Test szczoteczki elektrycznej Oral-B Teen: opinie i recenzje

Wybór dobrej szczoteczki elektrycznej dla nastolatka nie jest prosty – na rynku przeważają propozycje dla dorosłych oraz młodszych dzieci, które nie zawsze spełniają dobrze swoje zadanie u użytkowników w wieku powyżej 12. roku życia. Z myślą o nich powstała szczoteczka Oral-B Teen, która jest chyba jedyną dostępną w sklepach szczoteczką dedykowaną właśnie nastolatkom. Co sprawia, że tak dobrze odpowiada ona na potrzeby tej grupy wiekowej? Jakie są jej wady i zalety? Zapraszamy do zapoznania się z testem modelu Teen – szczoteczki dla nastolatków od Oral-B.
Spis treści

Szczoteczka elektryczna Oral-B Teen – zawartość zestawu

Do zestawu zawierającego rękojeść szczoteczki elektrycznej Oral-B dołączone są następujące elementy:

 • 2 wymienne główki do szczoteczki elektrycznej Oral-B
 • baza ładująca
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna.

Co ciekawe, producent zdecydował się na dołączenie do szczoteczki dla nastolatków 2 rodzajów końcówek: wyjątkowo delikatnej Sensi Ultrathin oraz Ortho – przeznaczonej do aparatów ortodontycznych.

Opis i funkcje elektrycznej szczoteczki Oral-B Teen

Szczoteczka Oral-B Teen ma bardzo wysoką skuteczność jeżeli chodzi o usuwanie płytki bakteryjnej, a przy tym jest również bardzo delikatna dla dziąseł i nadwrażliwych zębów. Miękkie włókna zastosowane w główce szczoteczki pozwalają na wyjątkowo łagodne, a jednocześnie dokładne mycie. Urządzenia od Oral-B są rekomendowane przez dentystów, dlatego tak dobrze sprawdzają się podczas codziennej pielęgnacji uzębienia. Nawet najlepsze manualne szczoteczki do zębów nie mogą się równać z modelami elektrycznymi!

Szczoteczka elektryczna Oral-B Teen została wyposażona w 3 tryby pracy. Nastolatek może zdecydować się na codzienne czyszczenie, które odbywa się przy użyciu pełnej mocy szczoteczki albo postawić na delikatne mycie. Ta druga opcja sprawia, że głowica porusza się trochę wolniej dzięki czemu nie podrażnia bardzo wrażliwych dziąseł oraz na pewno nie uszkodzi aparatu ortodontycznego – nie zapominajmy, że wiele nastolatków leczy się ortodontycznie, dlatego ta funkcja, w połączeniu z dedykowaną końcówką do szczoteczki elektrycznej Oral-B bez wątpienia będzie dla nich przydatna. Ten model pozwala też na skorzystanie z trybu wybielania, który pomaga utrzymać i rozprowadzić pastę do zębów w taki sposób, aby zniwelować przebarwienia powierzchniowe.

delikatna i funkcjonalna końcówka szczoteczki elektrycznej Oral-B Teen
Fot.: Końcówka szczoteczki elektrycznej Oral-B Teen dobrze spełnia funkcję czyszczącą, a jednocześnie jest delikatna dla dziąseł (źródło: strona producenta).

Dużą rolę podczas bezpiecznego dbania o zdrowie jamy ustnej odgrywa czujnik siły nacisku. Jeżeli nastolatek będzie zbyt mocno przyciskał szczoteczkę do zębów, to urządzenie automatycznie zmniejszy swoją prędkość oraz dodatkowo zasygnalizuje ten fakt za pomocą podświetlenia. To kolejna funkcja chroniąca zęby, która umożliwia stosowanie Oral-B Teen u osób z aparatem ortodontycznym.

Szczoteczka została wyposażona też w timer, który odmierza 2 minuty szczotkowania. Dzięki temu nie trzeba spoglądać na zegarek i sprawdzać, ile czasu należy jeszcze myć zęby. Nie możemy też zapominać o nowoczesnej i pojemnej baterii, która po jednym naładowaniu może działać do 2 tygodni. Nawet podczas dłuższych wyjazdów ładowarka nie będzie potrzebna! Aby wyrabiać w nastolatkach jeszcze lepsze nawyki dbania o higienę jamy ustnej, szczoteczka Oral-B Teen została wyposażona w moduł łączności Bluetooth, który łączy się z dedykowaną aplikacją Oral-B na smartfonie. Ta funkcja pozwala poprawiać nawyki dotyczące szczotkowania oraz na bieżąco śledzić swoje postępy.

Specyfikacja techniczna

 • ruchy oscylacyjne: 8 000 obr./min
 • ruchy pulsacyjne: 40 000 ruchów/min
 • tryb pracy: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie
 • czujnik siły nacisku: tak
 • sygnalizator czasu mycia: tak
 • funkcje dodatkowe: aplikacja Oral-B, Bluetooth
 • liczba końcówek: 1 szt.
 • zasilanie: akumulatorowe
 • czas działania: do 14 dni

Zalety, wady i cena szczoteczki do zębów Oral-B Teen

Jakie plusy i minusy ma Oral-B Teen? Warto zwrócić uwagę na te aspekty podczas wybierania szczoteczki elektrycznej dla nastolatka. Ważny jest także zakres cenowy, w jakim można znaleźć dany model.

