Test irygatora do zębów Oral-B Professional Care OxyJet

Do higieny jamy ustnej coraz częściej używamy nie tylko szczoteczki, ale też nici dentystycznej. Alternatywą dla niej są irygatory do zębów, których stosowanie jest znacznie prostsze, nie wymaga wprawy ani opanowania specjalnej techniki. Jednym z dostępnych na rynku irygatorów stacjonarnych jest model Oral-B Professional Care OxyJet, który delikatnie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe strumieniem wody. Czy to dobre urządzenie? Jakie jego funkcje pozwolą nam lepiej zadbać o higienę jamy ustnej? Jak ten sprzęt oceniają jego użytkownicy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem irygatora do zębów Oral-B.
Spis treści

Czym wyróżnia się irygator Oral-B Professional Care OxyJet

Irygator Oral-B utrzymany jest w klasycznej biało-niebieskiej kolorystyce. Konstrukcja urządzenia jest dość prosta – rączka do złudzenia przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, a sterowanie odbywa się przy pomocy przycisku włączania, przesuwanej płytki uruchamiającej strumień, przełącznika rodzaju strumienia oraz pokrętła na obudowie.

Stacjonarny irygator do jamy ustnej Oral-B Professional Care OxyJet wyróżnia się spośród podobnych urządzeń kilkoma cechami:

 • aż 4 dołączonymi końcówkami
 • filtrem powietrza, który oczyszcza powietrze dodawane do strumienia wody
 • możliwością zamontowania go na ścianie w łazience.

Działanie stacjonarnego irygatora do zębów Oral-B Professional Care OxyJet

Profesjonalny irygator do zębów Oral-B dysponuje maksymalnym ciśnieniem na poziomie 3,8 bara, które możemy regulować przy pomocy 5-stopniowego pokrętła. Możliwość dostosowania intensywności strumienia wody sprawia, że irygatora mogą używać nawet osoby o wrażliwych dziąsłach. Do wyboru mamy też 2 rodzaje strumienia czyszczącego:

 • strumień skupiony (prosty) – ciągły strumień wody idealny do precyzyjnego czyszczenia i usuwania osadów 
 • unikalny strumień wirujący (stożkowy) – wzbogacony o mikrobąbelki, które skutecznie czyszczą nawet przestrzenie między mocno stłoczonymi zębami, usuwając z nich płytkę nazębna i bakterie. Strumień wodny masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie.

Specjalny filtr oczyszcza powietrze, które następnie jest wtłaczane do wody w postaci pęcherzyków.

Dołączone końcówki Oral-B Professional Care OxyJet

Do irygatora dołączone są 4 identyczne końcówki generujące strumień wody o wybranym rodzaju i ciśnieniu. Jeśli irygatora będzie używać tylko 1 osoba, końcówki z zestawu mogą wystarczyć nawet na 2 lata użytkowania, co jest bardzo dobrym wynikiem. Plusem tak rozbudowanego zestawu jest też możliwość używania sprzętu przez wszystkich członków rodziny i to już od pierwszego dnia po zakupie – główki mają kolorowe pierścienie dzięki którym odróżnienie ich od siebie nie stanowi problemu.

Wszystkie 4 końcówki możemy przechowywać w obudowie urządzenia – pod górną klapką znajdują się specjalne małe przegródki.

Wymienne główki dostępne są w sklepach w cenie ok. 40 zł za 4 sztuki, więc eksploatacja urządzenia nie jest przesadnie droga.

Zbiornik wody w irygatorze do jamy ustnej Oral-B Professional Care OxyJet

Zbiornik wody testowanego irygatora ma aż 600 ml pojemności, dzięki czemu jedno napełnienie spokojnie wystarczy na cały cykl czyszczenia zębów – nawet na najwyższych parametrach pracy i u osób noszących aparat ortodontyczny. Pojemnik jest wyjmowany do góry po wcześniejszym uniesieniu górnej klapki. Jego wymiary sprawiają, że mieści się pod kranem, a wodę można szybko uzupełnić. Sporą zaletą jest, że do irygacji nie musimy używać wyłącznie wody – ten produkt umożliwia też czyszczenie jamy ustnej wodą z dodatkiem specjalnego płynu.

Zbiornik łatwo się napełnia, a jego pojemność zapewnia dokładne czyszczenie bez przerw na uzupełnienie zasobnika wody

Ergonomia irygatora do zębów Oral-B Professional Care OxyJet

Kształt i ergonomia rączki irygatora jest bardzo zbliżona do tych znanych nam ze szczoteczek elektrycznych tego producenta. Sporym minusem jest jednak sposób uruchamiania strumienia wody – nawet przy minimalnym zawilgoceniu dłoni (o które podczas irygacji nietrudno) palec po prostu przesuwa się po przełączniku nie włączając strumienia, co bywa bardzo irytujące.

Zasięg pracy irygatora ograniczają: długość kabla zasilającego (129 cm) oraz długość przewodu z wodą (118 cm). W zamieszczonych w sieci opiniach pojawiają się informacje, że zasięg ten bywa zbyt mały, dlatego warto przed zakupem sprawdzić, czy gniazdko elektryczne w naszej łazience znajduje się odpowiednio blisko umywalki, by używanie irygatora było wygodne. Producent urządzenia oferuje nam dodatkowe udogodnienie w postaci możliwości zamontowania korpusu urządzenia na ścianie. Dzięki temu oszczędzamy miejsce na umywalkowej półce lub blacie, a irygator Oral-B Professional Care OxyJet zmieści się nawet w niewielkiej łazience.

