Sprawdzamy saturatory SodaStream – naboje, butelki i opłacalność

Do tego, że powinniśmy dbać o przyszłość naszej planety i zapobiegać dalszemu zaśmiecaniu środowiska naturalnego nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak jak skutecznie robić to w praktyce i wypracować ekologiczne nawyki na co dzień? Jednym z najprostszych, a zarazem bardzo efektywnych rozwiązań jest zmiana sposobu picia wody i napojów gazowanych. W saturatorach SodaStream samodzielnie przygotujesz je w domu, korzystając z bezpiecznych nabojów z CO2. Dzięki butelkom wielokrotnego użytku, wyeliminujesz średnio nawet 1769 jednorazowych butelek plastikowych w 4 lata! Bez przepłacania za sklepowe produkty, dźwigania ciężkich zgrzewek z napojami podczas zakupów i generowania szkodliwych dla natury odpadów.
Spis treści

Jak działa saturator do gazowania wody SodaStream?

SodaStream od lat inspiruje do zmian w myśleniu o ekologii, udowadniając, że codzienne dbanie o przyszłość naszej planety nie musi być trudne i wymagające.

Lekarze i specjaliści nieustannie przypominają, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu dla jego prawidłowego funkcjonowania[1]. Możesz więc połączyć troskę o zdrowie swoje i swojej rodziny z ochroną środowiska naturalnego. Wystarczy, że wodę i napoje gazowane przygotujesz samodzielnie w domu, unikając kupowania i wyrzucania setek jednorazowych plastikowych butelek, które zaśmiecają ekosystem.

Proste i intuicyjne w obsłudze saturatory SodaStream zmieniają zwykłą wodę w gazowaną w kilka chwil. Możesz korzystać zarówno z wody kranowej, jak i filtrowanej. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty nasycania CO2, ważne, aby była ona schłodzona. W tym celu możesz napełnioną wielorazową butelkę SodaStream trzymać w lodówce przed wykorzystaniem jej w saturatorze.

Sam proces gazowania wody w ekspresie SodaStream przebiega w 4 prostych krokach:

 • Napełnij butelkę SodaStream zimną wodą do wyznaczonej linii.
 • Wkręć lub wepnij ją (w zależności od modelu saturatora) w wyznaczonym miejscu. Między dnem butelki a podstawą urządzenia musi pozostać widoczna, niewielka przestrzeń.
 • Korzystając z przycisku lub dźwigni nasycania, wypełnij swoją wodę orzeźwiającymi bąbelkami.

Od liczby naciśnięć zależy stopień nagazowania wody:

 • 1-3 przyciśnięcia – woda lekko gazowana,
 • 3-4 przyciśnięcia – woda standardowo nagazowana,
 • 5-7 przyciśnięć – mocny gaz.

Po osiągnięciu pożądanego poziomu nagazowania wystarczy delikatnie odkręcić lub odpiąć butelkę i wyjąć ją z ekspresu. To prosty i niezwykle wygodny sposób, aby cieszyć się świeżo gazowaną wodą, kiedy tylko masz na to ochotę.

Sprawdź >> dlaczego saturator SodaStream to absolutny must have i poznaj zalety gazowania wody w domu!

Cały ten gaz – naboje SodaStream

Aby samodzielnie nagazować wodę w domu niezbędne są naboje z CO2. SodaStream jako pierwsza wprowadziła aluminiowe cylindry ze spożywczym CO2 do swoich urządzeń i obecnie jest ich największym światowym producentem. Ten rodzaj gazu jest w pełni bezpieczny do spożycia, a każdy z cylindrów przechodzi dokładne testy. Naboje, pozyskiwane jedynie od znanych i sprawdzonych dystrybutorów oraz producentów, są szczegółowo sprawdzane pod kątem najwyższych standardów w zakresie jakości żywności, przechowywania i dostaw. Wszystkie cylindry SodaStream przechodzą potrójny system kontroli, obejmujący:

 • czyszczenie w specjalistycznym procesie,
 • napełniane najwyższej jakości gazem CO2 do napojów,
 • uszczelnianie osłonami bezpieczeństwa.

Ich mocowanie i demontaż w urządzeniu są proste i szybkie. Nabój SodaStream umieszcza się w tylnej części ekspresu. Po zamontowaniu we właściwym miejscu butelki (dołączonej do zestawu) możesz zacząć gazowanie wody.

