Test szczoteczki sonicznej Philips Sonicare For Kids: opinie i recenzje

Wielu rodziców zastanawia się jaką szczoteczkę soniczną wybrać dla swojego dziecka. Maluchy powyżej 3. roku życia mogą już korzystać ze szczoteczek elektrycznych, w tym z sonicznych. Jedną z takich szczoteczek jest Philips Sonicare For Kids. Czy to dobra szczoteczka soniczna dla najmłodszych? Czym różni się od sprzętów dla dorosłych? Jakie są jej funkcje i zalety? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym teście szczoteczki sonicznej dla dzieci Philips Sonicare For Kids.
Spis treści

Szczoteczka soniczna dla dzieci Sonicare – zawartość zestawu

Kupując szczoteczkę soniczną Philips dla dzieci otrzymujemy pudełko, w którym znajdują się:

 • soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci
 • 8 wymiennych naklejek na rączkę
 • 2 końcówki do szczoteczki sonicznej Philips dla dzieci 3+ oraz 7+
 • baza ładująca
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna.
Fot.: Końcówki do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare For Kids 3+ (rozm. S) dołączane do zestawu.

Opis i funkcje szczoteczki sonicznej Philips For Kids

Philips Sonicare dla dzieci to interaktywna szczoteczka soniczna, która nie tylko zapewnia zadowalające efekty czyszczące, ale też dobrą zabawę. Pomaga rodzicom i dzieciom kontrolować higienę jamy ustnej za pomocą zaprojektowanej aplikacji na urządzenie mobilne. Szczoteczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat.

Urządzenie Philips dla dzieci ma wbudowany moduł Bluetooth dzięki któremu współpracuje z aplikacją edukacyjną uczącą dziecko poprawnej techniki szczotkowania zębów. Główną postacią w aplikacji jest sympatyczny Sparkly, który stawia przed dzieckiem wyzwania, a każdą sesję poprawnie wykonanego szczotkowania nagradza. Co więcej, można odblokować akcesoria, aby Sparkly został spersonalizowany, przez co staje się bliższy dziecku i bardziej zachęca je do zabawy. Zasada jest prosta: im więcej dziecko szczotkuje, tym więcej akcesoriów dostaje i może ubrać zwierzaka w gogle, szaliki, kocie uszy i nie tylko. Dodatkowo rodzice mogą sami wybrać nagrody do umieszczenia w aplikacji.

Philips Sonicare dla dzieci to szczoteczka do zębów, której celem jest pomoc dzieciom w dbaniu o zęby oraz wypracowanie prawidłowej techniki szczotkowania. Sama szczotka jest atrakcyjna wizualnie, ma końcówki z miękkim włóknem i wygodny uchwyt. Gumowana rączka szczoteczki o ergonomicznym kształcie zapewnia łatwy i pewny chwyt. U góry znajduje się duży przycisk zasilania z diodą LED w środku, która wskazuje żywotność baterii. Do tego szczoteczka Sonicare For Kids wyposażona jest w podświetlany wyświetlacz. Plastik otaczający przyciski to w rzeczywistości zdejmowany panel, który ułatwia mycie szczoteczki. Szczoteczka posiada dwa tryby intensywności: wolniejszy – przeznaczony dla młodszych dzieci, a szybszy – dla dzieci starszych.

Aplikacja Philips Sonicare For Kids jest zsynchronizowana ze szczoteczką soniczną Philips Sonicare For Kids i pokazuje dziecku, jak dobrze myć zęby. Monitor postępu w aplikacji śledzi ogólną skuteczność. Aplikacja współpracuje z systemami Android i iOS.

Parametry szczoteczki Philips Sonicare dla dzieci

 • 2 tryby intensywności
 • do 62 tys. ruchów szczotkujących na minutę
 • aplikacja mobilna
 • funkcja Bluetooth
 • wbudowany timer (30 sek./2 min.)
 • wskaźnik naładowania akumulatora
 • czas czyszczenia zębów do 3 tygodni

Warianty szczoteczek sonicznych dla dzieci Sonicare For Kids

Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ Philips Sonicare For Kids dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, które różnią się też funkcjami:

 • HX6321/04 – kolor niebieski, tylko 1 końcówka 3+
 • HX6321/03 – kolor niebieski, tylko 1 końcówka 3+
 • HX6322/04 – kolor niebieski
 • HX6352/42 – kolor różowy
 • HX6311/07 – kolor niebieski; szczoteczka dla dzieci 4+, tylko 1 końcówka 7+, brak aplikacji mobilnej i Bluetooth.
Fot.: Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare For Kids HX6322/04 w kolorze niebieskim.

Zalety, wady i cena szczoteczki Philips Sonicare For Kids

Szczoteczka soniczna Philips zapewnia o 75% większą skuteczność niż szczoteczka manualna, wykonując 500 ruchów na sekundę. Główną korzyścią z wyboru szczoteczki sonicznej Philips dla dzieci jest budowanie zdrowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej.

Zalety szczoteczki sonicznej dla dzieci Philips Sonicare For Kids

Zaletą szczoteczki sonicznej dla dzieci Philips jest możliwość nauczenia dziecka techniki poprawnego szczotkowania zębów. Co więcej, rodzice mogą śledzić nawyki i postępy malucha oraz ustawiać przypomnienia.

Co do samej szczoteczki, to wyróżnia się ona miękkim włóknem, które jest delikatne dla wrażliwych zębów dzieci. Wbudowany timer pomaga nadzorować mycie zębów w określonych częściach jamy ustnej. Dzięki naklejkom na uchwyt dziecko może samo wybrać wygląd swojej szczoteczki. Zaletą jest również długa żywotność baterii pozwalająca szczotkować zęby nawet przez 21 dni oraz wskaźnik baterii alarmujący o niskim stanie jej naładowania.

