ORAL-B Genius X: cena, opinie i recenzje 

Nie jest tajemnicą, że czyszczenie zębów szczoteczką elektryczną przynosi najlepsze efekty. Tradycyjne rozwiązanie, czyli szczoteczka manualna, wymaga zdecydowanie więcej uwagi i wysiłku. Na rynku znajdziemy wiele takich urządzeń, ale w tym artykule skupimy się na Oral-B Genius X. To szczoteczka elektryczna, która jest nie tylko nowoczesna, ale wspomagana sztuczną inteligencją. Ile kosztuje, co znajdziemy w pudełku oraz jakie są jej wady i zalety? Na co zwracają uwagę użytkownicy szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius X?
Spis treści

Co znajduje się w pudełku Oral-B 20000N Genius X? 

Kupując szczoteczkę elektryczną Oral-B Genius X dostajemy nie tylko samo urządzenie, ale też kilka przydatnych gadżetów. Pierwszym elementem jest oczywiście ładowarka. W pudełku znajdziemy sprzęt, który wyposażony jest również w pojemnik na wymienne końcówki. Umożliwia to komfortowe przechowywanie główek, jeśli ze szczoteczki korzysta więcej niż jeden użytkownik. 

W wyposażeniu podstawowym znajduje się również jedna wymienna końcówka – CrossAction. Jak przystało na szczoteczkę premium, główka w zestawie jest jedną z najbardziej zaawansowanych w ofercie Oral-B. Jej twórcy inspirowali się profesjonalnym sprzętem dentystycznym, dzięki czemu włókna otaczają każdy ząb i precyzyjnie go czyszczą. Pozwala to usunąć więcej płytki nazębnej niż podczas mycia szczoteczką manualną. 

Do zestawu dołączone jest również etui podróżne. To prawdziwa gratka dla osób, które często podróżują – posiada 2 porty USB, dzięki czemu możemy naładować szczoteczkę i smartfon. 

Zawartość zestawu 

W pudełku wraz ze szczoteczką elektryczną Oral-B Genius X znajdziemy: 

 • ładowarkę z pojemnikiem premium na wymienne końcówki, 
 • etui podróżne z 2 portami USB, 
 • wymienną końcówkę CrossAction. 

Do zestawu dołączona jest również instrukcja obsługi w języku polskim. 

Opis produktu, funkcje, specyfikacja techniczna 

To, co wyróżnia Oral-B Genius X na tle innych szczoteczek elektrycznych, to wykorzystanie sztucznej inteligencji. Co umożliwia ta technologia? Urządzenie rozpoznaje styl szczotkowania zębów, a następnie przesyła informacje do aplikacji w formie wskazówek. Dzięki takiej funkcjonalności możemy wyczyścić zęby skuteczniej i bardziej świadomie. Wyposażona jest także w czujnik nacisku, a światełko umieszczone w rękojeści świeci się na czerwono, gdy przyciskamy główkę za mocno. Producent zadbał też o pojemną baterię, dzięki czemu można korzystać z niej nawet do 2 tygodni. 

Funkcje szczoteczki Oral-B Genius X 

Szczoteczka wyposażona jest w czujniki, które śledzą jej ruchy i pokazują na aplikacji mobilnej skuteczność czyszczenia. Sprzęt komunikuje się z nią dzięki funkcji Bluetooth pokazując postępy w czasie rzeczywistym. Czujniki dają znać (czerwone światło na ringu wokół szczoteczki), jeśli siła nacisku jest zbyt mocna, chroniąc dzięki temu dziąsła. 

Urządzenie daje możliwość szczotkowania w 6 trybach: 

 • codzienne czyszczenie, 
 • pielęgnacja dziąseł, 
 • delikatne czyszczenie, 
 • wybielanie, 
 • Pro-Clean, 
 • czyszczenie języka.

Specyfikacja techniczna  

Typ urządzenia szczoteczka rotacyjna 
Zasilanie akumulatorowe, bateria litowo-jonowa 
Całkowity czas ładowania 6 godzin 
Ruchy oscylacyjne 10500 obr/min 
Ruchy pulsacyjne 48000 ruchów/min 
Ilość trybów pracy 
Opcje dodatkowe czujnik siły nacisku, sygnalizacja czasu mycia, Bluetooth, synchronizacja z aplikacją mobilną, wykorzystuje sztuczną inteligencję 

Zalety szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius X 

Do zalet urządzenia można zaliczyć: 

 • nowoczesna technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję, 
 • czujnik nacisku i sygnalizacja świetlna, 
 • 6 trybów pracy, 
 • żywotna bateria, 
 • intuicyjność i łatwość czyszczenia, 
 • połączenie z aplikacją mobilną, 
 • funkcjonalne etui podróżne, 
 • wygodna rękojeść. 

Wady Oral-B Genius X 

Szczoteczka jest urządzeniem klasy premium – nowoczesnym i bardzo intuicyjnym. Nie jest łatwo wskazać w tym przypadku wady. Korzystając z tej szczoteczki można odnieść wrażenie, że producent pomyślał o każdym szczególe. Jedną kwestią, nad którą można by jeszcze popracować, to głośność pracy urządzenia. Bardziej wymagający użytkownicy mogą odnieść wrażenie, że podczas szczotkowania jest nieco za głośno, związane jest to jednak z mocą szczoteczki i dobrymi parametrami ruchów oscylacyjnych i pulsacyjnych. 

Ceny i dostępność 

Szczoteczka Oral-B 20000N Genius X to wydatek ok. 1099 zł, na rynku można znaleźć jednak urządzenie w niższej cenie. Wszystko zależy oczywiście od oferty konkretnego sklepu, a tych mamy pod dostatkiem. Szczoteczka dostępna jest w specjalistycznych sklepach, elektromarketach i niewielkich sklepach z AGD – stacjonarnych i internetowych. 

Najlepszą cenę i zestawienie ofert znajdziesz na Ceneo >> 

Recenzje i opinie szczoteczki 

Oral-B Genius X zbiera bardzo dobre recenzje. W Internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii, w których użytkownicy skupiają się głównie na jej zaletach. Jedyną wadą, która pojawia się podczas opiniowania to jej głośna praca. Trzeba jednak przyznać, że niewiele produktów może poszczycić się tak dobrymi ocenami. Poniżej znajdziesz rozbudowaną i wyczerpującą opinię jednej z użytkowniczek (recenzja pochodzi z Ceneo). 

Najpierw zachwycił mnie wygląd szczoteczki, potem zrodziła się miłość dzięki jej dokładności szczotkowania. Po poprzedniej szczoteczce czułam potrzebę domycia zębów zwykłą szczoteczką, Genius 20000 wykonuje swoje zadanie idealnie i długo czuje się gładkość na zębach, aplikacja na telefonie pilnuje każdego zakamarka. Kilka trybów pozwala dopasować odpowiedni sposób szczotkowania do wrażliwości zębów. Jedyne, co można byłoby zmienić w tej szczoteczce to głośność pracy, jest ciut za głośna aczkolwiek jej urok, żywotna bateria, funkcjonalne etui i wysoka jakość szczotkowania to rekompensują. Szczerze polecam to cudo. 

Możesz obejrzeć też recenzję w formie materiału video, w którym dokładnie pokazane i wyjaśnione są funkcje Oral-B Genius X. 

Przejdź do
top