Test szczoteczki sonicznej dla dzieci Brush-baby KidzSonic

Brush-baby KidzSonic to szczoteczka soniczna zasilana baterią AAA w dwóch wersjach – dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz 3+. Dzięki dwuwarstwowemu włóknu zapewnia dokładne efekty czyszczące, a przy tym jest bezpieczna dla wrażliwych dziąseł i zębów najmłodszych. Sprawdź, jak szczoteczka wypadłą w naszym teście i przekonaj się, czy spełnia wszystkie deklaracje składane przez producenta.
Spis treści

Czym wyróżnia się szczoteczka soniczna dla dzieci Brush-baby KidzSonic?

Szczoteczka Brush-baby KidzSonic jest kontynuacją serii urządzeń tego producenta do higieny jamy ustnej u najmłodszych – poprzedza ją soniczny model BabySonic Pro dla maluszków od 0 do 3 lat.

Szczoteczka soniczna Baby Brush zachęca do higieny jamy ustnej najmłodsze dzieci. Jest to podstawowa szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną z niezbędnymi funkcjami typu timer. Polecana jest już dzieciom w wieku przedszkolnym, ponieważ niedokładnie szczotkowane mleczne zęby są szczególnie narażone na atak bakterii odpowiedzialnych za próchnicę i zapalenie dziąseł.

Została zaprojektowana tak, aby pewnie leżała nawet w małych dłoniach i była poręczna. Zabawę podczas mycia zębów zapewniają światła dyskotekowe (mruganie) w trybie disco połączone z sonicznymi drganiami urządzenia. Drugi z trybów szczoteczki to w zasadzie jedynie podświetlenie jej końcówki na biało bez wykonywania przez główkę żadnych ruchów. Urządzenie jest skuteczne i dobrze oczyszcza powierzchnię zębów dzięki drganiom sonicznym.

Szczoteczka KidzSonic dostępna jest w wersji wiekowej 3-6 oraz 3+. Szczoteczka Baby Brush 3+ występuje w czterech wzorach, na których znajdziemy dinozaura, flaminga, jednorożca bądź rakietę. Do tego jest dostępna w różnych kolorach – czerwonym, niebieskim i różowym. Wersja 3-6 lat ma 2 warianty: pomarańczowo-zielono-niebieski lub pomarańczowo-zielono-różowy, oba z kreskówkowym bobrem.

Co zawiera zestaw?

Przy zakupie szczoteczki Baby Brush Babysonic otrzymujemy:

 • 1 szczoteczkę z 2 trybami pracy
 • 3 końcówki szczoteczki (lub 2 w modelu 3+)
 • 1 baterię AAA
 • instrukcję w języku polskim.

Działanie szczoteczki sonicznej BrushBaby KidzSonic

Cechą charakterystyczną szczoteczki BrushBaby KidzSonic są włókna Du Pont o różnej długości. Włókno krótkie dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów, a długie dociera do przestrzeni międzyzębowych i tam lepiej redukuje płytkę nazębną, działając podobnie do nici dentystycznej. Co więcej, włosie zastosowane na końcówkach jest miękkie i nie stwarza ryzyka podrażnień podczas szczotkowania. Główka szczoteczki jest mała, przez co mieści się w niewielkiej buzi dziecka i można nią swobodnie poruszać nawet w niewielkich przestrzeniach przy trzonowcach.

Fot.: Sekretem działania szczoteczki sonicznej Baby-brush KidzSonic jest końcówka z włosiem o różnej długości (źródło: strona producenta).

W szczoteczce Baby-Brush mamy tylko jeden przycisk sterujący, co ma ułatwić włączanie i wyłączanie urządzenia. Zasilana jest jedną baterią AAA, która powinna wystarczyć na około 6 miesięcy użytkowania, zakładając, że szczoteczka jest używana dwa razy dziennie po 2 minuty za każdym razem. Baterię można łatwo wymienić, wkładając ją do komory w dolnej części rączki szczotki. Sama szczoteczka waży niewiele, bo zaledwie 42 gramów, przez co jest poręczna i łatwa do podnoszenia przez małe dzieci. Częściowo silikonowy uchwyt z wypustkami ułatwia swobodne manewrowanie urządzeniem i utrzymanie go w trakcie pracy zarówno dziecku jak i dorosłemu.

