Ranking piekarników dual cook – najlepsze piekarniki dwukomorowe 2022

Dwustrefowe piekarniki dual cook to wielofunkcyjne urządzenia inspirowane profesjonalnymi piecami stosowanymi w gastronomii. Umożliwiają pieczenie dań w dwóch niezależnych komorach oraz pozwalają zaoszczędzić miejsce, czas i sporo energii. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy piekarnik dual cook i szukasz idealnego sprzętu do swojej kuchni, to dobrze trafiłeś! Poznaj nasz ranking piekarników dual cook 2022 i przekonaj się, co potrafi dobry piekarnik dwukomorowy.

Piekarnik dual cook

Ranking najlepszych piekarników dwukomorowych dual cook

Masz dość pieczenia „na raty” i chcesz szybko przygotować różne dania nie zużywając przy tym za dużo prądu? Chcesz wypróbować zalety mniejszej komory bez rezygnowania z plusów pełnowymiarowego piekarnika?  A może masz już piekarnik dual cook i rozglądasz się za kolejnym, bardziej nowoczesnym urządzeniem? 

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ranking najlepszych piekarników dual cook, w którym analizujemy parametry oraz zwracamy uwagę na wady i zalety poszczególnych urządzeń. Znajdziesz w nim polecane piekarniki dwustrefowe z różnych przedziałów cenowych oraz o odmiennych funkcjach. Dzięki temu zyskasz wiedzę o dostępnych na rynku rozwiązaniach i bez trudu podejmiesz decyzję. 

Nasz ranking powstał w oparciu o funkcjonalność, energooszczędność, niezawodność oraz opinie i recenzje użytkowników, którzy są najlepszymi testerami i krytykami swoich urządzeń. Zaczynamy? 

Przejdź do

Poznaj najlepsze piekarniki dual cook 2022!

1 miejsce
1 miejsce
Najlepszy piekarnik dwukomorowy Samsung Dual Cook Flex™ NV75N5641RB

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB

Piekarnik najpopularniejszego producenta urządzeń dwukomorowych, który dodatkowo posiada łamane drzwiczki ułatwiające użytkowanie. Wyposażony w 11 trybów grzania, aż 50 automatycznych ustawień pieczenia oraz bardzo ciekawą funkcję Pro Roasting. Całości dopełniają: klasa energetyczna A+, spora pojemność 75 l, a także połączenie czyszczenia katalitycznego i parowego Samsung Steam Clean.  

2 miejsce
tani i dobry piekarnik dual cook Samsung Dual Cook NV66M3531BB

Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB 

Najmniejszy, ale też najtańszy piekarnik dwukomorowy w naszym rankingu, którego pojemność wynosi 64 l. Jego bazowe funkcje uzupełnione są o kilka udogodnień: funkcję czyszczenia parowego, katalizę na tylnej ściance, 25 automatycznych ustawień Auto Cook oraz funkcję Pro Roasting. Do wyboru mamy też 9 trybów grzania podczas korzystania z dużej komory i po 3 tryby dla podzielonego wnętrza. 

3 miejsce
Beko Split&Cook BVR34500BGMS – dwukomorowy piekarnik do zabudowy

Piekarnik Beko Split and Cook BVR34500BGMS 

Piekarnik dual cook Beko to jeden z najbardziej pojemnych sprzętów tego typu. Mimo to umożliwia jednoczesne pieczenie tylko na 3 poziomach, choć na plus z pewnością zaliczymy 14 trybów grzania, z funkcją podtrzymywania ciepła i rozmrażania włącznie, czyszczenie katalityczne oraz prowadnice teleskopowe na 2 poziomach. Podwójny termoobieg, czyli Pieczenie 3D i funkcja Surf czuwają nad równomiernym przygotowywaniem dania, a automatyczne programy Beko Chef odciążą nas przy wybieraniu optymalnych ustawień dla każdej potrawy. 

