Test szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction: opinie i recenzje

Manualna szczoteczka do zębów nie jest tak skuteczna, jak urządzenie elektroniczne. Producenci szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction potwierdzili ten fakt badaniami klinicznymi – czyści ona zęby skuteczniej niż tradycyjna szczoteczka. W artykule prezentujemy wnioski z testu Oral-B PRO 750, przedstawiamy też opinie i recenzje użytkowników. Odpowiadamy również na pytania: ile musimy zapłacić za to nowoczesne rozwiązanie oraz jakie są jego wady i zalety.
Spis treści

Oral-B PRO 750 CrossAction – co wchodzi w skład zestawu?

Zacznijmy od tego, co, poza samą rękojeścią szczoteczki, znajduje się w pudełku. W zestawie znajdziemy:

 • 1 końcówkę do szczoteczki elektrycznej Oral-B CrossAction
 • ładowarkę do urządzenia
 • etui na szczoteczkę elektryczną Oral-B
 • instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną.
Fot.: Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction i akcesoria znajdujące się w zestawie.

Funkcje szczoteczki elektrycznej Oral-B PRO 750 CrossAction

Elektryczna szczotka do zębów Oral-B PRO 750 CrossAction jest dość prostym, ale bardzo skutecznym modelem tej marki. Posiada podstawowe funkcje uzupełnione o technologię 3D.

Urządzenie wyposażono w specjalną główkę wymienną CrossAction, której projekt inspirowany jest profesjonalnym sprzętem stomatologicznym. Końcówka posiada specjalne włókna nachylone pod kątem 16 stopni, co pozwala dokładnie otoczyć ząb i skutecznie oczyścić go z resztek jedzenia, osadów i zalegającej płytki nazębnej. Wykorzystano również technologię 3D, która opiera się na ruchach: oscylacyjnych, pulsacyjnych i rotacyjnych.

Główka szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction wykonuje 8800 obrotów i 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę, co pozwala dokładnie wyczyścić zęby. Nie są to najwyższe możliwe wartości, ale w tym segmencie szczoteczek są jednymi z najlepszych. Jak zapewnia producent, ruchy główki szczoteczki są w stanie usunąć do 100% płytki nazębnej więcej niż tradycyjna szczoteczka manualna.

Szczoteczka posiada wbudowany w rączkę timer, który pozwala kontrolować czas szczotkowania. Znajdziemy tu jeden, ale skuteczny tryb pracy – czyszczenia codziennego. Pozwoli to dokładnie wyszczotkować zęby i pozbyć się zanieczyszczeń oraz płytki bakteryjnej.

Urządzenie wyposażone jest też w nowoczesną i pojemną baterię, która zapewni nieprzerwaną pracę nawet przez 10 dni. Do szczoteczki pasuje większość wymiennych końcówek Oral-B, dlatego można dowolnie dobrać je z uwzględnieniem potrzeb swoich zębów i pozostałej części jamy ustnej.

Biorąc pod uwagę prostotę zarówno budowy szczoteczki jak i jej użytkowania, a także niską cenę i świetne deklarowane rezultaty czyszczenia, jest to świetny wybór dla osób, które szukają swojej pierwszej szczoteczki elektrycznej i nie wiedzą jeszcze, czy ta metoda czyszczenia zębów spełni ich wymagania.

Specyfikacja techniczna

 • wykonywane ruchy: oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne
 • liczba ruchów oscylacyjnych na minutę: 8800
 • liczba ruchów pulsacyjnych na minutę: 20 000
 • liczba trybów pracy: 1 – codzienny
 • aplikacja mobilna: nie
 • czujnik siły nacisku: nie
 • czas pracy na akumulatorze: do 10 dni
 • dostępne kolory: biało-czarny, biało-różowy.

Zalety szczoteczki do zębów Oral-B PRO 750 CrossAction

Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction to nowoczesne i proste urządzenie, którego zadaniem jest dokładna, codzienna pielęgnacja jamy ustnej. Jakie jeszcze zalety tego urządzenia, poza łatwością czyszczenia można wskazać?

Na pewno będzie to cicha praca szczoteczki i wygoda użytkowania. Szczoteczka dobrze leży w ręce, jest lekka i łatwo się ją czyści. Można pochwalić też żywotność baterii – urządzenie nie wymaga częstego ładowania, co zdecydowanie zwiększa komfort.

Sporym plusem jest zastosowanie aż 3 rodzajów ruchów, które niewątpliwie wpływają na jakość czyszczenia. Nie sposób nie wspomnieć też o cenie – jak na renomowaną markę urządzeń do higieny jamy ustnej jest ona stosunkowo niska.

Fot.: Okrągłą główka szczoteczki elektrycznej Oral-B wykonująca ruchy 3D to spora zaleta tego urządzenia.

Wady szczoteczki elektrycznej Braun Oral-B PRO 750 CrossAction

Do wad tej szczoteczki można zaliczyć brak dodatkowych trybów pracy, nowoczesnych czujników nacisku i połączenia z aplikacją mobilną. Na rynku znajdziemy też szczoteczki elektryczne z większą liczbą obrotów, które jeszcze dokładniej wyszczotkują zęby. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to proste i sprawne urządzenie w bardzo przystępnej cenie. Obecność funkcji dodatkowych wymagałaby zwiększenia budżetu na zakup szczoteczki.