Warto pamiętać, że soniczne szczoteczki dla dzieci powinny być używane pod kontrolą dorosłych. Po samodzielnym wyczyszczeniu zębów przez dziecko, rodzic i tak powinien po nim „poprawić” by mieć pewność, że nawet najtrudniej dostępne zakamarki zostały dokładnie wyszczotkowane.

Obecnie na rynku dostępne są 2 warianty szczoteczki: Brush-baby KidzSonic 3+ oraz Brush-baby KidzSonic 3-6 lat. Różnią się one w zasadzie tylko liczbą drgań sonicznych oraz wzorem i kolorem rękojeści. Końcówki przeznaczone do obu rodzajów szczoteczek są identyczne, podobnie jak ich pozostałe funkcje.

Brush-baby KidzSonic 3+

Parametry szczoteczki Brush Baby Babysonic dla dzieci powyżej 6. roku życia:

 • ruchy soniczne – do 22 000 drgań na minutę
 • 2 tryby pracy – podświetlenie bez wibracji lub tryb disco z wibracją soniczną
 • wbudowany timer (30 sek./2 min.)
 • kolorowe podświetlenie w trybie disco
 • automatyczne wyłączenie szczoteczki po 2 minutach.

Brush-baby KidzSonic 3-6 lat

Parametry szczoteczki Brush Baby Babysonic dla dzieci w wieku 3-6 lat:

 • 2 tryby pracy – podświetlenie bez wibracji lub tryb disco z wibracją soniczną
 • ruchy soniczne – do 18 000 drgań na minutę
 • wbudowany timer (30 sek./2 min.)
 • kolorowe podświetlenie w trybie disco
 • automatyczne wyłączenie szczoteczki po 2 minutach.

Zalety szczotki sonicznej dla dzieci Brush-baby KidzSonic

Szczoteczka do zębów dla dzieci Brush Baby Sonic 3-6 oraz 3+ została zaprojektowana specjalnie z myślą o zębach mlecznych i pierwszych zębach stałych. Miękkie włókno i delikatne drgania to nie jedyne zalety tego produktu.

Szczoteczka soniczna Baby Brush wyposażona jest w tryb disco, który po włączeniu sprawia, że jej końcówka zaczyna świecić i mrugać. Jest to zachęta dla dzieci, aby częściej i chętniej po nią sięgały oraz wytrzymywały zalecane 2 minuty szczotkowania. Z zalet warto wspomnieć też o cichej pracy urządzenia (zmierzona głośność wynosi około 52,5 dB) oraz o zadowalających efektach czyszczenia, które można uzyskać dzięki zastosowanej technologii sonicznej. Drgania są wprawdzie delikatne, ale to wystarczy, by skutecznie oczyścić jamę ustną. Ruchy soniczne, oprócz usuwania płytki bakteryjnej, mają za zadanie masowanie dziąseł, co poprawia ich ukrwienie.

Fot.: Zaletą szczoteczki sonicznej Brush-baby KidzSonic jest ciekawe wzornictwo zachęcające dzieci do szczotkowania (źródło: strona producenta).

Dodajmy, że wbudowany dwuminutowy zegar pomaga dzieciom szczotkować zęby przez odpowiedni czas, a urządzenie pulsuje co 30 sekund, aby zasygnalizować, że nadszedł czas, aby przejść do innego kwadrantu jamy ustnej.

Bazowy tryb pracy urządzenia, czyli podświetlenie główki na biało bez wykonywania sonicznych drgań, przydaje się do tradycyjnego czyszczenia zębów dziecka przez rodzica. Rozświetlona końcówka pozwala mu lepiej dostrzec wszystkie zakamarki jamy ustnej, w tym trudno dostępne zęby trzonowe i dokładnie je wyszczotkować.

