Test szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe: opinie i recenzja

Technologia soniczna znajduje coraz więcej zastosowań. Spotykamy ją już nie tylko w szczoteczkach do zębów, ale też w produktach do pielęgnacji twarzy i ciała. Zauważając ten trend, marka InnoGIO postanowiła połączyć działanie dwóch urządzeń w jednym, wielofunkcyjnym sprzęcie. Tak powstała soniczna szczoteczka do zębów i do twarzy GIOzoe z wymiennymi końcówkami o różnym przeznaczeniu. Jak ten sprzęt sprawdza się w praktyce? Czy warto zdecydować się na takie wielofunkcyjne rozwiązanie? Jak szczoteczkę oceniają internauci? Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem sonicznej szczoteczki InnoGIO GIOzoe.
Spis treści

Recenzja szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzo

Sprawdźmy punkt po punkcie, jakie funkcje ma soniczna szczoteczka do zębów i twarzy InnoGIO GIOzoe i jak sprawdza się w codziennej higienie i pielęgnacji.

InnoGIO GIOzoe – test i recenzja:

 • Oczami producenta – funkcje i opis InnoGIO GIOzoe
  • Końcówki do szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe
  • Specyfikacja techniczna
 • Działanie szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe
 • InnoGIO GIOzoe: zalety i wady szczoteczki sonicznej do twarzy i zębów
 • Szczoteczka soniczna InnoGIO GIOzoe: cena i dostępność
 • InnoGIO GIOzoe: opinie internautów, recenzje

Szczoteczka występuje w 2 wariantach kolorystycznych:

 • czarnym – 192965
 • białym – 192966.

Różnią się one wyłącznie kolorem – wszystkie pozostałe funkcje i parametry są identyczne.

Oczami producenta – funkcje i opis InnoGIO GIOzoe

Soniczna szczoteczka GIOzoe to wyjątkowo delikatne urządzenie, które z powodzeniem nadaje się do codziennej higieny jamy ustnej nawet u osób o bardzo wrażliwych i krwawiących dziąsłach. Wykorzystuje ona m.in. działanie hybrydowych głowic o dwóch typach włosia, które skutecznie czyszczą zęby, rozbijając i usuwając płytkę bakteryjną, a jednocześnie nie podrażniają dziąseł. Wyposażona została w technologię Sonic Pulse zapewniającą ruchy pulsacyjne o wysokiej intensywności.

Urządzenie wykonuje maksymalnie 13 000 drgań sonicznych na minutę, a częstotliwość ruchów możemy regulować w 8-stopniowej skali. Ta regulacja jest szczególnie przydatna, jeśli weźmiemy pod uwagę drugie zastosowanie szczoteczki GIOzoe – pielęgnację i oczyszczanie twarzy. Do tego celu służą 2 z 5 dołączonych końcówek.

Szczoteczka GIOzoe została wyposażona w bardzo pojemną baterię, która po pełnym naładowaniu wystarczy aż na 120 2-minutowych szczotkowań. Urządzenie jest wodoodporne, dlatego nie musimy obawiać się przypadkowych zachlapań obudowy.

Czarna obudowa wykończona miłym w dotyku silikonem jest odporna na działanie wody

Końcówki do szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe 

Sekretem wielofunkcyjności szczoteczki jest nie tylko szeroka skala regulacji prędkości drgań, ale też spora różnorodność dołączonych końcówek.

W zestawie znajdziemy:

 • głowicę silikonowo-nylonową Dupont z funkcją czyszczenia języka – uniwersalna końcówka wykonana m.in. z ultra higienicznego silikonu medycznego, która świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu zębów
 • głowicę silikonową z funkcją czyszczenia języka – pielęgnuje i masuje dziąsła poprawiając ich ukrwienie, a także skutecznie czyści język
 • głowicę do masażu skóry pod oczami – pozwala wmasować kosmetyk, a także, po schłodzeniu w lodówce, zredukować cienie i opuchnięcia pod oczami
 • głowicę nylonową Dupont – odpowiednią do czyszczenia zębów z aparatem ortodontycznym lub do codziennego szczotkowania u osób o mniej wrażliwych dziąsłach
 • głowicę do peelingu twarzy – umożliwia oczyszczenie twarzy, lepsze rozprowadzenie i wmasowanie produktów pielęgnacyjnych, a także sam masaż skóry (niezbyt wrażliwych obszarów).
Końcówki do szczoteczki innoGIO czynią z niej urządzenie wielofunkcyjne – również do pielęgnacji twarzy

Specyfikacja techniczna

 • 5 wymiennych końcówek
 • 13 000 drgań na minutę
 • 8 stopni intensywności
 • sygnalizator zmiany szczotkowanej ćwiartki zębów
 • zasilanie akumulatorowe
 • do 120 szczotkowań na ładowaniu.

Działanie szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe

Soniczna szczoteczka GIOzoe wyróżnia się już na pierwszy rzut oka – jest większa i bardziej masywna niż standardowe szczoteczki do zębów. Jej rękojeść wykonana jest z silikonu, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie ślizga się nawet wtedy, kiedy zmoczymy palce.

