Test szczoteczki sonicznej Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27

Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej jest używanie odpowiednich akcesoriów: szczoteczki, pasty, nici dentystycznej oraz irygatora i prawidłowa technika ich stosowania. Dziś przyjrzymy się jednej z najbardziej zaawansowanych szczoteczek sonicznych na naszym rynku - Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27. Zdecydowanie nie jest to najtańszy produkt, więc i nasze oczekiwania są dość wygórowane.
Spis treści

Jak sprawdza się szczoteczka soniczna DiamondClean 9000 w codziennym użytkowaniu? Czy spełnia bardzo śmiałe deklaracje, którymi raczy nasz producent? A w końcu: czy rzeczywiście jest warta swojej ceny? Aby odpowiedzieć na te pytania przeprowadziliśmy wnikliwy test szczoteczki sonicznej Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27.

Szczoteczki Sonicare HX9911/27, HX9911/09 i HX9911/94 to bliźniacze modele, które różnią się tylko kolorem.

Co zawiera zestaw?

Szczoteczka soniczna Philips zapakowana jest w schludne pudełko. W zależności od wybranego wariantu, znajdziemy w nim rękojeść urządzenia w kolorze białym, kremowym lub czarnym, do której producent dołącza następujące akcesoria:

  • końcówkę wymienną C3 Premium Plaque Control w kolorze dopasowanym do rękojeści
  • kompaktowe ładujące etui podróżne
  • szklankę z indukcyjną ładowarką
  • standardową bazę ładującą
  • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Pierwszym rozczarowaniem jest dla nas tylko jedna wymienna końcówka dołączona do zestawu. Za tę cenę oczekiwaliśmy jednak trochę więcej. Możemy oczywiście dokupić dodatkowe główki w różnych wariantach dedykowanych poszczególnym potrzebom jamy ustnej. Główka C3 Premium Plaque Control, zgodnie z deklaracjami marki, czyści zęby najgłębiej spośród całej gamy końcówek Sonicare. Kępki włosia są różnej długości, a niektóre z nich ścięto pod kątem. Sporą zaletą szczoteczek sonicznych Philips jest fakt, że wymienne końcówki Philips pasują do niemal wszystkich modeli szczoteczek tego producenta.

Działanie szczoteczki sonicznej DiamondClean 9000 H9911/27

Sonicare DiamondClean 9000 H9911/27 to w tym momencie chyba najbardziej rozpoznawalna szczoteczka soniczna w ofercie marki Philips, która zapewnia kompleksową pielęgnację zębów każdego dnia. Jakie funkcje posiada ten model? To przede wszystkim 4 programy:

  • Clean – podstawowy program czyszczący do codziennego użytku, przeznaczony dla osób bez większych problemów w obrębie jamy ustnej.
  • White – tryb wybielający, który skutecznie usuwa przebarwienia od jedzenia i napojów.
  • Deep Clean – wyjątkowo głębokie czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych.
  • Gum Health – tryb pielęgnujący dziąsła i chroniący je przed uszkodzeniem. Idealny dla osób z nadwrażliwością, odsłoniętymi szyjkami zębowymi i paradontozą.

Do dyspozycji mamy trzy poziomy intensywności szczotkowania, dzięki czemu każdy może dobrać parametry indywidualnie dopasowane do swoich potrzeb. Szczoteczka Sonicare DiamondClean 9000 H9911/27 została także wyposażona w timer odmierzający czas czyszczenia zębów, unikalny czujnik nacisku i technologię Smart Sensor. Dzięki czujnikom ścierania, lokalizacji i nacisku monitoruje ona za pośrednictwem aplikacji technikę szczotkowania i na bieżąco udziela wskazówek, dzięki którym mycie zębów jest dokładniejsze, a uzyskane rezultaty – znacznie lepsze. Na podstawie zgromadzonych danych przygotowuje też specjalny raport postępu dbania o higienę jamy ustnej.

Jakie jeszcze funkcje posiada testowana szczoteczka Sonicare DiamondClean 9000 H9911/27? To między innymi rozpoznawanie rodzaju końcówki szczoteczki, dzięki któremu w sposób automatyczny ustawia się optymalny tryb i intensywność pracy, a także sygnalizator konieczności jej wymiany po upływie określonego czasu. To dobre rozwiązania dla osób ceniących wygodę i zapominalskich – od teraz nie będą musieli za każdym razem programować szczoteczki. Jeśli jednak nie planujemy korzystać z ustawień domyślnych dla stosowanej główki, ta funkcja może być nieco irytująca.

A jak wygląda specyfikacja techniczna dla tego modelu? Dzięki dedykowanej aplikacji Sonicare i połączeniu za pomocą technologii Bluetooth, szczoteczka jest kompatybilna zarówno z systemem Android jak i IOS. Posiada mocną litowo-jonową baterię, która pozwala na systematyczne użytkowanie bez konieczności ładowania nawet do 14 dni. Mówimy tu o codziennym szczotkowaniu rano i wieczorem przez 2 minuty – jeśli tak jak my czyścisz zęby częściej lub dłużej musisz liczyć się z mniejszą żywotnością baterii. Cały zestaw objęty jest standardową, 24-miesięczną gwarancją producenta.

