logo philips

Philips – producent urządzeń audio, RTV i AGD oraz sprzętów do pielęgnacji ciała

Marka Philips tworzy cały szereg produktów z kategorii elektroniki użytkowej, wyposażonych w innowacyjne technologie i ułatwiających dbanie o zdrowie. Od zawsze stara się być blisko klientów, by jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. Poznaj ciekawą historię firmy, jej misję i długoterminowe cele. Sprawdź rankingi i testy urządzeń Philips i przekonaj się, co sądzą o nich użytkownicy.

logo philips
Przejdź do

Co produkuje Philips?

Philips jest producentem szeroko pojętej elektroniki użytkowej dla klientów indywidualnych. W asortymencie marki znajdują się:

  • urządzenia do pielęgnacji ciała: depilatory, golarki damskie i męskie, trymery do ciała, IPL, sprzęty do kompleksowej pielęgnacji twarzy oraz pilniki do pięt i stóp
  • urządzenia do pielęgnacji i stylizacji włosów: suszarki, prostownice, lokówki, szczotki prostujące, lokówko-suszarki, maszynki do strzyżenia i trymery
  • produkty do higieny jamy ustnej: szczoteczki soniczne i irygatory
  • sprzęty do pielęgnacji matki i dziecka: laktatory, elektroniczne nianie i termometry, urządzania do przygotowywania jedzenia, podgrzewacze i sterylizatory do butelek
  • sprzęty AGD: ekspresy do kawy, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, blendery, wyciskarki, sokowirówki, odkurzacze, żelazka, parownice, czajniki, multicookery, roboty kuchenne i tostery
  • urządzenia audio: zestawy soundbar, słuchawki, głośniki, sprzęt samochodowy
  • telewizory, monitory, projektory i odtwarzacze multimedialne
  • telefony komórkowe i stacjonarne
  • oświetlenie pomieszczeń i ogrodów oraz lampy do pojazdów
  • urządzenia wspomagające leczenie zaburzeń snu, łuszczycy, astmy oraz rozwiązania dla słuchu.

Poza produktami konsumenckimi firma tworzy też profesjonalne sprzęty dla sektora medycznego oraz  motoryzacyjnego i biznesowe rozwiązania w zakresie wyświetlaczy, oświetlenia, a także poprawy jakości powietrza.

Co wyróżnia markę Philips?

Philips jest liderem w dziedzinie technologii dla sektora medycznego, wiodącym producentem oświetlenia oraz numerem 1 na rynku golarek i żelazek parowych. Asortyment marki jest niezwykle szeroki i obejmuje wiele dziedzin życia codziennego, od higieny i pielęgnacji ciała, przez utrzymanie domu aż po jego oświetlenie i multimedialne rozrywki. To między innymi z tego powodu produkty Philips są tak bardzo rozpowszechnione i goszczą w wielu domach oraz firmach. Wystarczy podać tylko przykład topowych i funkcjonalnych golarek, zaawansowanych szczoteczek do zębów czy telewizorów OLED+ i z technologią Ambilight.

Marka ma na celu tworzenie produktów poprawiających jakość życia, które nie tylko spełniają potrzeby użytkowników, ale też wykraczają poza ich oczekiwania. Podczas projektowania swoich sprzętów Philips prowadzi liczne badania kliniczne oraz wprowadza profesjonalne rozwiązania do powszechnego użytku, wzbogacając o nie swoje produkty przeznaczone dla klientów detalicznych.

Rozwój firmy odbywa się w sposób zrównoważony, w oparciu o wyznaczone cele społeczne i środowiskowe. Jej misją jest poszerzenie dostępu do opieki zdrowotnej oraz zwiększenie asortymentu produktów zgodnych z wymaganiami dyrektywy EcoDesign przy zachowaniu pełnej transparentności podatkowej.

Historia firmy Philips

Firma Philips powstała w 1891 r. jako wspólne przedsięwzięcie Gerarda Philipsa i jego ojca – Frederika. Rok później w fabryce w Eindhoven rozpoczęła się produkcja żarówek i innych produktów elektronicznych.

Aby nadążyć za konkurencją depczącą Philipsowi po piętach, w 1914 r. założono laboratorium badawcze, którego zadaniami były udoskonalanie żarówek oraz optymalizacja procesów produkcyjnych. Poczynione odkrycia umożliwiły wprowadzenie na rynek już w 1918 r. medycznej lampy rentgenowskiej. Na fali tego sukcesu Philips rozpoczął eksperymentowanie z sygnałem radiowym, a następnie też telewizyjnym. W 1939 r. wyprodukowano pierwszą golarkę elektryczną – Philishave.

