Test Oral-B Junior – elektrycznej szczoteczki dla dzieci

Dobra szczoteczka elektryczna ułatwia czyszczenie zębów i zwiększa jego skuteczność nie tylko u dorosłych, ale też u dzieci. Z myślą o najmłodszych powstały specjalne modele dostosowane do ich potrzeb o ciekawym i zachęcającym wzornictwie. Takim urządzeniem jest elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci powyżej 6. roku życia Oral-B Junior. Postanowiliśmy przetestować ją i przekonać się, w jakie rozwiązania ułatwiające dzieciakom codzienną higienę jamy ustnej wyposażył ją producent.
Spis treści

Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Junior – elementy zestawu

Szczoteczka elektryczna Oral-B Junior dostępna jest w kilku wariantach różniących się miedzy sobą designem oraz funkcjami. Jednak bez względu na wybrany model urządzenia, zawartość pudełka i dołączone akcesoria są zawsze takie same.

W każdym zestawie z serii Oral-B Junior znajdują się:

  • rękojeść szczoteczki Oral-B Junior odpowiednia dla wybranego modelu
  • 1 końcówka do szczoteczki elektrycznej Oral-B Sensi UltraThin
  • stacja ładująca
  • instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.
Akcesoria wchodzące w skład zestawu Oral-B Junior
Fot.: Akcesoria dołączone do szczoteczki elektrycznej dla dzieci Oral-B Junior.

Opis i funkcje elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Junior

Szczoteczki elektryczne Oral-B z serii Junior zostały zaprojektowane dla młodszych dzieci w wieku szkolnym – każda z nich będzie odpowiednia dla dziecka od 6. roku życia. Wszystkie posiadają okrągłe główki pracujące w technologii 3D, czyli wykonujące ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne. Urządzenia Junior są kompatybilne z wieloma końcówkami wymiennymi do szczoteczek elektrycznych Oral-B: CrossAction, 3DWhite, Sensi Ultrathin, Precision Clean, Floss Action, TriZone, Dual Clean, Power Tip oraz Ortho Care. Dzięki temu zwiększa się ilość ich zastosowań, a dziecko może dobrać najbardziej odpowiadający mu rodzaj główki.

Mimo wielu podobieństw, poszczególne modele różnią się od siebie kilkoma ważnymi szczegółami, dlatego warto porównać je między sobą.

Oral-B Junior – elektryczna szczoteczka do zębów dla dziecka

dobra szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B Junior
Fot.: Podstawowy model Oral-B Junior – dobrej szczoteczki elektrycznej dla dzieci 6+.

Szczoteczka elektryczna Junior bardzo delikatnie, lecz skutecznie czyści zęby. Ten model Oral-B posiada tryb czyszczenia codziennego, głowicę z wyjątkowo miękkimi włóknami, 2-minutowy timer oraz czujnik siły nacisku, dzięki któremu ruchy pulsacyjne ustają, kiedy dziecko zbyt mocno przyciska szczoteczkę. Czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu wynosi do 10 dni. Dostępna jest w kolorze zielonym i fioletowym.

Oral-B Junior Star Wars – szczoteczka elektryczna dla dzieci 6 lat+

szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku Oral-B Junior Star Wars
Fot.: Szczoteczka elektryczna Oral-B Junior Star Wars to nie lada gratka dla najmłodszych fanów Gwiezdnych Wojen (źródło: strona producenta).

Jest to ulepszony model Oral-B Junior. Oprócz wszystkich wcześniej wymienionych opcji, szczoteczka elektryczna Star Wars została dodatkowo wyposażona w tryb delikatnego czyszczenia oraz czujnik siły nacisku z czerwoną diodą i automatycznym zmniejszeniem prędkości urządzenia. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi nawet do 14 dni. Ten model współpracuje też z aplikacją Disney Magic Timer, która pomaga dzieciom w wesoły sposób wyrobić sobie odpowiednie nawyki higieniczne.

Oral-B Junior Smart – najlepsza szczoteczka elektryczna Oral-B dla dzieci 6+

elektryczna szczotka dla dzieci Oral-B Junior Smart
Fot.: Szczotka dla dzieci Oral-B Junior Smart wyróżnia się charakterystycznym wzorem na rękojeści (źródło: strona producenta).

Model Junior Smart jest najbardziej zaawansowany! Został wyposażony we wszystkie ulepszenia znane nam ze szczoteczki Junior Star Wars, ale w przeciwieństwie do niego za pośrednictwem Bluetooth łączy się z aplikacją Oral-B FunZone, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Co więcej, ta szczoteczka pozwala wybierać pomiędzy aż 3 różnymi trybami mycia – czyszczenia codziennego, delikatnego czyszczenia oraz wybielania oraz posiada największą liczbę ruchów pulsacyjnych – aż 40 000 na minutę.

Zalety, wady i cena szczoteczki Oral-B Junior

Przeglądając opis oraz specyfikację każdej ze szczoteczek z serii Oral-B Junior można ocenić, jakie funkcje przemawiają za danym modelem, a czego będzie nam brakować. Wybierając szczoteczkę dla dziecka, warto wcześniej zastanowić się nad tym, jakie opcje to nasz must have, a z czego możemy zrezygnować w zamian za niższą cenę. Jeżeli już mówimy o kosztach, to ceny szczoteczek dla dzieci Oral-B różnią się między sobą, więc tym bardziej warto skonfrontować nasze oczekiwania z rzeczywistością i oszacować budżet, jaki chcemy przeznaczyć na szczoteczkę dla dziecka powyżej 6 roku życia.

