Depilator Panasonic ES-EL8C-G503 – test i recenzja

Miałam okazję przetestować najnowszy model depilatora Panasonic. Spoiler! Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak takie małe urządzenie może sprawdzić się podczas depilacji, trymowania, golenia i… peelingu szczoteczką soniczną. Zobaczcie, czym jeszcze zaskoczył mnie depilator Panasonic.
Spis treści

Parametry depilatora i zawartość pudełka

Depilator Panasonic przeznaczony jest do usuwania włosków na mokro i sucho. W porównaniu do innych modeli z serii ED, ma o 30% szerszą głowicę oraz podwójne dyski z aż 60 pęsetami. Dzięki temu depilacja przebiega szybko, a usuwanie włosków jest wysoce wydajne. W zestawie znajdziemy 7 różnych nasadek do różnych potrzeb naszego ciała, nie tylko do depilacji, ale też do peelingu.

Różnorodność w zestawie sprawia, że depilator Panasonic zastępuje nam co najmniej 3 inne urządzenia. Dzięki temu zaoszczędziłam nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze i miejsce w szafce.

zawartość zestawu depilatora Panasonic ES-EL8C-G503

Podstawowe parametry i specyfikacja depilatora Panasonic ES-EL8C-G503

 • Wysokość: 16,3 cm
 • Szerokość: 6,7 cm
 • Głębokość: 4,7 cm
 • Masa: 170 g (bez przewodu i akcesoriów)
 • Typ dysku: podwójne dyski
 • Liczba pęset: 60
 • Ustawienia szybkości: 3
 • Urządzenie bezprzewodowe: tak
 • Czas ładowania/pracy: 1 godzina / 30 minut
 • Dioda LED: tak
 • Praca na mokro i na sucho: tak
 • Nadaje się do mycia: tak
 • Napięcie uniwersalne: tak (prąd przemienny, 100–240 V)
 • 7 różnych nasadek do różnorodnych potrzeb
 • Podwójne dyski z 60 pęsetami zapewniają wydajną depilację
 • Elastyczna głowica obracająca się o 90° dopasowuje się do każdej krzywizny ciała
 • Głowica szersza o 30% usuwa włosy z większej powierzchni za jednym pociągnięciem
 • Silnik o dużej mocy do trybu intensywnego

>> Czytaj więcej o parametrach depilatora Panasonic na stronie karty produktu.

Zawartość pudełka

Zestaw zawiera 9 elementów. Są to:

 • głowica depilująca do nóg i rąk,
 • delikatna nakładka,
 • soniczna szczoteczka peelingująca,
 • głowica goląca,
 • wysuwany trymer,
 • grzebień do bikini,
 • nakładka do obszarów wrażliwych,
 • pokrowiec,
 • szczoteczka do czyszczenia.

Jak działa depilator Panasonic ES-EL8C-G503?

Na rynku znajdziemy mnóstwo depilatorów, a każdy z producentów obiecuje, że właśnie jego jest najlepszy. Czym w takim razie wyróżnia się depilator Panasonic ES-EL8C-G503?

Najważniejszym z jego atutów są podwójne dyski. Dzięki nim nie ma mowy o nieskutecznej depilacji, ponieważ drugi dysk wyłapuje włoski, które pominął pierwszy. Dzięki temu, że dyski mają aż 60 pęset, możemy usunąć znacznie więcej włosków już za jednym pociągnięciem.

Przyspieszenie zabiegu depilacji zapewnia również szersza głowica, która obraca się o 90 stopni (dzięki temu idealnie dopasowuje się do skóry), a także dwie końcówki pęsety, które chwytają włoski o długości nawet 0,5 milimetra. To oznacza, że depilacja tym sprzętem jest skuteczniejsza nawet od depilacji woskiem (i o wiele mniej bolesna!).

regulacja prędkości depilacji w depilatorze Panasonic ES-EL8C-G503

Niektórzy boją się zabiegów depilatorem ze względu na wrastające włoski. Producent pomyślał także o tym, dlatego zestaw uzupełnił o wyjątkową końcówkę – szczoteczkę soniczną do peelingu. Dzięki wibracjom o częstotliwości ok. 3100 razy na minutę szczoteczka peelingująca złuszcza skórę i pozostawia ją miękką oraz gładką. Ten zabieg wykonujemy przed depilacją.

Depilator elektryczny od Panasonic ładuje się zaledwie 1 godzinę, a działa przez 30 minut. Dzięki bezprzewodowej pracy możemy spokojnie depilować się nawet pod prysznicem czy w wannie, bez obawy o irytujący kabel. Warto wspomnieć, że urządzenie jest wodoodporne.

Depilator wyposażony jest w diodę LED, która jest absolutnie fantastyczna, ponieważ oświetla trudno dostępne miejsca, np. w okolicy pach czy bikini.

Ponadto dostępne są 3 ustawienia szybkości (tryb delikatny, normalny i intensywny). Wystarczy nacisnąć przycisk, aby wybrać szybkość. Tryb należy dostosować do części ciała oraz grubości włosków.

Depilator można czyścić pod wodą (bez żadnych detergentów; wystarczy wypłukać pozostałe włoski) lub przy użyciu specjalnej szczoteczki dołączonej do zestawu.

Jak wyglądał test depilatora Panasonic?

Depilator Panasonic testowałam przez dwa tygodnie. Wypróbowałam wszystkie końcówki w zestawie, zarówno na sucho, jak i na mokro (o rodzajach depilacji przeczytasz w kolejnym akapicie).

Mam wyjątkowo wrażliwą skórę, dlatego nie każdy depilator się u mnie sprawdzi. Z tego względu doceniłam wymienne nakładki w modelu ES-EL8C-G503. Najlepsza dla mojej skóry okazała się nakładka do delikatnych i wrażliwych miejsc. Choć przeznaczona jest głównie do takich miejsc jak pachy i bikini, ja z powodzeniem depilowałam nią nogi, unikając nieprzyjemnych podrażnień (ale o tym później).

końcówka peelingująca w zestawie z depilatorem Panasonic ES-EL8C-G503

Depilacja na sucho i mokro? To możliwe!

Podczas depilacji depilatorem włoski są – najprościej mówiąc – wyrywane z cebulkami. Dzięki temu przed dłuższy czas możemy cieszyć się gładką skórą. To niestety wiąże się z bólem, z którym nie każda z nas sobie poradzi. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju skóry oraz progu bólu, ale słyszałam od wielu znajomych, że właśnie przez ból przy depilacji zrezygnowały ze stosowania depilatora.

Depilatorów damskich można używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Panasonic wyszedł naprzeciw oczekiwaniom jego klientek i zaproponował urządzenie, które świetnie sprawdza się na sucho, ale jeszcze bardziej na mokro.

Depilacja na sucho była modna, gdy depilatory były na kable i nie były wodoodporne. Sprawdza się również wtedy, gdy musisz „na szybko” wykonać zabieg, ale nie polecam tego robić. Do depilacji lepiej się przygotować, najpierw zrobić peeling, a dopiero potem przystąpić do usuwania włosków.

Osobom z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą (taką jak moja) zdecydowanie poleca się depilację na mokro. Alergicy również ją docenią, ponieważ nie potrzeba do niej żadnych specyfików, które mogą uczulać.

Depilację na mokro można przeprowadzić pod prysznicem lub w wannie po kąpieli, kiedy nasze ciało jest zrelaksowane. Nie potrzeba do tego żadnych pianek czy żeli, wystarczy, że skóra będzie odpowiednio mokra.

Moja wrażliwa i sucha skóra nie zawsze radziła sobie z depilacją. Z depilatorem Panasonic nie miałam tego problemu. Pozbyłam się zaczerwienień po depilacji nóg i krostek po depilacji pach. Wiem, że bezbolesna depilacja nie istnieje, ale z tym depilatorem dyskomfort był znacznie mniejszy.

Końcówki do depilatora do zadań specjalnych

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, ile możliwości oferuje jeden depilator. Można go nazwać również trymerem, golarką, a nawet szczoteczką soniczną!

dyski z pęsetami w depilatorze Panasonic ES-EL8C-G503

W zestawie znajdziemy 7 różnych końcówek:

 • Głowica depilująca do nóg i rąk – dla osób ze skórą bardziej odporną na ból, nieskłonną do podrażnień.
 • Delikatna nakładka (moja ulubiona) – do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.
 • Soniczna szczoteczka peelingująca – do peelingu zalecanego przed depilacją, zapobiega wrastającym włoskom i pozostawia skórę przyjemną w dotyku.
 • Wysuwany trymer – do golenia wąsika czy nosa.
 • Grzebień do bikini – do podcinania długich włosów przed właściwą depilacją, do cieniowania oraz zmniejszania objętości włosków.
 • Nakładka do obszarów wrażliwych – takich jak pachy czy okolice bikini.

Mój mąż, widząc moje testowanie, podjął się samodzielnego przetestowania końcówki trymera i golarki. Był zachwycony i stwierdził, że depilator Panasonic jest lepszy niż niejeden depilator męski. Ale sprzętu i tak mu nie oddam! 🙂

Depilator Panasonic ES-EL8C-G503 – czy warto? Opinia i podsumowanie testu

Jeśli ktoś zapyta mnie, czy warto, odpowiem – oczywiście, że tak! Testowałam różne urządzenia, ale żadnym nie byłam tak zachwycona jak tym. Jeśli chcesz mieć urządzenie, które zastąpi Ci przynajmniej 3 inne, to depilator Panasonic będzie strzałem w dziesiątkę!

Dzięki supermocy depilatora, szerokiej głowicy oraz podwójnym dyskom z aż 60 pęsetami depilacja przebiega szybko, skutecznie, a odczuwany dyskomfort jest znacznie obniżony.

Ten depilator dyskowy szybko się czyści i – co dla mnie ważne – nie zajmuje on dużo miejsca w szafce, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę mnogość funkcji, które oferuje.

Przejdź do
top