4 miejsce
piekarnik parowy dual cook Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

Piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 

Piekarnik dual cook Samsung umożliwia pieczenie na 3 sposoby: z dodatkiem pary, wyłącznie na parze oraz tradycyjne. Każdej z tych funkcji możemy używać zarówno w pełnej komorze, jak i w podzielonej. W przygotowaniu smacznych dań pomoże nam aż 65 automatycznych przepisów, a sprzątaniem po gotowaniu zajmie się funkcja Steam Clean i kataliza. Piekarnik ma pojemność 68 l, 2-kolorowy wyświetlacz i teleskopowe prowadnice na 2 poziomach, a do zestawu producent dołącza specjalne naczynie do gotowania na parze. 

5 miejsce
piekarnik z podwójnymi drzwiczkami Samsung Dual Cook Flex™ NV75N7626RB

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N7626RB 

Kolejny piekarnik Samsung Dual Cook Flex w naszym rankingu również ma pojemność 75 l, bardzo użyteczną funkcję Pro Roasting i funkcję czyszczenia parowego. Może się też pochwalić wysoką klasą energetyczną – A+ oraz prostym i intuicyjnym systemem sterowania Guide Lightning. Przede wszystkim jednak wyróżniają go łamane drzwiczki Flex Door oraz dostępność 50 automatycznych przepisów Auto Menu. 

Niezależny ranking piekarników dual cook – najlepsze modele 2022

1 miejsce
Najlepszy piekarnik dwukomorowy Samsung Dual Cook Flex™ NV75N5641RB

Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB – najlepszy piekarnik dwukomorowy 

Pierwsze miejsce naszego rankingu najlepszych piekarników dwukomorowych zajął piekarnik Samsung NV75N5641RB. Posiada on nie tylko dwie niezależne komory, ale też dzielone drzwi, które bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem wprowadzonym na rynek właśnie przez firmę Samsung. Pojemne wnętrze z automatyczną funkcją czyszczącą na tylnej ściance, wysoka klasa efektywności energetycznej, szybkie nagrzewanie oraz możliwość jeszcze bardziej oszczędnego pieczenia w pomniejszonej komorze sprawiają, że to nie tylko bardzo ciekawa, ale też ekonomiczna i ekologiczna propozycja.

Połączenie technologii Dual Cook i drzwiczek Flex Door dla najbardziej elastycznego pieczenia 

Dzielone drzwi Flex Door umożliwiają doglądanie, wkładanie lub wyjmowanie dania z górnej komory bez przerywania pieczenia na dolnym poziomie. Dzięki temu każda z przygotowywanych potraw będzie miała idealne warunki pieczenia, a biszkopt nie opadnie w czasie, kiedy będziemy sprawdzać stopień wypieczenia pieczeni. Jak deklaruje producent, technologia Dual Cook Flex umożliwia skrócenie czasu pieczenia potrawy o 22%, a jednocześnie zużycie aż 20% mniej energii niż przy przygotowywaniu tego samego dania z użyciem całego piekarnika. Podczas korzystania z komory bez separatora, łamane drzwiczki można zablokować i otwierać w dokładnie taki sam sposób, jak w tradycyjnych piekarnikach. 

Piekarnik dwustrefowy z automatycznymi lub manualnymi ustawieniami 

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB wyposażono w funkcję Auto Menu, która pozwala na wybór spośród nawet 50 przepisów stworzonych przez najlepszych szefów kuchni. Wystarczy znaleźć konkretny przepis, a urządzenie samo ustawi odpowiednie dla danej potrawy parametry pieczenia. Właściwe ustawienia możemy też dobrać samodzielnie, korzystając z 11 trybów grzania (przy pełnej komorze piekarnika) oraz temperatury regulowanej w zakresie 30-250 oC (100-270 oC dla funkcji grill). To jednak jeszcze nie koniec. Dodatkowe uruchomienie funkcji Pro Roasting sprawia, że piekarnik szybko rozgrzewa się do temperatury 220 oC zamykając pory mięsa i sprawiając, że pozostaje ono wilgotne i soczyste. Następnie pieczenie jest kontynuowane w temperaturze wybranej przez użytkownika. Podczas korzystania z całej komory w trybie Eco Termoobieg, piekarnik może pochwalić się klasą energetyczną A+. Każda z mniejszych komór ma za to klasę A. 