W zależności od posiadanego modelu saturatora, marka oferuje dwa rodzaje cylindrów:

 • różowe, z opatentowanym systemem szybkiego łączenia Quick Connect, kompatybilne z najnowszymi modelami ekspresów: Duo, Terra oraz saturatorem ze stylową dźwignią – Art,
 • niebieskiem z mocowaniem Twist, które pasują do linii z systemem wkręcania: Spirit, Spirit One Touch, Jet, Source, Power oraz Crystal.

Aby saturator SodaStream niezawodnie służył Ci przez lata i bezawaryjnie dostarczał orzeźwiającą, świeżo nagazowaną wodę i samodzielnie przygotowane napoje, pamiętaj o dwóch istotnych kwestiach:

 1. Przy wymianie pustego cylindra na nowy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni rodzaj naboju SodaStream do swojego modelu urządzenia.
 2. Korzystaj tylko z oryginalnych nabojów SodaStream.

Niebieski cylinder zamontowany w saturatorze kompatybilnym z różowymi typu Quick Connect lub zakup niepewnego zamiennika może uszkodzić Twój ekspres, unieważniając jego gwarancję. SodaStream nie ponosi odpowiedzialności za użycie produktów jakiejkolwiek innej firmy, które mogą zepsuć saturator do wody gazowanej i nie gwarantuje bezpieczeństwa wykorzystania innych nabojów, niż te przez nią testowane, nabijane i kontrolowane. Tylko oryginalne cylindry Soda Stream gwarantują zawartość wysokiej jakości gazu spożywczego. Te nabijane u przypadkowych dostawców często zawierają gaz techniczny, który jest mocno zanieczyszczony, niezdatny do spożycia i niebezpieczny dla zdrowia.

Z korzyścią dla Ciebie i dla środowiska

Samodzielne kreowanie bąbelków w domu jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Każdy nabój CO2 SodaStream umożliwia przygotowanie aż do 60 l wody gazowanej (w zależności od preferowanego poziomu jej nagazowania oraz typu saturatora). Zastąpi więc do 60 litrowych butelek wody – czyli równowartość 40 jednorazowych, 1,5-litrowych butelek, które po wypiciu trafiają jako odpady do ekosystemu.

Rekomendowana cena odsprzedaży cylindra z gazem CO2 SodaStream wynosi 49,99 zł a tym samym jeden litr wody z saturatora marki to koszt ok. 0,83 zł. Czyli znacznie mniej niż równowartość butelkowanej wody kupionej w sklepie. Warto podkreślić, że zaoszczędzisz również na wywozie odpadów, rezygnując z wyrzucania do śmieci ogromnych ilości butelek PET miesięcznie. To nie tylko ekologiczna postawa, ale też korzystne finansowo rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego, które w dłuższej perspektywie zdecydowanie się opłaca.

Gdy skończy Ci się gaz w naboju, wystarczy, że wymienisz go na nowy. Ponieważ SodaStream nie tylko propaguje proekologiczne postulaty, ale też daje dobry przykład swoimi działaniami, zużytego cylindra nie musisz wyrzucać. W trosce o środowisko naturalne – w każdym aspekcie swojej działalności – firma unika zaśmiecania go stosami zużytych butli aluminiowych, wykorzystując je ponownie. Pusty nabój do syfonu możesz w łatwy sposób wymienić na pełny w jednym z setek punktów stacjonarnych bądź on-line na stronie marki, płacąc jedynie za sam gaz.

Jak wymienić pusty cylinder CO2 SodaStream na pełny? - infografika.

Butelki SodaStream – ciesz się świeżo gazowaną wodą w dowolnym miejscu

Z SodaStream możesz być częścią bąbelkowej ekorewolucji, zapewniając sobie i całej rodzinie wygodny dostęp do wody i napojów gazowanych w dowolnej chwili. Każdy saturator marki umożliwia wyeliminowanie średnio nawet 1769 jednorazowych butelek plastikowych w 4 lata, dzięki korzystaniu z tych wielokrotnego użytku. Ze szklanej butelki marki możesz korzystać przez całe życie, a z tritanowej – przez 3 lata, co powala uniknąć generowania ogromnej ilości odpadów.