Standardowa, nylonowa główka szczoteczki nie różni się znacząco od końcówek innych marek, natomiast końcówka silikonowo-nylonowa wydaje się być sporo większa. Ten rozmiar niestety przekłada się na komfort czyszczenia – dużą główką trudno dotrzeć do trzonowców, dlatego ich boczne powierzchnie mogą nie zostać należycie doczyszczone.

Na skuteczność czyszczenia może mieć wpływ jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt – liczba drgań sonicznych. W testowanej szczoteczce mamy ich tylko 13 000, podczas gdy najsłabsze i absolutnie podstawowe modele topowych marek oferują minimum 31 000, a te najbardziej zaawansowane nawet 96 000 drgań. Szczoteczka GIOzoe drga z mniejszą częstotliwością niż modele przeznaczone dla niemowląt! Z jednej strony rozumiemy producenta, który ograniczał liczbę ruchów z myślą o funkcji mycia i pielęgnacji twarzy – przypadkowe uruchomienie kilkudziesięciu tysięcy drgań podczas masażu twarzy mogłoby skończyć się podrażnieniem. Z drugiej jednak uważamy taki wynik urządzenia do czyszczenia zębów za co najmniej niesatysfakcjonujący.

Mamy też zastrzeżenia do skuteczności silikonowej końcówki do szczotkowania zębów. W porównaniu do klasycznych główek, jej włosie jest bardzo grube, elastyczne i śliskie, co w połączeniu z niską częstotliwością drgań nie gwarantuje zbyt dobrych rezultatów czyszczenia.

Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, to nie mamy niemal żadnych uwag – jest bardzo dobrze. Możliwość schłodzenia końcówki do masażu w lodówce jest nieoceniona po trudnej i nieprzespanej nocy, a połączenie zimnego metalu z serum z kofeiną potrafi zdziałać cuda. Szczoteczka do peelingu i mycia twarzy dobrze oczyszcza, choć jej powierzchnia w porównaniu do urządzeń przeznaczonych stricte do tego celu jest nieco mniejsza. Warto pamiętać, że nie jest to końcówka do codziennego użytku – częste mycie twarzy szczoteczką soniczną jest zbyt agresywne, dlatego należy z niej korzystać z umiarem.

InnoGIO GIOzoe: zalety i wady szczoteczki sonicznej do twarzy i zębów

Soniczna szczoteczka InnoGIO GIOzoe jest urządzeniem, które ma zarówno wady, jak i zalety. Warto poznać je wszystkie jeszcze przed zakupem, by móc podjąć właściwą decyzję i odnieść jak największe korzyści ze stosowania swojego nowego sprzętu.

Do zalet tej szczoteczki możemy zaliczyć:

 • silikonową końcówkę dostosowaną do najbardziej wrażliwych dziąseł
 • długi czas pracy na 1 ładowaniu
 • szybkie ładowanie akumulatora
 • dodatkowe końcówki zmieniające szczoteczkę w pielęgnacyjne urządzenie wielofunkcyjne
 • ergonomiczną rączkę z silikonowym wykończeniem zapewniającym stabilny chwyt
 • wodoodporne gniazdo ładowania zabezpieczone silikonową zaślepką
 • bardzo niską cenę.

Wadami tego urządzenia są:

 • mało stabilna podstawka, która przy podnoszeniu szczoteczki pozostaje na rękojeści
 • bardzo trudno dostępne końcówki wymienne
 • niska częstotliwość drgań jak na szczoteczkę do zębów.

Szczoteczka soniczna InnoGIO GIOzoe: cena i dostępność

Cena szczoteczki sonicznej InnoGIO GIOzoe wynosi od 146 do 199 zł.

Urządzenie dostępne jest w oficjalnym sklepie internetowym producenta, w wielu elektromarketach internetowych i stacjonarnych oraz w wybranych aptekach online.

InnoGIO GIOzoe: opinie internautów, recenzje

Szczoteczka GIOzoe to dość dobre urządzenie do pielęgnacji twarzy i czyszczenia zębów, choć nie powinniśmy oczekiwać od niej rewolucji w higienie jamy ustnej. Nie ulega za to wątpliwości, że jej cena jest bardzo przystępna i wręcz okazyjna jak za tak szeroki wachlarz funkcji.

Komu polecamy szczoteczkę do zębów i twarzy InnoGIO?

 • Osobom, które preferują podłużne główki szczoteczek do zębów.
 • Osobom, które mają wrażliwe dziąsła.
 • Osobom z niewielkim budżetem.
 • Osobom ceniącym wielofunkcyjność i oszczędzającym miejsce w łazience.

Sprawdźmy jeszcze, co o szczoteczce sonicznej InnoGIO GIOzoe sądzą internauci:
Anita
 Ocena: 5/5

Cicha, lekka, poręczna i bardzo higieniczna. Dokładnie czyści a przy tym jest delikatna dla dziąseł.


Użytkownik Ceneo
 Ocena: 5/5

Byłem sceptyczny do tego typu wynalazków, ale naprawdę jestem mile zaskoczony. Polecam.

Źródło: Ceneo.pl

Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5

Bardzo dobra szczoteczka, dobrze oczyszcza zęby i dziąsła. Akumulator długo trzyma

Źródło: Ceneo.pl

Przejdź do
top