Pojemna komora o samoczyszczącej ściance katalitycznej i z czyszczeniem parowym 

Przejdźmy teraz do samej komory urządzenia, której pojemność wynosi 75 l. Na jej bocznych ściankach zamontowano prowadnice – klasyczne drabinki uzupełnione o prowadnice teleskopowe na 1 poziomie. Na tylnej ściance komory znajduje się samoczyszczący panel katalityczny, który pochłania tłuszcz i inne osady powstałe w trakcie pieczenia, a następnie je neutralizuje. Pozostałe ścianki pokryto odporną na uszkodzenia ceramiczną powłokaą, która dodatkowo ułatwia utrzymanie piekarnika w czystości. Poza katalizą, do dyspozycji mamy też czyszczenie parowe Samsung Steam Clean.

Samsung Dual Cook cena piekarnika NV75N5641RS: 2433 zł (stan na lipiec 2022).  

Najważniejsze parametry

 • pojemność: 75 l 
 • rodzaj drzwi: dzielone 
 • czyszczenie: parowe, katalityczne 
 • klasa energetyczna: A+ 
 • termoobieg: tak
 • funkcja grill: tak 
 • funkcja pary: nie 
 • prowadnice: teleskopowe – jeden poziom 
 • sterowanie: pokrętła i przyciski dotykowe 
 • wyświetlacz: tak, dwukolorowy 
 • akcesoria: blacha do pieczenia, 2 ruszty, separator, książka kucharska na płycie CD 
 • moc: 3650 W (230 V) lub 3950 W (240 V). 

Zalety

 • dzielone drzwiczki 
 • funkcja szybkiego nagrzewania 
 • 2 metody czyszczenia – kataliza i czyszczenie parowe 
 • automatyczne programy pieczenia 
 • proste sterowanie i programowanie 
 • sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu rozgrzewania 
 • elegancki, szklany front. 

Wady

 • wkład katalityczny tylko na tylnej ściance 
 • brak pieczenia parowego 
 • brak podświetlenia przycisków i piktogramów 
 • prowadnice teleskopowe tylko w dolnej komorze 
 • niezbyt skuteczne czyszczenie parowe. 
2 miejsce
tani i dobry piekarnik dual cook Samsung Dual Cook NV66M3531BB

Samsung Dual Cook NV66M3531BB – tani i dobry piekarnik dual cook 

Kolejne miejsce niezależnego rankingu piekarników dual cook portalu Sprawdzono.pl zajmuje tani piekarnik dwukomorowy Samsung NV66M3531BB. To dobry sprzęt dla osób, którym zależy na podwójnym piekarniku za niewygórowaną cenę, przez co są w stanie iść na pewne kompromisy co do funkcjonalności.

Dzielony piekarnik Samsung – idealny do soczystych mięs 

Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB wyposażono w tradycyjne szklane drzwiczki oraz separator dzielący jego 64-litrową komorę na 2 mniejsze. Przy korzystaniu z całego wnętrza piekarnika do dyspozycji mamy 9 trybów grzania, podczas gdy w każdej z mniejszych komór dostępne są po 3 ustawienia. Gotowe tryby grzania możemy połączyć z funkcją Pro-Roasting, która podnosi temperaturę na samym początku pieczenia, by zamknąć pory potrawy. Sprawia to, że mięsa pozostają soczyste i to nawet mimo długiego czasu spędzonego wewnątrz piekarnika. Możemy również wybierać spośród 25 automatycznych przepisów Auto Cook, czyli optymalnych ustawień pieczenia dla danej potrawy, które nasz piekarnik samodzielnie wprowadzi i uruchomi, przejmując kontrolę nad gotowaniem.  