W zależności od modelu saturatora, SodaStream oferuje następujące butelki:

 • szklana butelka DUO

Butelka DUO, kompatybilna z ekspresem o tej samej nazwie, została wykonana ze szkła, wzmocnionego barierą ciśnieniową, która zabezpiecza ją przed kruszeniem w przypadku pęknięcia. Dzięki minimalistycznemu, stylowemu wzornictwu, może pełnić rolę eleganckiej karafki do napojów podczas rodzinnego obiadu czy uroczystej kolacji.

 • butelki Fuse

1-litrowe butelki Fuse, dostępne w dwóch ponadczasowych kolorach – czarnym i białym, pasują do wszystkich ekspresów SodaStream, poza modelami Jet i Crystal. Wykonane z trwałego Tritanu, wolnego od szkodliwych dla organizmu związków BPA[2], są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, matowienie czy wysokie temperatury.

 • Linia My Only Bottle

Lekkie, nowoczesne i designerskie, dostępne w uniwersalnej czerni lub pięknych pastelach –miętowym odcieniu i bladym różu, 0,5-litrowe butelki z linii My Only Bottle to wygodny i stylowy sposób, aby zadbać o codzienne nawodnienie w dowolnym miejscu. Pasują do wszystkich saturatorów SodaStream, oprócz modeli Duo i Crystal..

Dzięki praktycznym i funkcjonalnym butelkom SodaStream, świeżo nagazowaną wodę lub ulubiony napój zabierzesz ze sobą do pracy, szkoły, na trening, spacer czy wycieczkę. Dla pełnej wygody czyszczenia, możesz myć je w zmywarce. Są odporne na działanie temperatury do 60°C. Najwyższa jakość wykonania gwarantuje, że samodzielnie przygotowana woda gazowana zachowa świeżość, np. w pracy czy podczas podróży. Nasyconą w saturatorze wodę lub napój można przechowywać w butelkach marki przez 2-3 dni.

Więcej niż tylko woda gazowana!

W saturatorach SodaStream przygotujesz nie tylko wodę pełną świeżych bąbelków, ale też w kilka chwil wykreujesz ulubione napoje gazowane. Dzięki oryginalnym syropom odtworzysz w domu zarówno smaki najbardziej popularnych propozycji, jak i te, przywołujące wspomnienia z dzieciństwa. Marka oferuje syropy:

 • z portfolio PepsiCO, czyli kultowe klasyki, takie jak: Pepsi, Pepsi Max, Mirinda czy 7 UP, bez sztucznych dodatków,
 • energetyki,
 • napoje owocowe: różowy grejpfrut, pomarańcza-mango czy cytryna-limonka, także w wersji bez cukru,
 • klasyczne, jak domowa lemoniada.

Z saturatorem SodaStream masz je zawsze na wyciągnięcie ręki – wygodnie, ekonomicznie i ekologicznie. Butelka syropu np. z linii Classic pozwala stworzyć aż do 9 litrów świeżego napoju gazowanego, co wypada korzystniej finansowo niż zakup sklepowych produktów.

Możesz też dopasować intensywność i poziom słodyczy napoju do własnych upodobań. Ważne, aby pamiętać o dodaniu syropu dopiero po nagazowaniu wody. W saturatorach SodaStream można nasycać jedynie czystą wodę. Pamiętaj, aby nigdy nie gazować wody z dodatkami ani żadnych innych płynów, np. soków, mleka czy alkoholu, bo może to uszkodzić urządzenie.

Przygotowaną w saturatorze SodaStream wodę gazowaną warto uzupełnić także dowolnymi dodatkami, np.:

 • sezonowymi owocami, takimi jak: maliny, truskawki, jagody, cząstki jabłka, gruszki lub śliwki,
 • owocami egzotycznymi – m.in. ananasem, mango czy marakują,
 • cytrusami, np.: limonką, cytryną, pomarańczą i grejpfrutem,
 • świeżymi ziołami – miętą, melisą lub szałwią,
 • przyprawami – np. korzennymi.

Pełna świeżych bąbelków woda gazowana jest świetną bazą do komponowania bezalkoholowych koktajli i drinków. Zaskocz domowników oraz gości, serwując niebanalne propozycje, jednocześnie oszczędzając na kupowaniu gotowych, kolorowych napojów gazowanych.

Przepis na relaksujący koktajl Chillaxer - infografika.

[1] https://zywienie.abczdrowie.pl/dlaczego-tak-wazne-jest-odpowiednie-nawodnienie-organizmu

[2] https://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/choroby-dzieciece,bisfenol-a—trucizna-w-opakowaniu,artykul,1684646.html

Przejdź do
top