Test szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius 10000N – recenzje i opinie

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Genius 10000N to zaawansowany technicznie model, który należy do grupy szczoteczek oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnych oraz soniczno-rotacyjnych. Okrągła główka szczoteczki myje zęby dokładniej niż szczoteczka manualna, skutecznie usuwa osad nazębny oraz dba o zdrowie dziąseł. Dentyści uważają takie urządzenia za najlepsze szczoteczki elektryczne do dokładnego oczyszczania zębów. W naszym teście sprawdzimy jak szczoteczka Oral-B Genius 10000N radzi sobie z codziennymi wyzwaniami oraz przekonamy się, czy spełnia śmiałe deklaracje producenta co do skuteczności i efektywności.
Spis treści

Oral-B Genius 10000N – elementy zestawu

Przy zakupie szczotki elektrycznej Oral-B Genius 10000N otrzymujemy:

 • rękojeść urządzenia w wybranym kolorze
 • 4 wymienne końcówki z różnym przeznaczeniem (końcówka 3D White, CrossAction, 2 końcówki Sensi Ultra Thin)
 • pojemnik na końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral-B, który można połączyć z bazą ładującą
 • uchwyt na smartfon
 • inteligentne etui na szczoteczkę elektryczną Oral-B
 • kabel ładujący do etui
 • bazę ładującą.

W opakowaniu znajduje się uchwyt na smartfon, który umieszczasz w wygodnym miejscu, tak żeby jeszcze skuteczniej szczotkować zęby. Szczoteczka łączy się przez Bluetooth® z telefonem, a w aplikacji obserwujesz, które partie jamy ustnej wymagają dokładniejszego wyczyszczenia. Dzięki 4 dostępnym w zestawie wymiennym główkom o różnym przeznaczeniu możesz przetestować, która końcówka do szczoteczki elektrycznej najbardziej Ci pasuje.

Inteligentne i eleganckie etui podróżne można podłączyć do ładowarki, dzięki czemu nawet dłuższy pobyt poza domem nie pozbawi Cię Twojej szczoteczki elektrycznej.

Jeśli z tej szczoteczki będą korzystały też inne osoby z rodziny, każdy dostanie swoją końcówkę. Oral-B Genius 10000N wygląda bardzo elegancko i wykonana jest z największą starannością. W zależności od tego, jak urządzona jest Twoja łazienka, możesz wybrać model czarny, purpurowy, złocisty lub biały.

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000N – opis i funkcje

Oral-B Genius 10000N to dobra szczoteczka elektryczna stworzona przez renomowanego producenta z wieloletnią tradycją w projektowaniu innowacyjnych technologii w dziedzinie higieny jamy ustnej. Ma okrągłą końcówkę wykonującą 10 500 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę i 48 000 ruchów pulsacyjnych, co zapewnia bardzo dokładne szczotkowanie. Okrągła główka dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, wymiatając z nich resztki pokarmowe i usuwając osad. W porównaniu ze szczoteczką manualną, Oral-B Genius 10000N robi to nawet do 100% lepiej. Szczoteczkę wyposażono w 6 trybów pracy, co pozwala na dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Do wyboru jest codzienne czyszczenie, delikatne i głębokie czyszczenie, pielęgnacja dziąseł i języka, polerowanie i wybielanie.

Żeby dobrze wyszczotkować zęby, a jednocześnie nie podrażnić dziąseł, potrzeba odpowiedniej siły nacisku. Większość osób używających szczoteczki manualnej ma problem z dostosowaniem nacisku, co powoduje podrażnienie i krwawienie dziąseł. Oral-B Genius 10000N wyposażono w czujnik siły nacisku, dzięki czemu szczotkowanie jest zawsze bezpieczne dla Twoich zębów i dziąseł. Kiedy tylko zbyt mocno przyciśniesz szczoteczkę, usłyszysz krótki sygnał ostrzegawczy.