Dwustrefowe pieczenie bez ryzyka przenikania się aromatów 

Podczas korzystania z podzielonego piekarnika, różnica temperatur pomiędzy komorami (w zależności od poziomu najwyższej temperatury) może wynosić maksymalnie 80 oC.  Mniejsze komory szybko się rozgrzewają, a podwójny termoobieg dba o utrzymanie równomiernego poziomu temperatury w każdej z nich. Szczelny separator zapobiega mieszaniu się zapachów, dlatego przygotowywane dania zachowują swój unikalny aromat. Przy swojej funkcjonalności, piekarnik Samsung jest też bardzo estetyczny i elegancki – front z czarnego szkła oraz czarna, starannie wkomponowana w całość rączka sprawiają, że urządzenie, mimo swojej niskiej ceny, wygląda bardzo efektownie. 

Para buch, czyli skuteczne czyszczenie parowe i kataliza Samsung 

Po zakończonym gotowaniu wypadałoby posprzątać. Piekarnik Dual Cook NV66M3531BB nie dość, że wykona sporo żmudnej i monotonnej pracy za nas, to jeszcze zacznie czyszczenie już podczas pieczenia potrawy. Wszystko to za sprawą panelu katalitycznego umieszczonego na tylnej ściance, który absorbuje tłuszcz i utlenia go na bieżąco podczas pracy urządzenia. Pozostałe powierzchnie, pokryte trwała, ceramiczną emalią, pomoże nam wyczyścić parowa funkcja Steam Clean. Jest to najbardziej podstawowy rodzaj czyszczenia parowego polegający na wlaniu wody na dno piekarnika i uruchomieniu odpowiedniego programu.

Samsung Dual Cook cena piekarnika NV66M3531BB: 1589 zł (stan na lipiec 2022). 

Najważniejsze parametry

 • pojemność: 64 l 
 • rodzaj drzwi: pojedyncze 
 • czyszczenie: katalityczne, parowe 
 • klasa energetyczna: A 
 • termoobieg: tak 
 • funkcja grill: tak 
 • funkcja pary: nie 
 • prowadnice: wytłaczane 
 • sterowanie: pokrętła i przyciski dotykowe 
 • wyświetlacz: dwukolorowy 
 • akcesoria: blacha do pieczenia, ruszt, separator 
 • moc: 3800 W. 

Zalety

 • niska cena 
 • 2 funkcje czyszczenia: katalityczne i parowe 
 • estetyczny wygląd 
 • automatyczne przepisy 
 • chowane pokrętła. 

Wady

 • panel katalityczny tylko na tylnej ściance 
 • wytłaczane prowadnice 
 • brak podświetlenia dolnej komory 
 • brak podświetlenia panelu sterowania 
 • mocno nagrzewająca się szyba. 
3 miejsce
Beko Split&Cook BVR34500BGMS – dwukomorowy piekarnik do zabudowy

Beko Split&Cook BVR34500BGMS – dwukomorowy piekarnik do zabudowy 

Na kolejnej lokacie naszego rankingu najlepszych piekarników dual cook umieściliśmy sprzęt Beko, a konkretnie model Split&Cook BVR34500BGMS. To jeden z nielicznych piekarników dwustrefowych tego producenta. Mimo to nie warto pomijać go przy poszukiwaniu najlepszego urządzenia – naszym zdaniem to bardzo dobra propozycja w korzystnej cenie, chociażby ze względu na bardzo dużą pojemność oraz spory wybór trybów grzania.

