Test szczoteczki Oral-B Pulsonic Slim 1000: opinie i recenzje

Szczoteczka Pulsonic Slim 1000 to jedno z nielicznych urządzeń sonicznych w ofercie marki Oral-B. Wyróżnia się prostą konstrukcją, intuicyjną obsługą i typową dla szczoteczek sonicznych podłużną główką. W jakie funkcje wyposażył ją producent? Jakie są jej wady i zalety? Aby odpowiedzieć na te pytania, przeprowadziliśmy rzetelny test Pulsonic Slim 1000.
Spis treści

Szczoteczka Oral-B Pulsonic Slim 1000 – zawartość zestawu

Szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic Slim 1000 zapakowana jest w pudełko, w którym znajdziemy:

 • rękojeść szczoteczki
 • 1 wymienną końcówkę do szczoteczki sonicznej Oral-B
 • bazę ładującą
 • instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną.

Opis i funkcje szczoteczki sonicznej Oral-B Pulsonic Slim 1000

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wyjęciu szczoteczki Oral-B Pulsonic Slim 1000 z opakowania jest jej wąska, smukła i lekka rękojeść. Ta cecha zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych szczoteczek sonicznych i elektrycznych, których rączki są szersze i cięższe. Dzięki takiemu wzornictwu ten model Oral-B przypomina nieco szczoteczki manualne, ułatwiając przejście z tradycyjnej szczotki na tę soniczną.

Do szczoteczki Pulsonic Slim 1000 producent oferuje niewielki wybór końcówek wymiennych – mamy do dyspozycji tylko główkę Clean do codziennego, standardowego czyszczenia oraz Sensitive dla wrażliwych zębów i dziąseł. To znacznie mniej niż w przypadku chociażby szczoteczek Philips Sonicare, ale nie zapominajmy, że urządzenia z technologią soniczną nie są największą grupą produktową Oral-B.

Szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic Slim 1000 czyści z prędkością 27 000 wibracji na minutę, delikatnie usuwając osady powierzchniowe. Możemy wybrać tryb czyszczenia codziennego lub delikatnego, wskazany jeżeli mamy wrażliwe zęby.

Urządzenie posiada wbudowany timer odmierzający optymalny czas szczotkowania – 2 minuty oraz sygnalizujący co 30 sekund konieczność przejścia do czyszczenia kolejnej ćwiartki zębów, co jest już chyba standardem w szczoteczkach tej klasy. Pojemny akumulator wystarcza na około 14 dni pracy, a ładowanie możliwe jest dzięki dołączonej do zestawu eleganckiej bazie.

Najważniejsze parametry:

 • soniczne działanie czyszczące: 27 000 ruchów na minutę
 • 2 tryby czyszczenia: codzienny i delikatny
 • 2 poziomy intensywności (niski, wysoki)
 • zaawansowany zegar: 2-minutowy z 30-sekundowym timerem
 • automatyczne wyłączanie
 • praca na jednym ładowaniu do 14 dni.

Zalety, wady i cena szczoteczki ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Szczoteczka Oral-B Pulsonic Slim 1000 wyróżnia się przede wszystkim lekką i wąską rączką, która przypomina bardziej klasyczną szczoteczkę niż te soniczne od konkurencji. Dzięki temu przejście z mycia ręczną szczoteczką na elektryczną jest bardziej komfortowe, a i nie mamy problemów z operowaniem urządzeniem i dotarciem do nawet trudno dostępnych miejsc.

Zalety szczotki elektrycznej Oral-B Pulsonic Slim 1000

 • wydłużony kształt zbliżony do szczoteczki ręcznej
 • 2 programy i 2 ustawienia intensywności, co ma znaczenie dla wrażliwych dziąseł
 • wbudowany zegar z informatorem zmiany miejsca szczotkowania
 • lekka i poręczna, łatwo zabrać ją w podróż
 • długa żywotność baterii.

Wady szczoteczki elektrycznej Oral-B Pulsonic Slim 1000

 • brak czujnika nacisku, który informowałby, że za mocno się dociska zęby
 • brak wskaźnika stanu baterii
 • tylko 1 główka szczoteczki w zestawie (brak zapasu)
 • dla zaawansowanych użytkowników szczoteczek elektrycznych wibracje na poziomie 27 000 mogą być mało zadowalające
 • jedynie 2 rodzaje wymiennych końcówek do wyboru.