Szczoteczka kontroluje też czas mycia zębów. Co 30 sekund informuje Cię o konieczności przejścia na kolejny obszar. Całkowity czas szczotkowania wynosi 2 minuty, jednak po ich upływie szczoteczka nie przerywa swojej pracy. Daje tylko sygnał dźwiękowy, że przewidziany czas mycia już się zakończył.

Kiedy połączysz elektryczną szczoteczkę do zębów z aplikacją, w czasie rzeczywistym będziesz otrzymywać informacje o tym, które zęby wymagają dokładniejszego doczyszczenia lub mniejszego nacisku. Możesz też sterować szczoteczką za pomocą swojego telefonu.

Szczoteczka przy normalnym trybie użytkowania (2 razy dziennie) działa przez 14 dni na jednym ładowaniu. Dzięki wskaźnikowi naładowania wiesz, kiedy musisz podłączyć ją do ładowarki.

Najważniejsze parametry

 • wykonywane ruchy: oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne
 • liczba ruchów oscylacyjnych na minutę: 10 500
 • liczba ruchów pulsacyjnych na minutę: 48 000
 • liczba trybów pracy: 6
 • rodzaj programów pracy: codzienny, polerowanie, wybielanie, delikatne czyszczenie, pielęgnacja dziąseł, czyszczenie języka
 • aplikacja mobilna: tak
 • czujnik siły nacisku: tak
 • czas pracy na akumulatorze: do 2 tygodni
 • dostępne kolory: czarny, biały, fioletowy, różowe złoto.

Działanie szczoteczki elektrycznej Braun Oral-B Genius 10000N

Skoro wiemy już co o szczoteczce elektrycznej Braun Oral-B Genius 10000N mówi jej producent, to czas przejść do najważniejszego etapu testu – sprawdzenia tej teorii w praktyce. Szczoteczka Oral-B Genius 10000N jest pierwszym z urządzeń tej marki, które wyposażono w inteligentny system szczotkowania z technologią ochrony dziąseł. Choć obecnie gama inteligentnych szczoteczek Oral-B poszerzyła się o nowsze modele, to szczoteczka Genius 10000N przez pewien czas była jej topowym produktem, dlatego też nasze oczekiwania co do jej skuteczności i innowacyjności są spore.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu szczoteczki z pudełka jest zdecydowanie pozytywne – jej rączka dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się, a podróżne etui jest solidnie wykonane i eleganckie. Jego dodatkową zaletą jest możliwość ładowania telefonu, co w naszym odczuciu jest bardzo sprytnym rozwiązaniem, przydatnym zwłaszcza poza domem.

Szczoteczką sterujemy przy pomocy przycisków umieszczonych na panelu, a o wybranym programie czyszczenia informują nas kontrolki na rękojeści. Tam też znajduje się wskaźnik naładowania baterii oraz ikona Bluetooth.

Szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku pracuje stosunkowo głośno – wydaje niskie dźwięki, zupełnie inne od tych znanych ze szczoteczek sonicznych. Do dyspozycji mamy 6 programów szczotkowania, a różnica w sposobie pracy szczoteczki w poszczególnych trybach jest zauważalna nawet dla niezbyt doświadczonego użytkownika. Drgania i obroty w trybie codziennego czyszczenia są na tyle intensywne, że nie mamy wątpliwości co do skuteczności szczoteczki. Dobrym rozwiązaniem na początek jest przetestowanie wszystkich trybów w połączeniu z różnymi rodzajami końcówek dołączonych do zestawu, by wybrać najlepszą kombinację dla siebie i swoich zębów. Po wykryciu zbyt mocnego docisku urządzenie nie tylko włącza kontrolkę alarmową i zwalnia ruchy oscylacyjno-rotacyjne, ale też przestaje pulsować co sprawia, że mycie zębów szczoteczką elektryczną jest bezpieczne dla dziąseł.

Skoro już jesteśmy przy rodzajach ruchów – Genius 10000N dysponuje technologią 3D łączącą 3 rodzaje ruchów okrągłej główki – oscylacyjne, rotacyjne i pulsacyjne. Dzięki temu w jednym urządzeniu dostajemy wszystko to, czego tylko można chcieć od szczoteczki elektrycznej. Tak zaawansowane technologie przekładają się na świetne rezultaty czyszczenia zębów, które odczujemy niezależnie od wybranego trybu pracy.

We wszystkich materiałach informacyjnych producent podkreśla rozbudowaną ochronę dziąseł zastosowaną w tej szczoteczce. Obejmuje ona tryb łagodnej pielęgnacji, czujnik siły nacisku ze wspomnianym podświetlanym pierścieniem i redukcją szybkości ruchów główki, dołączoną do zestawu końcówkę Sensi Ultra Thin oraz szereg funkcji oferowanych przez aplikację Oral-B. Czy taka ochrona jest skuteczna? Naszym zdaniem tak – uważamy, że firma wykorzystała absolutnie wszystkie możliwości zadbania o osoby z wrażliwymi dziąsłami.

Podczas szczotkowania możemy posiłkować się wskazówkami i podpowiedziami aplikacji mobilnej, która pomoże nam zlokalizować miejsca wymagające dokładniejszego wyczyszczenia oraz te, w których zastosowaliśmy zbyt mocny nacisk. Dołączony do zestawu uchwyt umożliwia umieszczenie telefonu na łazienkowym lustrze, by móc korzystać z funkcji wykrywania położenia i otrzymywać informacje na temat szczotkowania w czasie bieżącym. Na koniec każdego mycia zębów możemy sprawdzić wyrażoną procentowo skuteczność szczotkowania. Działanie aplikacji połączonej ze szczoteczką możesz sprawdzić w krótkim filmiku zamieszczonym w serwisie YouTube.

Aplikacja oferuje nam znacznie więcej funkcji i możliwość monitorowania niemal każdego aspektu higieny jamy ustnej – to świetne rozwiązanie dla fanów nowoczesnych technologii. Naszym zdaniem możliwych opcji i ustawień jest nawet za dużo i po pewnym czasie mogą się znudzić, a my będziemy kontrolować jedynie najważniejsze parametry.

Oral-B Genius 10000N to dobry wybór dla tych, którzy chcą bez wysiłku, a jednak bardzo dokładnie zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Genius 10000N – zalety szczotki elektrycznej Oral-B

Zaawansowana szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000N ma sporo zalet:

 • bardzo dobra skuteczność szczotkowania i rewelacyjne rezultaty
 • szerokie możliwości personalizacji trybu pracy w połączeniu ze sporym wyborem wymiennych końcówek
 • aplikację mobilną pozwalającą szczegółowo monitorować każdy aspekt szczotkowania i doskonalić jego technikę
 • elegancki design i sporą gamę kolorów do wyboru
 • podróżne etui ładujące szczoteczkę i smartfon (ten ostatni bezprzewodowo) za jednym zamachem
 • aż 4 główki do szczoteczki elektrycznej Oral-B (3 różne rodzaje) dołączone do zestawu
 • kompatybilność urządzenia z wieloma końcówkami wymiennymi Oral-B, w tym główkami do czyszczenia aparatów ortodontycznych z zestawu Ortho Care.

Oral-B Genius 10000N – wady elektrycznej szczotki do zębów

Mimo że Genius 10000N to dobra szczoteczka elektryczna, to w trakcie testu zauważyliśmy kilka wad:

 • trudności z precyzyjnym ustawieniem się przed kamerą telefonu zamocowanego na lustrze w trakcie szczotkowania
 • brak możliwości ustawienia kilku profili użytkownika w aplikacji mobilnej
 • głośna praca, która jest charakterystyczna dla szczoteczek o takiej różnorodności i ilości ruchów
 • wysoka cena, za którą jednak dostajemy ogrom funkcji i akcesoriów.

Szczoteczka Oral-B Genius 10000N – cena i dostępność

Cena tej szczoteczki elektrycznej do zębów, w zależności od wybranego koloru, zaczyna się od 599 zł, a kończy nawet na 799 zł (stan na luty 2022). Za 4 wymienne końcówki zapłacimy 50-70 zł, zależnie od wybranego rodzaju oraz sprzedawcy.