Zalety szczoteczki Sonicare DiamondClean 9000 H9911/27

Jakie są główne zalety tego modelu? To przede wszystkim 4 programy do wyboru i dostosowywanie intensywności pracy szczoteczki, a także możliwość monitorowania skuteczności szczotkowania za pomocą aplikacji. Pierwsza z tych opcji przydaje się zwłaszcza na początku stosowania szczoteczki – z doświadczenia wiemy, że zęby potrzebują nieco czasu na adaptację do charakterystycznych drgań sonicznych i zaczynanie od maksymalnego poziomy pracy jest często bardzo nieprzyjemne.

Aplikacja wzbudziła nasz największy entuzjazm na samym początku – z czasem można o niej zapomnieć i sprawdzać statystyki oraz dane tylko od czasu do czasu. Naszym zdaniem warto jednak kontrolować, czy nie szczotkujemy zębów zbyt mocno. Jeśli nie mamy wrażliwych dziąseł to takie działanie raczej nam nie zaszkodzi, ale może skrócić żywotność końcówki szczoteczki, której włókna szybciej się odkształcą i konieczne będzie zamontowanie nowej główki. W tym przypadku wysoka cena zakupu urządzenia może nam pomóc zaoszczędzić na jego eksploatacji w późniejszym czasie.

Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27 ma ładny design i ciekawe akcesoria (np. ładowarka indukcyjna w formie szklanki, etui podróżne z funkcją ładowania czy sygnalizator wymiany końcówki). Etui jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla par, które często podróżują – mieści 2 końcówki, dlatego można na wyjazdy zabierać tylko jedno urządzenie dla dwóch osób. Nie musimy tez pakować dodatkowej ładowarki, gdyż tę rolę przejmuje właśnie etui.

Rękojeść ma ergonomiczny kształt i dobrze leży w dłoni. Wykonano ją z przyjemnego w dotyku materiału dzięki któremu szczoteczka nie wyślizguje się z ręki i można nią swobodnie manewrować. Na koniec przejdźmy do efektów czyszczenia, a te są zdecydowanie zadowalające – zęby są gładkie, lśniące i jakby wypolerowane. Różnica pomiędzy tym modelem Sonicare DiamondClean 9000 a szczoteczką manualną jest nie do opisania. Warto jednak podkreślić, że najlepsze odczucia można uzyskać po szczotkowaniu z najwyższą intensywnością i największą ilością drgań. Jeśli przyzwyczaimy się do takiej pracy urządzenia, to po czyszczeniu zębów z użyciem najniższych ustawień szczoteczki możemy mieć niedosyt i wrażenie niedomycia.

Wady szczoteczki sonicznej Philips DiamondClean 9000 H9911/27

Główną wadą tego modelu jest jego wysoka cena, zwłaszcza że w zestawie otrzymujemy tylko 1 korpus szczoteczki i 1 końcówkę, a kolejne trzeba dokupić już dodatkowo. Niestety, w tym wypadku za wysoką jakość i różnorodne możliwości trzeba zapłacić prawie 1000 złotych. Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia ze szczoteczkami Philips, możesz początkowo mieć wrażenie, że wymienna końcówka jest źle zamontowana – pomiędzy nią a rękojeścią pozostaje spora szczelina. Bez obaw – tak ma być. Według producenta ta szczelina jest konieczna do prawidłowego działania szczoteczki. Naszym zdaniem jest dość niepraktyczna i uciążliwa – zbiera się tam brud, osad z kamienia i resztki pasty, a do jej odpowiedniego wyczyszczenia konieczne jest zdejmowanie główki.

Ceny i dostępność szczoteczki sonicznej DiamondClean 9000 H9911/27

W sklepie Philips szczoteczkę Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27 możemy zamówić w cenie 919 złotych. Dostępna jest ona również w większości popularnych marketów ze sprzętem RTV i AGD, gdzie można ją kupić nieco taniej, już za około 899 złotych. Aktualne ceny, wraz z promocjami znaleźć można w serwisie Ceneo.pl.

Recenzje i opinie

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27 to jedna z nowości na polskim rynku, trudno więc o rozbudowane recenzje na jej temat. Bez problemu znaleźć można jednak pierwsze opinie osób, które zdecydowały się na jej zakup, m.in. na stronie producenta, w portalu Ceneo.pl czy nawet w opiniach Google. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na dokładność szczotkowania i uczucie czystości po umyciu zębów, a także funkcjonalność tego modelu i komfort użytkowania.

Polecają ją nawet posiadacze stałych aparatur ortodontycznych oraz osoby, które w przeszłości zmagały się z krwawieniem dziąseł. Mankamentem mogą być jednak awarie urządzenia – na portalach zawierających opinie i recenzje przewijają się komentarze niezadowolonych użytkowników szczoteczki Sonicare, którzy mieli długie przeprawy z serwisem Philipsa.

Czy mimo wszystko polecamy szczoteczkę Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27? Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem – zdecydowanie tak. Wszystkie wymienione zalety, a przede wszystkim świetne rezultaty szczotkowania przeważają nad wadami i z powodzeniem możemy stwierdzić, że to rewelacyjny produkt z niezwykle zaawansowanymi funkcjami.

Przejdź do
top