Zalety dziecięcej szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki do zębów Oral-B przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia mają wiele plusów. Przede wszystkim są to modele, które w bardzo delikatny, ale skuteczny sposób czyszczą zęby i usuwają płytkę bakteryjną. Ich praca jest cicha, dobrze leżą w dziecięcej dłoni, a zastosowane delikatne włókna nie podrażniają dziąseł.

Ciekawy design sprawia, że dziecko z chęcią będzie zabierało się za czyszczenie zębów. Jeżeli postawimy na model Oral-B Junior Star Wars, to dziecko będzie mogło dodatkowo korzystać z darmowej aplikacji Disney Magic Timer, która nagradza malucha wirtualnymi naklejkami zawsze wtedy, gdy odpowiednio długo będzie mył zęby. Podobnie działa aplikacja Oral-B FunZone w modelu Oral-B Junior Smart. Tutaj za właściwe mycie w nagrodę odblokowują się różne filtry na telefon. To może być świetna motywacja do regularnego szczotkowania!

Wady szczoteczki elektrycznej Oral-B Junior

Czy tak dobre szczoteczki mają jakieś wady? Oczywiście, ale nie są to wielkie minusy. Jeżeli chodzi o Oral-B Junior w podstawowej wersji, to warto zwrócić uwagę na czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu, który wynosi do 10 dni. W porównaniu z dwoma pozostałymi modelami pracującymi nawet do 14 dni, model wypada niewiele słabiej.

wady szczoteczki do zębów Oral-B Junior
Fot.: Wadą podstawowej wersji szczoteczki do zębów Oral-B Junior jest krótszy czas pracy na akumulatorze.

Cena i dostępność szczoteczek elektrycznych dla dzieci Oral-B Junior

Jeżeli chodzi o koszty zakupu szczoteczek elektrycznych dla dzieci Oral-B Junior, to ceny dość mocno różnią się między sobą (stan na luty 2022):

  • Oral-B Junior 140-170 zł
  • Oral-B Junior Star Wars 199-250 zł
  • Oral-B Junior Smart 190-220 zł.

Jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanym modelu, to warto rozglądać się za ciekawymi promocjami. Aktualne ceny szczoteczki Oral-B Junior znajdziemy w różnych porównywarkach cenowych np. Ceneo. Warto też zajrzeć na oficjalną stronę Oral-B, bo dzięki opcji „Znajdź punkty sprzedaży” można z łatwością znaleźć miejsca, gdzie dany model będzie dostępny. Szczoteczek Oral-B Junior możemy szukać w specjalistycznych sklepach dentystycznych, popularnych elektromarketach stacjonarnych i online oraz na portalu sprzedażowym Allegro.pl. Ich dostępność jest dość duża, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z zakupem wybranej wersji.

Czym Oral-B Junior różni się od szczoteczek dla dorosłych?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci Oral-B Junior wyposażono w kilka udogodnień, dzięki którym są lepiej dostosowane do specyficznych potrzeb i delikatnych dziąseł dziecka:

  • końcówki Oral-B Sensi UltraThin dołączone do zestawu posiadają wyjątkowo cienkie i miękkie włókna, które nie spowodują podrażnień w buzi dziecka, a ich delikatność została potwierdzona klinicznie
  • aplikacja mobilna (w przypadku modeli Star Wars i Smart), która zachęca dzieci do szczotkowania i sprawia, że staje się ono dobrą zabawą
  • design i kolorystyka dopasowane do gustu najmłodszych.

Ponadto, szczoteczkę Oral-B Junior 6+ zatwierdziła Fundacja Zdrowia Jamy Ustnej (Oral Health Foundation). Producent dołącza do niej też łazienkowy przewodnik po szczotkowaniu, dzięki któremu dzieci mogą uczyć się skutecznego mycia zębów i każdego dnia samodzielnie dbać o swój zdrowy uśmiech.

Sprawdź testy wszystkich modeli szczoteczek dla dorosłych i dzieci Oral-B.

Recenzje i opinie o szczoteczce elektrycznej Oral-B Junior

Cała linia szczoteczek Oral-B Junior cieszy się sporą popularnością, dlatego w Internecie można znaleźć sporo opinii o tych produktach. Dobrym źródłem informacji będzie strona produktowa Oral-B oraz popularne porównywarki cenowe. Użytkownicy zwracają szczególną uwagę na wygodne użytkowanie, wygląd i skuteczność.

Anonim

Ta szczoteczka to mistrzostwo – mój syn w końcu zaczął chętnie myć zęby. Cykl 2 minutowego szorowania jest świetnie wymyślony i zrealizowany, co 30 sekund szczoteczka brzęczy sygnalizując koniec szorowania w jednej części zębów tak by dziecko wiedziało że to pora na kolejną partię zębów 🙂 Szybko się ładuje, bateria długo trzyma. Polecam bardzo!

Źródło: Empik.com

Anonim

Szczotkę używa moja 7 letnia córka. Jest mega zadowolona , zęby jak nigdy doczyszczone .

Źródło: Empki.com

Użytkownik Ceneo

Plus: działa nieźle, myje dokładnie, lekka. 3 opcje szczotkowania, łatwe do wybrania. Minus: szczoteczka trudna do sparowania, paruje się tylko z najnowszym androidem i Bluetooth. Zatem za ten bajer nie ma co dopłacać.

Źródło: Ceneo.pl

Przejdź do
top