Przemyślane rozwiązania, które umożliwiają bardziej równomierne pieczenie 

Piekarnik Beko z technologią Split&Cook pozwala na przygotowanie dań w dwóch niezależnych komorach, z których każda może pracować w innym trybie i rozgrzewać się do innej temperatury. Po usunięciu separatora, powstaje przestrzeń o pojemności aż 80 l – jest to jeden z najbardziej pojemnych piekarników na rynku. W powiększonej komorze możemy jednocześnie piec na 3 poziomach, uzyskując dokładnie taki sam efekt na każdym z nich. Umożliwia to funkcja termoobieg, nazywana przez producenta Pieczeniem 3D, oraz technologia Surf, która wykorzystuje otwory wentylacyjne w bocznych ściankach piekarnika do nawiewania gorącego powietrza. Dzięki niej dania pieką się bardziej równomiernie z każdej strony i to niezależnie od poziomu, na którym zostały umieszczone. 2 zestawy prowadnic teleskopowych ułatwiają doglądanie dań oraz wyjmowanie ich z piekarnika bez ryzyka wypadnięcia rozgrzanej blachy lub rusztu na podłogę. 

14 trybów grzania, które pozwolą perfekcyjnie przygotować każde danie 

Urządzenie dysponuje 14 trybami grzania oraz szerokim zakresem temperatur – od 40 do 280 oC przy wykorzystaniu standardowych grzałek. Zamiast ręcznego wprowadzania ustawień, możemy skorzystać z automatycznych programów Beko Chef, które dopasują czas i temperaturę pracy do rodzaju dania wybranego na panelu. Przydatną funkcją jest również Booster, czyli szybkie nagrzewanie wnętrza piekarnika, które jest możliwe dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu wszystkich dostępnych źródeł ciepła. Do dyspozycji mamy też grill o dużej i małej powierzchni, pieczenie w niskich temperaturach, podtrzymywanie ciepła oraz rozmrażanie. 

Piekarnik z dwoma komorami i z katalizą 

Piekarnik Beko jest wyposażony w czyszczenie katalityczne, które odbywa się za pomocą panelu umieszczonego na tylnej ściance. Zgromadzone tam tłuszcz i osady zostają zniwelowane w trakcie pieczenia. Pozostałe resztki są dopalane podczas specjalnego programu katalizy, który wystarczy uruchomić co kilka cykli pieczenia. Utrzymanie wnętrza piekarnika w czystości ułatwia też CleanZone®nanopowłoka na drzwiczkach, dzięki której wyczyszczenie ich szklanej powierzchni wymaga znacznie mniej wysiłku. Na bocznych ściankach piekarnika umieszczono panele, które nie są wkładami katalitycznymi, lecz można je zdemontować i wygodnie umyć w zmywarce. 

Beko Split&Cookcena piekarnika BVR34500BGMS: 2199 zł (stan na lipiec 2022). 

Najważniejsze parametry

 • funkcje: termoobieg, pieczenie konwencjonalne, pizza, pieczenie 3D, grill, mały grill, termoobieg z grzałką owalną, grill z termoobiegiem, grzałka górna + termoobieg, eco termoobieg z grzałką owalną, utrzymywanie ciepła, grzanie dolne, pieczenie w niskich temperaturach, rozmrażanie 
 • pojemność: 80 l 
 • rodzaj drzwi: pojedyncze 
 • czyszczenie: katalityczne 
 • klasa energetyczna: A 
 • termoobieg: tak 
 • funkcja grill: tak 
 • funkcja pary: nie 
 • prowadnice: teleskopowe na 2 poziomach oraz drabinki 
 • sterowanie: przyciski dotykowe 
 • wyświetlacz: czarno-biały 
 • akcesoria: blacha, ruszt 
 • moc: 3500 W. 

Zalety

 • bardzo duża pojemność 
 • miękkie domykanie drzwi 
 • chłodny front w trakcie pieczenia 
 • funkcja Booster – szybkie nagrzewanie 
 • łatwe w czyszczeniu szkło drzwiczek 
 • prowadnice teleskopowe na 2 poziomach. 

Wady

 • brak możliwości przełożenia prowadnic teleskopowych do górnej komory 
 • wkład katalityczny tylko na tylnej ściance 
 • brak systemów wspomagających czyszczenie ścianek bocznych. 
4 miejsce
piekarnik parowy dual cook Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 – piekarnik parowy dual cook 

Kolejne miejsce naszego rankingu najlepszych piekarników dual cook na rynku zajmuje jedyny w tym zestawieniu piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131, który jest jednocześnie najdroższym sprzętem w całym rankingu. To dobra propozycja dla osób, które chcą gotować smacznie, zdrowo i różnorodnie oraz oczekują od swojego urządzenia znacznie więcej niż tylko tradycyjnego pieczenia. 

Pieczenie i gotowanie z dodatkiem pary lub wyłącznie na parze 

Piekarnik parowy Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 0,7 l, który umożliwia pieczenie z dodatkiem pary Steam Assist (połączenie działania grzałek i generatora pary wodnej) oraz gotowanie wyłącznie na parze Real Steam Cooking. Do dyspozycji mamy też aż 8 kombinacji z Dual Cook Steam, czyli pieczenia w oddzielnych komorach z dodatkiem pary lub tylko na parze 

Do gotowania na parze służy dołączone do zestawu 12-litrowe naczynie, które łączy się z generatorem pary. Taka forma przygotowania posiłków sprawia, że nie tracą one swojego wyjątkowego aromatu i smaku, a także zachowują więcej wartości odżywczych niż w przypadku gotowania w wodzie. Z kolei uderzenia pary występujące podczas tradycyjnego programu pieczenia nadają potrawom złocistego koloru, zapewniają chrupiącą skórkę i wilgotne, soczyste wnętrze.  

Automatyczne przepisy na dania na parze i te pieczone tradycyjnie 

Piekarnik Samsung wyposażono w 65 programów Auto Menu (25 z dodatkiem pary oraz 40 standardowych), czyli automatycznych ustawień, które pozwalają przygotować różne dania bez konieczności manualnego programowania czasu trwania pieczenia oraz temperatury. Technologii Dual Cook można używać nie tylko do gotowania z wykorzystaniem pary, ale też do tradycyjnego pieczenia. Separator oddzielający komory jest na tyle szczelny, że pozwoli jednocześnie przygotować dania o zupełnie różnych aromatach, smakach i wymaganiach co do temperatury i trybu pieczenia. 

Czyszczenie piekarnika Samsung uproszczone do maksimum 

Piekarnik Samsung posiada funkcję czyszczenia parą Steam Clean. Choć tej metody nie możemy nazwać niemal bezobsługową, to znacznie ułatwia ona umycie komory oraz znajdujących się w niej akcesoriów i to bez szorowania przyschniętych resztek i plam. Poza czyszczeniem parowym, piekarnik Samsung wyposażono też w czyszczenie katalityczne. Odpowiada za nie specjalny panel zamontowany na tylnej ściance piekarnika, który zbiera tłuszcz osadzający się w jego wnętrzu w trakcie pieczenia, a następnie utlenia go i zamienia w nicość. Pozostałe ścianki pokryte są łatwoczyszczącą emalią ceramiczną, dzięki czemu usuwanie z nich wstępnie rozmiękczonych zabrudzeń nie stanowi większego problemu. Mało kłopotliwe jest też obsługiwanie generatora pary – dostęp do zbiornika na wodę jest bardzo prosty, co ułatwia jego napełnianie i opróżnianie. 

Samsung Dual Cook cena piekarnika BQ1VD6T131: 2699 zł (stan na lipiec 2022). 

Najważniejsze parametry

 • pojemność: 68 l 
 • rodzaj drzwi: pojedyncze 
 • czyszczenie: parowe, katalityczne 
 • klasa energetyczna: A 
 • termoobieg: tak 
 • funkcja grill: tak 
 • funkcja pary: tak 
 • prowadnice: teleskopowe – 2 poziomy 
 • sterowanie: pokrętła, przyciski dotykowe i tradycyjne 
 • wyświetlacz: 2-kolorowy 
 • akcesoria: 2 blachy do pieczenia, ruszt, separator, naczynie do gotowania na parze 
 • moc: 3650 W. 

Zalety

 • pieczenie z dodatkiem pary 
 • gotowanie wyłącznie na parze 
 • naczynie do gotowania na parze w zestawie 
 • automatyczne programy pracy 
 • funkcja czyszczenia parowego i kataliza. 

Wady

 • kataliza tylko na tylnej ściance 
 • nieprecyzyjna instrukcja obsługi 
 • mało czytelny wyświetlacz. 
5 miejsce
piekarnik z podwójnymi drzwiczkami Samsung Dual Cook Flex™ NV75N7626RB

Samsung Dual Cook Flex NV75N7626RB – piekarnik z podwójnymi drzwiczkami 

Ostatnie miejsce rankingu najlepszych piekarników dual cook Sprawdzono.pl należy do piekarnika Samsung Dual Cook Flex NV75N7626RB, który wyposażono w dzieloną komorę oraz łamane drzwi. Takie rozwiązania zapewniają maksymalną elastyczność pracy oraz szerokie możliwości dostosowania konfiguracji urządzenia do swoich potrzeb i do wymogów przygotowywanego dania. A wszystko to przy oszczędności czasu, energii o przestrzeni. 

Automatyczne funkcje i przepisy nie tylko dla kuchennych nowicjuszy 

Piekarnik Samsung spełni oczekiwania zarówno kuchennych nowicjuszy, jak i fanów gotowania. Dla tych pierwszych przewidziano aż 50 automatycznych ustawień piekarnika, które kryją się pod nazwą Auto Menu. Wystarczy wybrać rodzaj dania, a pozostałe parametry piekarnik dobierze samodzielnie. Można też dowolnie eksperymentować z ręcznymi ustawieniami pieczenia, wybierając spośród różnych trybów grzania oraz temperatur w zakresie od 30 do 275 oC (100-300 oC dla funkcji grill). Dodatkowa funkcja ProRoasting z pewnością ucieszy wszystkich fanów pieczonych, soczystych mięs. Jej zadaniem jest podniesienie temperatury na samym początku pieczenia, co skutecznie zamyka pory mięsa i chroni przed jego wysychaniem nawet podczas długotrwałego podgrzewania w umiarkowanej temperaturze. 

Dwie komory i podwójne drzwiczki, czyli Dual Cook Flex 

Główna komora piekarnika ma pojemność aż 75 l. Za pomocą dołączonego do niej separatora można podzielić ją na 2 mniejsze przestrzenie, o pojemności 34 i 32 l. W każdej z nich możemy ustawić inny rodzaj grzania i poziom temperatury, a dzięki dzielonym drzwiczkom będziemy w stanie doglądać dania pieczonego na górnym poziomie bez ingerencji w przygotowywanie potrawy z dolnej komory. Zarówno w pełnej, jak i w podzielonych komorach, możemy korzystać z funkcji szybkiego nagrzewania oraz 2 niezależnych termoobiegów, które odpowiadają za równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza. W dolnej komorze zamontowane są prowadnice teleskopowe ułatwiające wysuwanie blach i rusztów, natomiast w pozostałej części piekarnika znajdziemy klasyczne drabinki. 

Intuicyjne sterowanie i bezproblemowe czyszczenie parą 

Wnętrze piekarnika Samsung możemy wyczyścić wspomagając się funkcją czyszczenia parowego. Umieszczona na dnie urządzenia woda paruje i osiada na wszystkich elementach w komorze, co zmiękcza brud i ułatwia jego usunięcie. Dodatkowo, wewnętrzne ścianki pokryte są ceramiczną powłoką ułatwiającą czyszczenie. Intuicyjny system sterowania Guide Lightning prowadzi użytkownika przez kolejne etapy programowania piekarnika i umożliwia proste i szybkie wybranie odpowiednich ustawień.

Samsung Dual Cookcena piekarnika NV75N7626RB: 2439 zł (stan na lipiec 2022). 

