Logo Braun

Braun Household – producent blenderów, żelazek i robotów kuchennych

Ta firma przeszła długą drogę: od tworzenia części radiowych poprzez liczne nagrody za design swoich urządzeń aż do fotela lidera w jednej z kategorii sprzętów AGD. Poznaj Braun Household – niemieckiego producenta elektroniki z ponad 100-letnią tradycją.

Logo Braun
Spis treści

Co produkuje Braun Household?

Braun Household produkuje głównie sprzęty do prasowania oraz urządzenia kuchenne z kategorii małego AGD: blendery ręczne i kielichowe, roboty kuchenne, miksery ręczne, wyciskarki do cytrusów oraz sokowirówki. W ofercie firmy znajdują się także ekspresy do kawy, czajniki i tostery, z których można skompletować zestaw śniadaniowy o jednolitym wzornictwie.

Nieco mniejszą grupą produktową oferowaną przez Braun Household są klasyczne żelazka parowe oraz bardziej zaawansowane żelazka z generatorem pary.

Co wyróżnia markę Braun Household?

Wyróżnikami urządzeń Braun Household są: charakterystyczny niemiecki design, niezawodna jakość oraz trwałość, dzięki którym mogą one z powodzeniem służyć przez wiele lat. Producent deklaruje, że za sprawą zastosowanych innowacji technologicznych i ponadczasowego wzornictwa, jego sprzęty nie stają się przestarzałe i nie wychodzą z mody. W ten sposób firma urzeczywistnia bliskie jej idee zrównoważonego rozwoju oraz wyraża dbałość o środowisko naturalne i zaspokajanie potrzeb swoich klientów.

Braun Household jest numerem 1 wśród producentów blenderów ręcznych i nieustannie notuje wzrosty w innych segmentach, m.in. przygotowywaniu posiłków i prasowaniu.

Historia firmy Braun Household

Początki firmy Braun Household nierozerwalnie łączą się z upowszechnianiem radiofonii. Jej założyciel, Max Braun, był inżynierem zajmującym się produkcją części do radioodbiorników, a także innowatorem i wynalazcą.

Ogromny nacisk na jakość komponentów zaowocował szybkim rozwojem firmy – najpierw zaczęła produkować własne radia, a następnie radio-adaptery i latarki, aż wreszcie przeszła do tworzenia sprzętów AGD. Pierwszym z nich był nowoczesny, jak na owe czasy, blender Multimix.

W latach 60. i 70. asortyment produktów do użytku w gospodarstwie domowym stale się poszerzał – na rynek wprowadzono młynki i ekspresy do kawy, tostery, roboty kuchenne i sokowirówki. Braun nadal produkował coraz to nowsze modele radioodbiorników; firma rozwijała się też w kierunku sprzętów z kategorii beauty: maszynek, golarek, depilatorów i suszarek. Nad wyglądem i funkcjonalnością wszystkich urządzeń czuwała legenda designu – Dieter Rams, dzięki któremu Braun zdobył liczne nagrody za wzornictwo swoich sprzętów.

Rok 2005 przyniósł kolejne zmiany – to wtedy Braun przeszedł pod skrzydła giganta w kategorii produktów konsumenckich – koncernu Procter & Gamble. W 2012 r. P&G przekazał prawa do dystrybucji małego domowego sprzętu AGD Braun Household, patenty oraz zakłady produkcyjne włoskiej firmie De’Longhi.

Braun Household – opinie, czy warto?

Klienci chwalą urządzenia Braun Household za jakość wykonania, funkcjonalność oraz niezawodność, nawet przy częstym użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest też estetyka sprzętów i minimalistyczny design, który łatwo wpisać w wystrój każdej kuchni.

Żelazka i generatory pary Braun Household są cenione za łatwość używania i prostotę obsługi. Ich posiadacze zwracają uwagę na wysoką cenę wybranych sprzętów, którą jednak rekompensują ergonomia i bardzo dobre efekty prasowania.

Poznaj opinie konsumentów na temat różnych urządzeń Braun Household:

Klaudyna
Czytaj więcej
Uwielbiam białe sprzęty kuchenne. Wyglądają tak elegancko. Blender Braun też prezentuje się super. Działanie oceniam na 5. Nie sprawił mi kłopotu jeszcze ani razu.
Beata
Czytaj więcej
Moje pierwsze kupione żelazko to Braun, kolejne to inna topowa marka. I już nigdy nie kupię nic innego niż Braun. Najlepsze, niezniszczalne jeśli odpowiednio się o niego dba. Cena po prostu marzenie.
Poprzedni
Następny

Braun Household w Sprawdzono.pl

Redakcja portalu Sprawdzono.pl testuje i ocenia produkty Braun Household m.in. pod kątem użyteczności, praktyczności i jakości. Różne sprawdziany, jakim poddajemy sprzęty, pozwalają nam stworzyć rzetelne rankingi, z których dowiesz się, jak urządzenia Braun Household wypadają na tle konkurencji.

Wszystkie szczegółowe informacje: dane techniczne, klasy energetyczne oraz pozostałe parametry sprzętów tej marki znajdziesz w opracowanych przez nas, przystępnych kartach produktowych. W naszej sekcji poradnikowej zebraliśmy przydatne wskazówki dla obecnych użytkowników produktów Braun Household i praktyczne porady ułatwiające zakup urządzenia osobom będącym dopiero na etapie wyboru swojego idealnego sprzętu.

Sprawdź nasze testy i przekonaj się, co potrafią urządzenia Braun Household

Dowiedz się, jakie pozycje w naszych rankingach zajmują sprzęty Braun Household

Poznaj poradniki ułatwiające wybór, użytkowanie i konserwację produktów Braun Household

Zobacz karty produktowe poszczególnych urządzeń Braun Household

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Niemcy

Rok założenia: 1921

Działalność: produkcja i dystrybucja sprzętów z kategorii małego AGD: blenderów ręcznych i kielichowych, robotów kuchennych, mikserów, ekspresów do kawy, czajników, tosterów, żelazek i generatorów pary

Gdzie kupisz produkty Braun Household? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://www.braunhousehold.com/pl-pl/contact-us

Obsługa klienta: https://www.braunhousehold.com/pl-pl/support

Punkty dystrybucji: elektromarkety oraz sklepy internetowe

Oficjalny sklep online: https://www.braunhousehold.com/pl-pl

Przejdź do