Specyfikacja techniczna

 • rodzaj irygatora: stacjonarny
 • 5-stopniowa regulacja ciśnienia
 • 2 rodzaje strumienia
 • 4 wymienne końcówki
 • maksymalne ciśnienie: 3,8 bara
 • zbiornik na wodę: 600 ml.

Zalety irygatora wodnego Oral-B Professional Care OxyJet

Irygator wodny Oral-B Professional Care OxyJet to solidne urządzenie, które ma sporo zalet. Należą do nich:

 • duży zbiornik na wodę – wystarcza na całe czyszczenie bez konieczności uzupełniania
 • dwa rodzaje strumienia – umożliwiają dopasowanie rodzaju czyszczenia do swoich potrzeb
 • 5 poziomów mocy strumienia
 • 4 wymienne końcówki – jeden irygator będzie wystarczający dla całej rodziny
 • prosta obsługa – jeden przycisk do włączania, przesuwana płytka do uruchamiania strumienia, pokrętło regulacji mocy oraz przełącznik rodzaju strumienia
 • łatwa wymiana główki
 • długi przewód doprowadzający wodę – zapewnia swobodę manewrowania w trakcie czyszczenia
 • skręcany przewód chowany w kompaktowej obudowie – nie plącze się
 • masaż dziąseł przynoszący ulgę osobom w trakcie leczenia ortodontycznego
 • niska cena w porównaniu do konkurencyjnych modeli.
Skręcany przewód zapewnia wygodne użytkowanie irygatora

Wady irygatora ciśnieniowego Oral-B Professional Care OxyJet

Nawet tak dobre urządzenie jak Oral-B Professional Care OxyJet ma kilka wad. Podczas użytkowania może przeszkadzać nam:

 • zbyt niskie ciśnienie wody nawet na najwyższym programie
 • konieczność długiego (ok. 1 min) oczekiwania na wytworzenie odpowiedniego ciśnienia przed czyszczeniem
 • problem z uruchomieniem strumienia wody wilgotną dłonią – palec przesuwa się po przełączniku na rączce, zamiast włączyć strumień.

Ceny i dostępność irygatora do zębów Oral-B Professional Care OxyJet

Irygator do zębów Oral-B Professional Care OxyJet kosztuje od 225 do 264 zł (stan na marzec 2022). Na tle konkurencyjnych modeli jest to dość korzystna cena, choć sprzety innych marek często dysponują wyższym ciśnieniem.

Urządzenie dostępne jest w niektórych popularnych elektromarketach, a także w wielu sklepach stomatologicznych.

Irygator OxyJet na tle pozostałych urządzeń Oral-B

Marka Oral-B ma w swojej ofercie 2 rodzaje irygatorów: stacjonarne i bezprzewodowe. Jedynym modelem irygatora stacjonarnego jest właśnie testowany Professional Care OxyJet. Urządzenia bezprzewodowe reprezentują 2 modele:

 • Aquacare z technologią Oxyjet
 • Aquacare Pro-Expert z technologią Oxyjet.

Producent oferuje też 2 rodzaje zestawów: szczoteczka + irygator stacjonarny korzystające ze wspólnej bazy oraz szczoteczka + irygator bezprzewodowy.

Poznaj inne irygatory Oral-B i sprawdź, jak prezentowały się w naszych testach.

Irygator dzięki kompaktowej budowie nie zabiera wiele miejsca na łazienkowej półce

Opinia i podsumowanie

Irygator Oral-B Professional Care OxyJet to dość dobry sprzęt do użytku domowego – dociera tam, gdzie nie dotrze nić albo szczoteczka jednopęczkowa. Jest znacznie delikatniejszy dla dziąseł niż pozostałe metody czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Do pojemnika na wodę można dolać płyn do płukania jamy ustnej, aby nie tylko doczyścić zęby, ale też odświeżyć oddech.

Czy warto kupić irygator Oral-B Professional Care OxyJet? Zdecydowanie tak! Polecamy go każdemu, kto chce zadbać o higienę jamy ustnej w komfortowy sposób. Szczególnie sprawdzi się u osób o wrażliwych dziąsłach, z aparatem ortodontycznym oraz w rodzinach do 4 osób (każdy może mieć swoją końcówkę).

Sprawdźmy jeszcze, jak na temat tego urządzenia wypowiadali się w sieci jego użytkownicy:

ola Ocena: 4/5

Irygator działa dobrze. Dużym plusem jest możliwość zrobienia płukanki do irygowania rozcieńczając płyn do płukania jamy ustnej. Prosty w obsłudze. Jedyny minus to to, że po stosowaniu irygatora nie ma takiego komfortu oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych jak po nici dentystycznej, aczkolwiek resztki pokarmowe wypłukiwane są skutecznie.

Katarzyna Ocena: 4,5/5

Z produktu jestem bardzo zadowolona. Już po pierwszym użyciu czuć było różnicę: zęby były bielsze, dokładniej umyte, a przestrzenie międzyzębowe – precyzyjnie wyczyszczone. Trudno mi się wyrobić w zalecanych 2 minutach, zwykle szczotkuję zęby dłużej a higiena całej jamy ustnej (szczotkowanie + irygator) to około 10 minut. Kabel od irygatora nie jest zbyt długi, ale można sobie z tym poradzić.

Źródło: Ceneo.pl

Marek ocena: 4.5/5

Zaletą urządzenia są dwa rodzaje strumienia wody oraz duży pojemnik na wodę, co pozwala na dość długie płukanie zębów. Za to wadą jest za słabe ciśnienie.

Źródło: Mediaexpert.pl

Przejdź do
top