Cena i dostępność szczoteczki sonicznej Oral-B Pulsonic Slim 1000

Cena szczoteczki sonicznej Oral-B Pulsonic Slim 1000 wynosi od 140 do 200 zł. 4 wymienne końcówki kosztują ok. 55-70 zł (stan na luty 2022). Rozbieżności cenowe są spore, dlatego zarówno przy zakupie szczoteczki, jak i dodatkowych główek warto skorzystać z porównywark cenowych i sprawdzić ofertę różnych sklepów.

Urządzenie dostępne jest w specjalistycznych sklepach dentystycznych, drogeriach oraz w sklepach z elektroniką i AGD. Planując zakup szczoteczki sonicznej Pulsonic Slim 1000 warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych – ten model jest na rynku od dawna, dlatego jego dostępność w salonach stacjonarnych może być bardzo ograniczona.

Pulsonic Slim 1000 na tle innych szczoteczek Oral-B

Jak już wspomnieliśmy, gama szczoteczek sonicznych Oral-B jest niewielka – ten producent skupia się głownie na urządzeniach z okrągłą główką o ruchach oscylacyjno-rotacyjnych oraz oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnych.

Pulsonic Slim 1000 jest najniższym, podstawowym modelem szczoteczek sonicznych Oral-B. Pozostałe urządzenia z linii Pulsonic to: Slim Clean 2000, Slim One 2200, Slim Luxe 4200 oraz jedna z nowości – Slim Luxe 4500. Różnią się one nieznacznie pod względem liczby drgań na minutę (do 31 000) oraz oferowanych trybów pracy (max. 3).

Poznaj inne szczoteczki z gamy Oral-B Pulsonic oraz sprawdź jak wypadły w naszych testach.

Recenzje i opinie o Oral-B Pulsonic Slim 1000

Szczoteczka Oral-B Pulsonic Slim 1000 jest dostępna w sprzedaży już od kilku lat, dlatego w sieci można znaleźć sporo opinii na jej temat. Zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z jej używania, doceniając wygodę używania, łatwość czyszczenia oraz niezbyt głośną pracę. Sporym plusem dla posiadaczy tej szczoteczki jest też możliwość wyboru jednego z 2 trybów pracy.

Daniel Rybak

Na początku ciężko się przyzwyczaić, ale później jest tylko lepiej. Szczoteczka ma dwa tryby pracy, codzienny i delikatny, więc na początek ten delikatny był w sam raz. Zęby po jej stosowaniu są śliskie, błyszczące i niesamowicie czyste.

Źródło: Ceneo.pl

Użytkownicy wskazują też na łatwą adaptację do odczuwania drgań sonicznych w trakcie szczotkowania oraz sporą wytrzymałość włókien końcówek szczoteczki.

freeq

Przesiadłem się ze szczoteczki rotacyjnej na tą i chociaż trzeba się przyzwyczaić do uczucia „wibracji” – „pulsacji” główki, to mogę powiedzieć, że szczoteczka jest znakomita. Posiada zdolność sciągania powierzchownego kamienia, dostaje się dosłownie w każdą szczelinę międzyzębową. Bateria trzyma tak jak powinna, czyli długo. Stacja dokująca w której szczoteczka się ładuje mogłaby być troszkę bardziej stabilna ale nie jest źle. Główka szczoteczki po miesiącu używania nie okazuje nawet minimalnych śladów zużycia. Szczerze polecam zakup tej szczoteczki w szczególności tym którzy maja obawy co do „uczucia” wibracji – pulsacji na zębach, idzie się do tego przyzwyczaić w ciągu 5 dni a potem już w ogóle zapomina się o tym, że używamy szczoteczki innej niż dotychczas.

Źródło: Euro.cpm.pl

Co podkreślają klienci w opiniach o Oral-B Pulsonic Slim 1000:

 • cicha praca
 • lekkość
 • solidne wykonanie, elementy dobrze dopasowane do siebie
 • kształt podobny do szczoteczki ręcznej
 • wygoda używania
 • łatwość czyszczenia.

Podsumowanie

Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000 w porównaniu do modelu Slim One 2200 różni się tym, że nie ma etui podróżnego oraz dodatkowej końcówki w zestawie. Jest polecana zwłaszcza osobom rozważającym przejście ze szczoteczki manualnej na elektryczną – jest delikatna, wibracje są ledwo odczuwalne, a kształt szczoteczki jest dodatkowym atutem i pomaga szybko się przyzwyczaić. Możemy więc stwierdzić, że jest to podstawowa szczoteczka elektryczna, co wcale nie oznacza, że będzie mało efektywna. Równie skutecznie co konkurenci usuwa płytkę oraz przebarwienia z powierzchni zębów, a jej zalety są szeroko zachwalane w opiniach i recenzjach osób, które zdecydowały się na jej zakup.

Przejdź do
top