Po inwazji Niemiec na Holandię w 1940 r. właściciele Philipsa wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, zabierając ze sobą dużą część majątku firmy. Przez cały okres wojny zarządzali przedsiębiorstwem zdalnie, umożliwiając kontynuowanie działalności ukrytych przed hitlerowcami laboratoriów badawczych. Dzięki temu po zakończeniu działań wojennych produkcja mogła szybko zostać wznowiona.

Lata 60. zapoczątkowały erę przełomowych wynalazków: kaset magnetofonowych, układów scalonych oraz płyt CD, stworzonych w 1983 r. przy współpracy z Sony. Przejęcie koncernu GTE Sylvania sprawiło, że Philips stał się jednym z największych producentów telewizorów na świecie.

Po okresie prosperity przyszły nieco gorsze czasy – urządzenia Philips były stopniowo wypierane przez elektronikę chińskich i koreańskich producentów, spadały zyski i marże. Konieczna była restrukturyzacja przedsiębiorstwa, a także masowe zwolnienia. Zaprzestano produkcji telewizorów (obecnie zajmuje się tym chiński TPV w zamian za tantiemy), sprzedano dział opracowujący odtwarzacze Blu-ray i DVD i pozostawiono w ramach koncernu tylko dochodowe i wysokomarżowe gałęzi biznesowe: oświetlenie, prostą elektronikę oraz rozwiązania dla sektora medycznego.

W 2020 r. firma wypracowała dochód blisko 1,2 miliarda euro, a wartość sprzedaży wniosła niemal 20 mld Euro.

Philips – opinie, czy warto

Marka Philips zdobywa uznanie klientów głównie za sprawą bardzo szerokiego asortymentu, dobrej renomy swoich urządzeń oraz bliskiej współpracy z sektorem medycznym. Jej sprzęty są cenione za wysoką efektywność, jakość wykonania, dbałość o detale oraz zastosowanie innowacyjnych technologii, spośród których wiele wywodzi się z profesjonalnych gabinetów lekarskich i zabiegowych.

Użytkownik Ceneo
Czytaj więcej
Zakupiłam zestaw Whirpool: pralkę (W6W845WBPL) oraz suszarkę (W6D94WBEE). Użytkuję je od tygodnia i jestem miło zaskoczona, pracują bardzo cicho, ubrania są dobrze wysuszone, łatwa obsługa orazpo prostu ładnie wyglądają w łązience. Polecam 🙂
Robert Wasiak
Czytaj więcej
Mam sad za domem i w zupełności wystarcza 😊 Polecam - zero problemów. Tylko wiesz... paliwo i olej. Piła ogólnie jest bardzo mocna, nie muli i jest wygodna w użytkowaniu, w każdym razie łapy nie bolą po godzinie cięcia
xxx
Czytaj więcej
Mam tą piłę od kilku dni jest to moja druga piła bo pierwszą miałem chińską. Jako laik mogę powiedzieć że nawet złotówki nie żałuje bo przy mojej eksploatacji to dożywotnie będę miał tą piłe. Moc ma dużą i bez problemu można nią obalać i ciąć nawet duże drzewa. Sam dźwięk silnika na pełnych obrotach budzi szacunek do tej maszyny a odpalanie jest proste jak sie zalapie o co chodzi to ciepła odpala na raz a zimna na 2-3 bez problemu. Polecam wszystkim, nie zajmuje sie zawodowo ścinką ale pare setek metrow drzewa na pociołem.
Poprzedni
Następny

Philips w Sprawdzono.pl

Specjalnie dla Ciebie przetestowaliśmy urządzenia Philips i poddaliśmy je wielu szczegółowym sprawdzianom. Stworzyliśmy rzetelne rankingi, w których zestawiliśmy ze sobą nie tylko sprzęty tej marki, ale też konkurencyjne produkty o podobnych funkcjach i właściwościach. Wybór, użytkowanie i konserwację produktów Philips ułatwią Ci nasze wskazówki zebrane w dziale porad. Najważniejsze dane techniczne i specyfikacje poszczególnych urządzeń Philips zamieściliśmy w przystępnych kartach produktowych.

Zobacz rezultaty naszych testów przeprowadzonych na sprzętach Philips

Dowiedz się, jak plasują się produkty Philips na tle urządzeń innych marek w naszych rankingach

Poznaj praktyczne porady dla przyszłych i obecnych użytkowników sprzętów Philips

Sprawdź szczegóły techniczne produktów Philips w naszych kartach produktowych

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Holandia

Rok założenia: 1891

Zakres działalności: produkcja i dystrybucja elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń medycznych

Gdzie kupisz produkty Philips? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://www.philips.pl/c-w/support-home/support-contact-page.html

Punkty dystrybucji: elektromarkety, hipermarkety, drogerie, apteki i sklepy online

Oficjalny sklep online: https://www.philips.pl/

Przejdź do