Wady szczoteczki sonicznej do zębów Philips For Kids

Najczęściej wymienianą wadą szczoteczki elektrycznej Philips Sonicare dla dzieci jest możliwość zamoczenia urządzenia mobilnego, które dziecko ma pod ręką, aby uczyć się szczotkowania. Warto więc telefon lub tablet postawić na wysokości oczu dziecka, ale z daleka od źródła wody. Ponadto szczoteczka może być za duża dla małych dłoni dziecka, zwłaszcza dla rozpoczynającego przygodę ze szczoteczką soniczną. Jednak warto tu wspomnieć, że konstrukcja szczoteczki umożliwia pomoc rodzica, który może złapać szczoteczkę i wspólnie z dzieckiem czyścić zęby

Cena i dostępność szczoteczki elektrycznej sonicznej Philips Sonicare

Philips Sonicare For Kids możemy zakupić w cenie od 163 zł – zdecydowanie nie jest to tania szczoteczka soniczna dla dzieci. Za 2 dodatkowe końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci zapłacimy ok. 50 zł (stan na luty 2022). Możemy również zakupić panel dekoracyjny za 45 zł. Ceny poszczególnych wariantów kolorystycznych urządzenia i akcesoriów dodatkowych mogą się nieznacznie różnić.

Szczoteczkę Philips Sonicare For Kids dostaniemy w wielu sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – nie powinno być większych problemów z zakupem wybranej wersji. Większość modeli jest dostępna także w oficjalnym sklepie na stronie producenta.

Sonicare For Kids a szczoteczki soniczne dla dorosłych

Producent szczoteczki sonicznej do zębów dla dzieci Sonicare For Kids wyposażył ją w kilka udogodnień które sprawiają, że to urządzenie idealnie odpowiada na potrzeby dzieci:

 • 2 rozmiary główek: dla dzieci 3+ oraz 7+
 • możliwość personalizacji rączki z pomocą kolorowych naklejek
 • aplikacja edukacyjna z kreskówkowym bohaterem Sparkym
 • gumowy element w górnej części końcówki zapobiegający uderzaniu szczoteczką o dziąsła i zęby.
Fot.: Wymienne naklejki do sonicznej szczoteczki do zębów dla dzieci Philips Sonicare HX6311/07.

Szczoteczka soniczna do zębów For Kids – recenzje i opinie

Opinie o szczoteczce sonicznej Philips Kids koncentrują się na nauczeniu dziecka regularnego i dokładnego mycia zębów. Rodzice chwalą przejrzystą i przyjazną dla dzieci aplikację ze zwierzakiem zachęcającym do szczotkowania – Sparklym.

Iga

Super sprawa dla dzieciaczków – u mnie 6 i 10 lat. Aplikacja może być, dzięki niej nauczyliśmy się jak myć zęby.

Źródło: Ceneo.pl

Natalia

Szczoteczka bardzo przyjazna dla dziecka – super zabawa z naklejkami, co dobrze „nastawia” dziecko do zmiany szczoteczki. Przy zakupie trzeba jedynie zwrócić uwagę na główkę. Ogólnie dostępne są 2 rozmiary (3+ oraz 7+) – niestety nie ma wyboru przy kupnie – są opakowania z 1 główką większą lub 2 główkami (mniejsza i większa) – przy zakupie nie było żadnej informacji o tym w sklepie – dowiedziałam się po fakcie jak otrzymałam dla 7 latków (a potrzebowałam dla 4 latki).

Źródło: Ceneo.pl

Jedna z użytkowniczek serwisu Ceneo.pl wskazała, że zazwyczaj jej dzieci myły zęby po 10 sekund, a teraz chcą je myć nawet po 2 minuty i dłużej, aby otrzymać nagrody w aplikacji, zatem szczoteczka zdała egzamin. Blogerka Agnieszka, prowadząca kanał na Youtube Nieesia25 w swoim filmie z opisem szczoteczki zaznacza, że nawet nie zdawała sobie sprawy, że jej dziecko od pierwszego mycia zębów tak się zaangażuje i będzie cierpliwie wykonywać polecenia z aplikacji.

Z rzeczy technicznych, recenzenci szczoteczki sonicznej Philips dla dzieci dużą uwagę zwracają na to, że szczoteczka Philips for Kids jest cicha, bezpieczna w użyciu przez najmłodsze dzieci, ponadto ma antypoślizgowy uchwyt i dobrze leży w dłoni. Timer oraz sygnalizowanie zużycia baterii zdecydowanie ułatwiają kontrolę nad czyszczeniem, a rodzic nie musi pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora.

Niedzwiedzinter

Szczoteczkę kupiłem dla 7 letniego syna, który niezbyt chętnie mył zęby. Teraz myje rano i wieczorem bez przypominania – to chyba jest najlepsza rekomendacja produktu. Polecam serdecznie wszystkim którzy są niezdecydowani. Może nie jest najtańsza ale warto – dentysta kosztuje o wiele więcej.

Źródło: Ceneo.pl

W skrócie: Philips Sonicare for Kids to korzyść dla dzieci, które uczą się poprawnie myć zęby i dbają tym samym o ich zdrowie. To także korzyść dla rodziców, którzy zyskują wirtualnego asystenta i nie muszą kontrolować czy zmuszać dziecko do mycia zębów.

Przejdź do
top