Szczoteczka dostępna jest w wielu sklepach online i stacjonarnych sprzedających elektronikę (RTV Euro ADG, MediaMarkt) oraz na platformie Allegro.pl. Aktualne informacje o tym, w którym punkcie kupisz Oral-B Genius 10000N znajdują się też na oficjalnej stronie Oral-B – wystarczy wejść w podstronę opisującą wybrany kolor i kliknąć w przycisk „Kup Teraz”.

Genius 10000N na tle innych urządzeń Oral-B

Szczoteczka Genius 10000N pochodzi z drugiej najwyższej linii produktowej Oral-B. Technologicznie przewyższają ją jedynie najlepsze szczoteczki elektryczne tej marki z serii IO™ wyróżniające się interaktywnym wyświetlaczem umieszczonym na rączce, wykrywaniem położenia 3D, a także bardziej zaawansowanymi akcesoriami – etui podróżnym na końcówki wymienne oraz magnetyczną ładowarką. Dla osób poszukujących mniej zaawansowanych urządzeń Oral-B stworzył linie: Smart, Pro oraz podstawową Vitality.

W ramach serii Genius dostępnych jest jeszcze kilka modeli elektrycznych szczoteczek do zębów Oral-B: 8000N, X 20000N, X 20000 Luxe Edition oraz Special Edition o bardzo zbliżonych funkcjach i wzornictwie.

Szczoteczka Oral-B Genius 10000N – opinie i recenzje

Ten model Oral-B cieszy się w sieci bardzo dobrymi opiniami. Użytkownicy cenią ją za wygodę użytkowania, prostotę obsługi i łatwość czyszczenia, a także, a może przede wszystkim, za skuteczność szczotkowania. Kilka trybów pracy i możliwość połączenia szczoteczki z aplikacją mobilną to kolejne zalety, które wymieniają osoby korzystające z produktu. Ważną cechą i również zaletą tej szczoteczki jest czujnik siły nacisku. Użytkownicy zaznaczają, że dzięki niemu szczotkowanie staje się przyjemniejsze i trwa nawet dłużej niż przewidziane 2 minuty.

Łukasz

Niezastąpiona szczoteczka. Dokładna, delikatna, różnych trybach, jeśli ktoś potrzebuje. A przede wszystkim skuteczna.

Źródło: Ceneo.pl

Wiele osób docenia też jej wygląd i praktyczne akcesoria, jak np. eleganckie etui podróżne. Użytkownicy są zadowoleni z czasu pracy na jednym ładowaniu. Jednocześnie osoby korzystające wcześniej ze szczoteczek sonicznych uskarżają się na głośną pracę Oral-B Genius 10000N.

Użytkownik Ceneo

Otrzymałam ze sklepu inną szczoteczkę (tej nie mieli na stanie już), spisuje się dobrze, choć aplikacja Oral-B jak dla mnie ciężka do współpracy. Trudno stać w miejscu przed telefonem w określonej pozycji (aby kamera łapała obszar zębów) w odpowiedniej odległości od lustra… Szczoteczka w połączeniu z aplikacją też średnio wykrywa położenie i uznaje ze niektóre partie zębów nie zostały umyte. Czyści dobrze, łatwa w obsłudze, fajne są różne tryby, wibruje co 30 sekund aby zmienić miejsce czyszczenia, daje też znać gdy minęły 2 minuty 🙂 Można myć ją całą pod wodą co uznaje za duży plus.

Źródło: Ceneo.pl

Jotes64

Że szczoteczki korzysta cała rodzina i każdy jest zadowolony, nasz dentysta też zauważył różnicę. Jedyny minus jaki zauważyłem to możliwość przełączania trybów pracy wyłącznie przy włączonej szczoteczce. Ponieważ każdy domownik używa innego trybu – jest to niewygodne (zwłaszcza jak najpierw nałożysz pastę).

Źródło: Euro.com.pl

Przejdź do
top