lub w projekcie dopiero powstającej zabudowy kuchennej. Najwięcej jest piekarników pełnowymiarowych 60 x 60 cm oraz kompaktowych – 45 na 60 cm. Inne wymiary piekarników do zabudowy, np. 50 lub 45 cm szerokości, również są osiągane, ale wybór takich urządzeń będzie już znacznie mniejszy
• energooszczędność – taki sprzęt posłuży nam pewnie minimum kilka lat, dlatego warto zwracać uwagę na niskie zużycie prądu, dobrą klasę energetyczną i funkcje wspierające ograniczenie poboru energii
• rodzaj prowadnic – najwygodniejsze są prowadnice teleskopowe umożliwiające pełne wysuniecie blachy z piekarnika. Inne opcje to prowadnice drabinkowe lub wytłoczenia w ściankach urządzenia, jednak w ich przypadku konieczne jest stałe podtrzymywanie wysuniętej blachy
• design – piekarnik do zabudowy, zwłaszcza umieszczony w słupku, od razu przyciąga wzrok, dlatego warto zadbać, by pasował do całej kuchni oraz do pozostałych sprzętów AGD
• lokalizacja szafki do zabudowy piekarnika – niektóre urządzenia np. z pyrolizą nie mogą sąsiadować z innymi sprzętami, zwłaszcza lodówkami i zamrażarkami. Warto sprawdzić, czy producent w instrukcji obsługi danego piekarnika zawarł jakieś uwagi co do miejsca jego montażu
• awaryjność urządzenia – warto wybierać jak najmniej awaryjne piekarniki do zabudowy. Poza stresem, dodatkowymi kosztami i niewygodą związaną z awarią, w tym przypadku dochodzi nam jeszcze konieczność demontażu urządzenia oraz „dziura” w kuchennej zabudowie podczas czas naprawy w serwisie.

Poza wymienionymi kwestiami, wybór piekarnika do zabudowy jest niemal identyczny jak w przypadku innych rodzajów piekarników. Sprawdź, jaki piekarnik wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie.