Grill elektryczny Amica GK 4011 – test i recenzja

Amica GK 4011 to grill elektryczny, który pozwala na przyrządzanie rozmaitych potraw w sposób szybki, smaczny i zdrowy. Jest to urządzenie, które zachwyci nie tylko fanów klasycznego grillowania, gdy nadchodzą zimowe miesiące, ale też wszystkie osoby, które cenią sobie beztłuszczowe przygotowanie potraw. Wypróbowaliśmy go zarówno w klasycznej, zamykanej wersji, jak i w rozkładanej wersji stołowej. Werdykt?
Spis treści

Podstawowe parametry grilla elektrycznego Amica GK 4011

 • grill typu kontaktowego
 • moc 2000 W
 • płyty z nieprzywierającą powłoką
 • możliwość mycia płyt w zmywarce
 • regulacja temperatury i czasu
 • tacka ociekowa do odprowadzania tłuszczu
 • lampki kontrolne
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem
W grillu od Amiki uwagę zwraca solidność wykonania

Wygląd urządzenia

Grill elektryczny Amica GK 4011 to klasyczny grill typu kontaktowego. Czarno-srebrna obudowa utrzymana w klasycznym designie dobrze komponuje się w większości wnętrz. Elementy są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na plamy i zacieki. Szeroka nienagrzewajaca się rączka pozwala na wygodne obsługiwanie urządzenia. Grill ma niewielkie rozmiary (35,6 cm x 17,1 cm x 32,7 cm) i kompaktową budowę, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej kuchni.

Grill elektryczny jest odpowiedni zarówno do mięs, jak i warzyw, pieczywa i serów

Nienagrzewająca się rączka i pokrętła zapewniają wygodną i bezpieczną obsługę

Grill elektryczny Amica GK 4011 otwiera się zupełnie, zmieniając się w otwarty grill stołowy

Regulacja odległości między płytami grzewczymi grilla pozwala dostosować go do dań różnej grubości

Od tortilli po burgery! Z tym sprzętem grillujesz tak, jak lubisz

Funkcjonalność elektrycznego grilla Amica

Wielkim atutem grilla jest możliwość dopasowania przestrzeni między płytami. Dzięki temu możemy opiec zarówno cieniutką tortillę, jak i naprawdę gruby stek.

Regulacja temperatury pozwala na efektywne grillowanie różnych produktów i dobór intensywności pieczenia do własnych preferencji. Sprawia to, że możemy jedynie lekko podgrzać produkt bądź nadać mu pożądaną chrupiącą strukturę.

Urządzenie wyposażone jest w tackę ociekową na spływający tłuszcz.  W dyskretny sposób wystaje z tyłu urządzenia, dzięki czemu nic nie zawadza się przy użytkowaniu. Jeśli jednak podnosimy klapę w tracie grillowania, spływający tłuszcz może kapać na blat. 

Amica GK 4011 wyposażona jest w minutnik, który uruchamia urządzenie i pozwala kontrolować czas pieczenia.

Mimo niewielkich wymiarów grill mieści sporo jedzenia. Jego ilość można zwiększyć dwukrotnie, rozkładając urządzenie

Obsługa grilla elektrycznego Amica GK4011

Jest to sprzęt niezwykle intuicyjny w obsłudze. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania, ustawić wysokość temperatury oraz minutnik. Płyty nagrzewają się bardzo szybko, więc produkty możemy kłaść na nich od razu. Można uprzednio delikatnie posmarować je olejem jadalnym, jednak i bez tego nawet miękkie warzywa typu cukinia nie przywierają do ich powierzchni. Aby sprawdzić poziom zgrillowania, wystarczy otworzyć klapę, uważając na wydobywającą się parę. Grill wyłącza się w momencie wyzerowania minutnika. Można oczywiście wcześniej wyłączyć go samemu.

Funkcja grilla stołowego – 180 stopni

Amica GK 4011 to urządzenie, które zachwyci fanów domowych biesiad. Wystarczy wcisnąć przycisk z napisem 180, a możemy rozłożyć grill całkowicie na płasko. Postawiony na stole  w trakcie domowej imprezy pozwoli każdemu na aktywny udział w grillowaniu. To zarówno frajda z przygotowania, jak i przyjemność płynąca ze smaku.

Wspólne grillowanie staje się przyjemnością. Przyrządzenie porcji dla całej rodziny nie trwa długo

Tackę ociekową łatwo wyjąć i umyć. Nie wadzi ona przy użytkowaniu grilla

W pełni rozłożony grill elektryczny Amica GK 4011

Czyszczenie i konserwacja sprzętu

Urządzenie należy czyścić po całkowitym ostygnięciu. Uprzednio należy odłączyć je od źródła zasilania. Aby wyjąć płyty grzewcze, należy nacisnąć odpowiednie przyciski z przodu urządzenia. Osobny do płyty dolnej i górnej. Po naciśnięciu można zdjąć płytę i umyć ją pod bieżącą wodą miękką gąbeczką i płynem do mycia naczyń bądź włożyć do zmywarki. Nie stosujemy do nich agresywnych środków czyszczących ani ostrych szczotek czy gąbek, aby nie uszkodzić powierzchni. Po wysuszeniu płyty można umieścić w urządzeniu, dopasowując w przeznaczone na nie miejsca, i delikatnie przycisnąć, aż usłyszymy charakterystyczne kliknięcie. Obudowę wyczyścimy miękką szmatką zwilżoną czystą wodą bądź z dodatkiem delikatnego płynu do mycia. Warto wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem. Tackę ociekową wysuwamy z boku urządzenia niczym szufladkę. Opróżniamy zawartość i myjemy pod bieżącą wodą lub w zmywarce.

Tacka ociekowa, choć niepozorna, spełnia swoją funkcję

Wysunięta tacka ociekowa ma postać niewielkiej szufladki

Schowana całkowicie licuje się z korpusem urządzenia

Podstawowe zalety grilla elektrycznego Amica:

 • szybkie nagrzewanie
 • kompaktowe rozmiary
 • nieprzywierające płyty
 • duża moc
 • regulacja temperatury i czasu grillowania
 • funkcja grilla stołowego
 • regulacja nachylenia
 • wyjmowane płyty grzewcze i tacka ociekowa
 • możliwość mycia płyt i tacki w zmywarce

Wady urządzenia:

 • dość krótki kabel
 • jeśli wielokrotnie otwieramy urządzenie w trakcie pieczenia, tłuszcz spływający z górnej płyty może ściekać z tyłu na blat
Grill elektryczny Amica GK 4011 – sprzęt kuchenny zdecydowanie warty swojej ceny!

Grill elektryczny Amica GK 4011 – podsumowanie

Naszym zdaniem urządzenie ma wszystko, czego oczekuje się od tego typu sprzętu. Przyjemny dla oka design, prostota użytkowania, wysoka moc i bezproblemowa konserwacja. Potrawy można grillować według własnych preferencji dzięki regulacji temperatury i minutnikowi. Wielki atut to opcja grilla stołowego, jak i wyjmowane płyty, które można myć w zmywarce. Wady w zupełności nie wpływają na ogólny komfort użytkowania.

Sprawdź cenę grilla Amica GK 4011 na stronie MaxElectro >>>

Amica GK 4011 na Ceneo >>>

Przejdź do
top