Same końcówki nie są przesadnie drogie – 4 sztuki, które wystarczą nam na około rok regularnego szczotkowania kosztują niewiele ponad 50 zł.

Wady szczoteczki sonicznej Brush-baby KidzSonic

Sporym minusem tego urządzenia jest mała ilość drgań – konkurencyjne modele przeznaczone dla tej samej grupy wiekowej oferują ich znacznie więcej. Podobnie jest w przypadku bardzo skromnego wyboru programów – na dobrą sprawę mamy do czynienia tylko z 1 trybem szczotkowania bez możliwości regulacji jego intensywności.

Wadą szczoteczki Brush-Baby KidzSonic jest wymagane podwójne naciśnięcie przycisku, aby szczoteczka się włączyła. Jednokrotne naciśnięcie przycisku włącza tylko światło – może to być mało intuicyjne dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6. Minusem jest też brak możliwości wyłączenia migających światełek kiedy dziecko już się nimi znudzi – jesteśmy skazani na nie przez cały czas szczotkowania.

Ostatnią wadą jest zasilanie bateryjne – od szczoteczki za niemal 100 zł oczekiwalibyśmy jednak nieco więcej.

Cena i dostępność szczotki dla dzieci Brush-baby KidzSonic

Cena szczoteczek Brush-baby KidzSonic, w zależności od wybranego modelu i koloru, wynosi od 70 do 95 zł. Jak już wspomnieliśmy, zestaw 4 wymiennych końcówek to kosz ok. 50 zł, a mniejsze opakowanie zawierające 2 główki kupimy za niespełna 30 zł.

Szczoteczki i końcówki dostępne są głównie w specjalistycznych sklepach dentystycznych, zarówno stacjonarnie jak i online. Można je znaleźć również w sklepach z zabawkami i akcesoriami dla najmłodszych.

Recenzje i opinie o szczoteczce Brush-baby KidzSonic

W ocenie szczoteczki sonicznej Baby Brush pomocne są opinie użytkowników portalu Ceneo.pl oraz kupujących w sklepach internetowych. Z nich dowiadujemy się, że największą zachętą do zakupu tego a nie innego urządzenia są kolorowe migające światła oraz delikatne wibracje. To dzięki nim dzieci świetnie się bawią podczas mycia zębów i same chętniej sięgają po swoją szczoteczkę. Najmłodszym podobają się również różnokolorowe rączki szczoteczek ozdobione rysunkami i kreskówkowymi postaciami.

Rodzice zwracają uwagę na cichą pracę, co ma znaczenie przy małych dzieciach, łatwość czyszczenia szczoteczki i wymiany końcówek. Dzięki temu, że w zestawie Brush Baby mamy aż 3 końcówki, można nie martwić się ich zakupem przez kolejne 9 miesięcy. Dodatkowo szczoteczka jest lekka i poręczna, przez co pewnie leży w dziecięcych rączkach, a 30-sekundowy timer pomaga w nabywaniu prawidłowych nawyków higienicznych u dzieci.

W sieci można spotkać się z opiniami o niezadowalającej jakości materiałów użytych do produkcji szczoteczki. Wielu użytkowników zgłasza również, że ich zdaniem drgania soniczne są za słabe i nie będą w stanie wystarczająco skutecznie doczyścić zębów dziecka. Z tym ostatnim stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić – zarówno 18, jak i 22 tysiące to niewiele w porównaniu z 62 000 ruchów oferowanymi przez szczoteczki Sonicare For Kids czy Vitammy Dino.

Podsumowując, dzięki dyskotekowym światłom, które przyciągają dzieci i sprawiają, że chcą szczotkować zęby, Brush-Baby KidzSonic dla 3-6 oraz 3+ jest całkiem dobrym wyborem. Do tego dochodzą niezbyt drogie główki oraz wymienne baterie wystarczające nawet na pół roku pracy. Warto jednak pamiętać o bardzo delikatnych, żeby nie powiedzieć: zbyt słabych drganiach sonicznych, które mogą nie zapewniać zadowalających efektów czyszczenia.

Przejdź do
top