Test grilla węglowego Weber Bar-B-Kettle 57 cm

Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni rozpoczął się sezon grillowy. Grill na świeżym powietrzu to miły sposób na urozmaicenie codziennych posiłków oraz uatrakcyjnienie letniego garden party. Aktualnie w sklepach znajdziemy wiele rodzajów grillów, jednak wciąż do tych najczęściej wybieranych należą grille węglowe. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale również wielkość. Rozmiar urządzenia ma duży wpływ na komfort użytkowania. Ostatnio miałam okazję testować grill Weber Bar-B-Kettle o średnicy 57 cm, który można zaliczyć do tych większych. Czy sprawdzi się podczas grillowania dla całej rodziny? Dowiesz się w tej recenzji.
Spis treści

Czym wyróżnia się grill węglowy Weber Bar-B-Kettle 57 cm?

Grill węglowy Weber Bar-B-Kettle wyróżnia się przede wszystkim swoim okrągłym kształtem przypominającym palenisko i dość dużą średnicą rusztu (57 cm), która pozwala na przygotowanie wielu potraw na raz. Bez problemu za jednym razem przygotujemy odpowiednią ilość jedzenia dla 5–6 osób.

Akcesoria dołączone do grilla węglowego Weber Bar-B-Kettle

W skład zestawu grilla Weber Bar-B-Kettle wchodzą:

 • pokrywa,
 • ruszt,
 • stalowa krata,
 • miarka do brykietów,
 • instrukcja w języku polskim.
Warto zapoznać się z dołączoną do grilla instrukcją, aby skręcić go poprawnie i wykorzystać wszystkie sprytne funkcje

Design i wykonanie Weber Bar-B-Kettle

Grill został wykonany estetycznie. Nie widać żadnych odbarwień. Ogólnie wydaje się być solidny i trwały, jedynie nogi mogły zostać wykonane z grubszego materiału – teraz są dość mocno podatne na odkształcenia. Do nóg zostały przytwierdzone plastikowe kółka, które ułatwiają transport grilla. Wygodnie ciągnie się go za plastikową rączkę przymocowaną do misy. Producent zamontował również półeczkę, która wygląda jak siatka i znajduje się kilka centymetrów nad ziemią – można na niej przechowywać brykiet, ale raczej nie nadaje się do przechowywania akcesoriów. W designie grilla Weber Bar-B-Kettle jedynym problemem mogą być aluminiowe osłony otworów wentylacyjnych, które dokręcone zbyt lekko nie trzymają się na miejscu. Natomiast dokręcone zbyt mocno zaczynają rysować pokrywę.

Klapę łatwo podnieść dzięki centralnie ulokowanemu, nienagrzewającemu się uchwytowi

Uchwyt transportowy wraz z kółkami jezdnymi doskonale spełnia swoją funkcję

Kółka grilla Weber ułatwiają transport

Wrażenia z użytkowania Weber Bar-B-Kettle

Podczas przygotowywania posiłku na grillu węglowym Weber-Bar-Kette zauważyłam, że grill szybko się nagrzewa. Rozpalenie w nim ognia też nie stanowi problemu. Cyrkulacja powietrza jest bardzo dobra. Brakuje mi tutaj jedynie uchwytu na akcesoria, bo w takiej sytuacji muszę trzymać zestaw sztućców na wcześniej przygotowanym dla siebie pomocniczym stoliku. Natomiast dużym plusem jest to, że dzięki zamontowanym plastikowym kółkom łatwo przetransportować go z garażu na miejsce grillowe. Radzi sobie sprawnie w wielu ogrodowych warunkach – na kostce brukowej, kamieniach, a nawet trawie.

Pokrywa z otworami wentylacyjnymi, których stopień otwarcia można regulować obrotową płytką

Mnóstwo miejsca na grillowane produkty

Czyszczenie grilla węglowego Weber Bar-B-Kettle

Utrzymanie w czystości grilla węglowego Weber Bar-B-Kettle jest proste. Grill posiada praktyczny popielnik, który znacząco ułatwia jego czyszczenie po użytkowaniu. Popiół wysypuje się na niego przez specjalne otwory podczas spalania węgla i na sam koniec użytkowania wystarczy stamtąd wysypać zebrany popiół.

Funkcjonalny popielnik znacznie przyspiesza czyszczenie grilla

Duża średnica rusztu sprawia, że grillujesz swobodnie, nawet jeśli przygotowujesz dania dla licznej rodziny albo wielu gości

Specyfikacja techniczna Weber Bar-B-Kettle:

Głębokość: 64 cm
Szerokość: 57 cm
Wysokość: 100 cm
Waga z opakowaniem: 15,81 cm
Materiał wykonania grilla: stal emaliowana
Materiał wykonania rusztu: stal platerowana
Średnica rusztu: 57 cm

Zalety grilla węglowego Weber Bar-B-Kettle 57 cm

Podczas testowania grilla Weber Bar-B-Kettle o średnicy 57 cm uwidoczniło się wiele zalet i wad urządzenia.

Grill węglowy Weber Bar-B-Kettle ma sporo zalet, do których możemy zaliczyć:

 • łatwy i szybki  montaż
 • popielnik
 • kółka ułatwiające transport
 • stalowy chromowany ruszt
 • przesłona wentylacyjna w pokrywie

Sprawdź cenę grilla na MaxElectro >>>

Wadami tego grilla są:

 • zbyt delikatne elementy mocowania grilla na podstawie z kołami
 • brakuje termometru wskazującego temperaturę pod pokrywą
 • popielnik wykonany z cienkiej blachy – łatwo się odkształca
 • brak uchwytu na akcesoria
 • trudność w przechowywaniu – dla niektórych przestrzeni może być za duży

Moja opinia i podsumowanie

Moim zdaniem grill węglowy Weber Bar-B-Kettle o średnicy 57 cm to dobry wybór dla posiadaczy większych ogrodów i działek. Dlaczego? Ponieważ trzeba wyznaczyć dodatkowe miejsce na jego przechowywanie w garażu lub domku na narzędzia. W przypadku mniejszych przestrzeni może okazać się za duży. To samo tyczy się balkonów lub przydomowych tarasów. Weber to marka istniejąca na rynku prawie 70 lat dostarczająca sprawdzone rozwiązania dla amatorów grillowania. Potrawy przygotowane na tym grillu pieką się szybko, choć trochę brakuje termometru wskazującego temperaturę pod pokrywą, przez co łatwo się zapomnieć i przypalić potrawy. Z zewnątrz grill prezentuje się estetycznie – widać staranność w wykonaniu pokrywy i podstawy. Materiał, z którego wykonane są nogi, mógłby być bardziej odporne na odkształcenia.

Zdjętą pokrywę można zawiesić na praktycznym uchwycie

Podsumowując, grill Weber Bar-B-Kettle 57 cm ma dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli nie będzie go zbyt często rozkładać i przewozić sprawdzi się przez wiele lat, umilając nie jedno rodzinne przyjęcie na ogrodzie.

Porównaj ceny tego modelu na Ceneo.

Przejdź do
top