Najważniejsze parametry

 • pojemność: 75 l 
 • rodzaj drzwi: dzielone 
 • czyszczenie: parowe 
 • klasa energetyczna: A+ 
 • termoobieg: tak 
 • funkcja grill: tak 
 • funkcja pary: nie 
 • prowadnice: teleskopowe na 1 poziomie 
 • sterowanie: przyciski dotykowe 
 • wyświetlacz: dwukolorowy 
 • akcesoria: 2 blachy do pieczenia, 1 ruszt, książka kucharska na płycie CD 
 • moc: brak danych. 

Zalety

 • dzielone drzwiczki 
 • czyszczenie parowe 
 • elegancki design 
 • proste sterowanie i programowanie. 

Wady

 • tylko 1 prowadnica teleskopowa 
 • brak funkcji samoczyszczących. 

Najlepszy piekarnik dual cook – na co zwracać uwagę przy wyborze? 

Wybierając piekarnik dual cook do swojej kuchni warto rozważyć kilka kwestii, które istotnie wpłyną na komfort korzystania: 

 • drzwi – jednolite czy dzielone? Większość piekarników dual cook ma pojedyncze, jednolite drzwiczki. Jeśli zależy Ci na łamanych drzwiczkach, będziesz musiał wybierać tylko spośród piekarników do zabudowy Samsung Dual Cook Flex 
 • pojemność – im większa pojemność całego piekarnika, tym więcej miejsca będzie w podzielonych komorach 
 • rodzaj prowadnic – najwygodniejsze, ale też najdroższe, będą teleskopowe. Przed zakupem warto upewnić się, czy prowadnice teleskopowe mogą być montowane w dowolnym miejscu, czy np. tylko w dolnej komorze 
 • rodzaj czyszczenia – parowe, katalityczne, pyrolityczne, a może emalia łatwoczyszcząca? Im bardziej zaawansowany system, tym droższy będzie piekarnik
 • dostępność funkcji pary i gotowania na parze – kolejna funkcjonalność, która jest bardzo użyteczna, ale podnosi cenę piekarnika. Dlatego warto dobrze przemyśleć, czy na pewno będziemy z niej korzystać 
 • podświetlenie obu komór – w wielu piekarnikach dual cook żarówka umieszczona jest tylko w górnej części, co utrudnia doglądanie dania pieczonego na dolnym poziomie 
 • dopuszczalna różnica temperatur pomiędzy komorami – zwykle wynosi ona maksymalnie 80 oC i to przy najwyższym poziomie rozgrzania komory. Warto wspomnieć, że nawet w trakcie używania tylko jednej komory, pozostała część piekarnika również nieco się rozgrzewa. 
Kobieta i mężczyzna wybierają dwukomorowy piekarnik dual cook

Jak zapewne zauważyłeś, wybór najlepszego piekarnika dual cook nieco różni się od zakupu tradycyjnego urządzenia z jedną komorą. Z tego względu warto zastanowić się, jakie funkcje i udogodnienia są nam niezbędne oraz przygotować listę pytań, które zdamy sprzedawcy. 

Tym, co najbardziej zdziwiło nas na etapie tworzenia rankingu piekarników dual cook był brak informacji o trybach pieczenia w poszczególnych piekarnikach. Producenci albo wspominali o ich ilości, nie podając jednak dokładnych rodzajów albo pomijali ten aspekt. Wystarczającej odpowiedzi nie przynosiły też instrukcje obsługi, które zwykle były uniwersalne dla kilku modeli. Dlatego chcielibyśmy uczulić wszystkie osoby rozważające zakup takiego urządzenia, by dokładnie sprawdziły dostępne tryby grzania. Najlepszym i najpewniejszym sposobem będzie przyjrzenie się symbolom na panelu sterowania, a następnie dopytanie przedstawicieli danej firmy o szczegóły. 

Sprawdź, co oznaczają symbole na piekarniku i jakie funkcje się pod nimi kryją. 

Czytaj również: Piekarniki dual cook – jakie są ich zalety i wady?