Zalety elektrycznej szczotki do zębów Oral-B Teen

Oral-B Teen to szczoteczka, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Jej podstawową funkcją jest dokładne, ale delikatne czyszczenie zębów, które pozwala na doskonałe dbanie o higienę jamy ustnej. Dodatkowym plusem jest tryb wybielający wspomagający rozjaśnienie zębów. Wbudowane funkcje oraz przydatna aplikacja same dbają o odpowiednio długi czas mycia i podpowiadają, jakiej siły nacisku trzeba użyć.

Korzystając z Oral-B Teen nie trzeba martwić się o nic! Takie opcje bardzo dobrze sprawdzą się wśród dorastającej młodzieży, która często nie zwraca uwagi na właściwy czas czy technikę mycia zębów, bo po prostu ma inne sprawy na głowie. Modny i ciekawy design przyciąga spojrzenia – tak wyglądające urządzenie będzie zachęcać do regularnego korzystania. Co więcej, jeśli szczoteczka elektryczna wyposażona jest w końcówkę OrthoCare nadaje się również dla osób noszących aparat ortodontyczny – od teraz mycie zębów stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Wady elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Teen

Szczoteczka Oral-B Teen zbiera bardzo dobre opinie, więc ciężko doszukać się w niej jakichś wad. Pojawiały się nieliczne głosy, że dla niektórych szczoteczka była trochę zbyt głośna. Warto to sprawdzić i na własnej skórze przekonać się, czy praca urządzenia nie będzie zbyt uciążliwa dla nastolatka.

Możemy się też spotkać ze sprzecznymi opiniami dotyczącymi dołączenia do szczoteczki główki Ortho. To, co dla jednych będzie zaletą, dla innych, którzy nie planują leczenia aparatem stałym, może okazać się wadą. Takie osoby wolałyby otrzymać 2 standardowe główki, z których mogą z powodzeniem korzystać zamiast dodatkowej końcówki do czyszczenia aparatu ortodontycznego, która w ich przypadku będzie bezużyteczna.

Cena i dostępność szczoteczki elektrycznej Braun Oral-B Teen

Szczoteczkę elektryczną dla młodzieży Oral-B Teen można znaleźć już za 189. Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć za najlepszą ofertą cenową. W najdroższych sklepach ten sam model może kosztować nawet ponad 300 zł, więc jest to spora różnica (stan na luty 2022). Podczas poszukiwania najbardziej atrakcyjnej ceny warto korzystać z popularnych przeglądarek cen np. Ceneo albo przeglądać wyniki wyszukiwania w Google.

Przydatną opcję znajdziemy też na stronie producenta. Po wpisaniu w wyszukiwarce „Oral-B Teen” na stronie pojawi się opis wszystkich funkcji szczoteczki oraz opcja „Znajdź punkty sprzedaży”. Po kliknięciu będziemy mogli zorientować się, czy gdzieś w pobliżu nas znajduje się sklep oferujący taki model oraz jak kształtują się jego ceny online. Nie znajdziemy tam jednak absolutnie wszystkich punktów stacjonarnych i sklepów internetowych, w których dostępne jest urządzenie. Gdzie jeszcze warto go szukać? Oprócz marketów z urządzeniami AGD, można sprawdzić też ofertę sklepów ze specjalistycznym sprzętem dentystycznym.

Recenzje i opinie o szczoteczce elektrycznej Oral-B Teen

Model Oral-B Teen jest popularny wśród nastolatków, które chętnie namawiają rodziców właśnie na taką szczoteczkę. Zdarza się również, że dorosłe osoby sięgają po to urządzenie. Jeszcze więcej informacji o Oral-B Teen można znaleźć na stronie produktowej producenta.

Bushido

Szczoteczka spełnia swoją rolę w stu procentach. Różnica w czystości zębów zauważalna od pierwszego umycia.

Źródło: Euro.com.pl

Swiezak

Moja pierwsza szczoteczka elektryczna i polecam tę wersję. Idealny cenowy balans jak na posiadanie aplikacji i połowy trybów od modeli kosztujących 3-4 razy więcej.

Źródło: Euro.com.pl

W sieci znajdziemy też sporo opinii, że Oral-B Teen to najlepsza szczoteczka elektryczna dla nastolatka

Użytkownik Komputronik.pl

Dużo lepsza niż się spodziewałam musze przyznać. Z czujnikiem nacisku, apką, timerem i bardzo solidnej konstrukcji. Świetnie zrobiona, polecę zdecydowanie bo warto moim zdaniem.

Źródło: Komputronik.pl

Warto też obejrzeć zagraniczną recenzję tego modelu i poznać jeszcze więcej opinii na temat Oral-B Teen.

Przejdź do
top