Szczotka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction – ceny i dostępność

Warto zwrócić uwagę, że szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction oferuje dobrą jakość za rozsądną cenę .Jeśli porównamy ją z innymi urządzeniami z tego segmentu, wypada bardzo korzystnie. Cena szczoteczki to około 130-150 zł (stan na luty 2022), a komplet 4 wymiennych końcówek dostaniemy już za 40-60 zł (cena zależna od rodzaju). To ewidentny plus tego urządzenia.

Fot.: Tania, czarna szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 7500 CrossAction z etui dostępna jest za przystępną cenę.

Szczoteczka Oral-B PRO 7500 CrossAction dostępna jest w sklepach stacjonarnych i internetowych, a korzystna cena sprawia, że znajdziemy ją nawet w drogeriach.

Szczoteczka PRO 750 CrossAction na tle innych modeli Oral-B

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B PRO 750 CrossAction to model reprezentujący serię PRO tego producenta. Jest to druga w kolejności linia produktowa wyróżniająca się zastosowaniem technologii 3D polegającej na połączeniu 3 rodzajów ruchów: pulsacyjnych, rotacyjnych i oscylacyjnych dla jak największej skuteczności szczotkowania.

Szczoteczkę elektryczną Oral-B PRO 750 CrossAction możemy znaleźć też pod nazwą Oral-B PRO 1 750 – to dokładnie to samo urządzenie z identycznymi funkcjami i dodatkami. Od teoretycznie niższego modelu Pro 600 3D White różni się ona tylko designem, rodzajem główki (w modelu 600 zastosowano główkę wybielającą 3D White) oraz dołączonym etui podróżnym. Bardziej zaawansowane urządzenia linii PRO, np. PRO 900, PRO 2, PRO 3, oferują natomiast nieco większy wybór programów czyszczenia (maksymalnie 3), czujnik siły nacisku oraz dłuższy o kilka dni czas pracy na 1 ładowaniu. Są też wyposażone w inny rodzaj końcówek Oral-B.

Jeśli oczekujesz od szczoteczki czegoś więcej, np. funkcji Bluetooth i połączenia z aplikacją mobilną, zastosowania sztucznej inteligencji lub technologii magnetycznej, lepszym wyborem będą urządzenia z wyższych serii Oral-B: Smart, Genius lub IO ™.

Poznaj wyniki testów pozostałych szczoteczek elektrycznych Oral-B.

Opinie i recenzje szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction

Przeglądając opinie w Internecie na temat szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction, znajdziemy wiele pozytywnych recenzji. Użytkownicy podkreślają wygodę i skuteczność szczotkowania. Zwracają również uwagę na cichą i przyjemną pracę szczoteczki oraz funkcjonalność timera. Co 30 sekund dostajemy delikatny sygnał wibracyjny, który sygnalizuje konieczność zmiany czyszczonej strefy. Po 2 minutach wibracje stają się wyraźniejsze, wskazując możliwość końca szczotkowania.

Bardzo często w recenzjach szczoteczki Oral-B PRO 750 CrossAction pojawia się też stwierdzenie, że ma ona bardzo przyjemny wygląd. Użytkownicy wskazują na ciekawy design i walory estetyczne, które nie są bez znaczenia.

Jest świetnym wyborem, jeśli chcemy kupić pierwszą szczoteczkę elektryczną.

sofija06

To moja pierwsza szczoteczka elektryczna i nigdy już nie wrócę do manualnej. Bardzo przyjemne uczucie świeżości i czystości po praktycznie każdym jej użyciu, do dziś. Na początku trochę drażniła dziąsła, ale w końcu nauczyłam się nią myć. Jeśli chodzi o samo mycie, to szczoteczka jest bardzo wygodna.

Źródło: Ceneo.pl

Sprawdzi się także w przypadku osób z doświadczeniem, które szukają prostego i skutecznego rozwiązania w przystępnej cenie:

Dorota

To jest moja kolejna szczoteczka Oral-B, chyba już szósta. Z działania jestem bardzo zadowolona, już nie potrafię myć zębów normalną ręczną szczoteczką. Podstawowym minusem jest to, iż okres używania szczoteczki to 1,5 do 2 lat. Później trzeba by stale trzymać ją na ładowarce. Akumulator już nie „trzyma”, a nowego nie można kupić, tylko całą nową szczoteczkę, a ta kosztuje nawet kilkaset zł Ewentualnie można kupić samą „rączkę”, lecz dostępność jest bardzo słaba. Mimo to nie wyobrażam sobie mycia zębów inną szczoteczką.

Źródło: Ceneo.pl

Pan ząbek

Fajna szczoteczka dobrze czyści zęby. Akumulator mógłby dużej trzymać, bardzo długo się ładuje prawie całą dobę, . Wskaźnik zużycia baterii informuje dopiero jak szczoteczkę trzeba już ładować, mógłby być podzielony na kilka segmentów, trochę głośna. Gumowy uchwyt zapewnia dobre trzymanie, ale przez to jest trudniejszy do czyszczenia. Ogólnie polecam chociaż mogła by być tańsza.

Źródło: Euro.com.pl

W Internecie znajdziemy również opinię video, które pokazują, jak dokładnie wygląda szczoteczka i jakie są jej zalety.

Przejdź do
top