Test Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44: opinie i recenzje

Philips Sonicare to szczoteczka soniczna o klinicznie potwierdzonym działaniu – usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna i gwarantuje do 7 razy zdrowsze dziąsła w 2 tygodnie. Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 nadaje się do codziennej higieny, ale rekomendowany jest szczególnie osobom z wrażliwymi zębami, aparatami ortodontycznymi, licówkami, implantami i uzupełnieniami protetycznymi. Jak ten model sprawdza się w praktyce? Na to pytanie odpowiadamy w naszym teście szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44.
Spis treści

Philips ProtectiveClean 4500 HX6830/44 – zawartość zestawu

W pudełku otrzymujemy szczoteczkę z podłużną główką, która przypomina szczoteczkę manualną. To, co może zaskoczyć, to specjalne gęsto ułożone włosie w kształcie rombu, które skuteczniej usuwa przebarwienia z powierzchni zębów.

Co znajduje się w pudełku:

 • 1 szczoteczka soniczna w kolorze czarno-szarym
 • 1 końcówka szczoteczki sonicznej Philips W2 Optimal White o wydłużonym kształcie
 • 1 ładowarka (podstawka ładująca)
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna.

Szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 jest bliźniaczym urządzeniem testowanej szczoteczki. Ich parametry są identyczne, a jedyna różnica tkwi w kolorze obudowy.

Ten model szczoteczki możemy zakupić też w dwupaku zawierającym czarne i różowe urządzenie. Jest on oznaczony symbolem HX6830/35 i zawiera:

 • szczoteczka soniczna – 2 szt.
 • 2 wymienne końcówki szczoteczek sonicznych Philips W2 Optimal White
 • 1 bazę ładującą
 • instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną.

Szczoteczka soniczna Philips ProtectiveClean 4500 – opis i funkcje

Soniczna szczoteczka Philips ProtectiveClean 4500 charakteryzuje się smukłym i wydłużonym kształtem, typowym dla wszystkich urządzeń Sonicare. Na jej rękojeści znajdują się 2 przyciski służące do włączania i wyłączania urządzenia oraz do zmiany programu szczotkowania. Do dyspozycji mamy 2 wbudowane programy: codzienne czyszczenie oraz wybielanie.

Fot.: Przyciski i diody na rączce szczoteczki Philips ProtectiveClean 4500 umożliwiają sterowanie jej funkcjami (źródło: strona producenta).

Funkcja wybielania jest podstawowym wyróżnikiem tego modelu szczoteczki – aby spotęgować efekt drgań urządzenia, producent wyposażył ją w końcówkę W2 Optimal White wspomagającą usuwanie przebarwień. Posiada ona specjalne włókna w kształcie rombu zapewniające bielszy uśmiech już po 7 dniach regularnego szczotkowania.

Specjalny wskaźnik umieszczony w dolnej części rękojeści szczoteczki poinformuje nas o konieczności wymiany końcówki na nową, by zachować optymalne rezultaty czyszczenia i wybielania. W ofercie Philips dostępne są różne końcówki wymienne przeznaczone do rozmaitych potrzeb jamy ustnej. Wszystkie z nich nadają się dla osób noszących stały aparat ortodontyczny.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 wykonuje w ciągu minuty 62 000 ruchów. Dzięki temu czyści zęby dokładnie, ale też delikatnie – z powodzeniem mogą używać jej osoby o wrażliwych zębach i dziąsłach. Program łatwego startu ułatwia pierwsze szczotkowania zwiększając stopniowo częstotliwość drgań główki szczoteczki.

Czujnik nacisku informuje użytkownika, kiedy ten zbyt mocno dociska włosie szczoteczki do zębów i dziąseł, a wbudowany timer odmierza optymalny czas czyszczenia całej jamy ustnej i poszczególnych ćwiartek zębów. Przekłada się to na poprawę techniki mycia, a więc też osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Po zakończeniu szczotkowania szczoteczka automatycznie się wyłącza.

Najważniejsze parametry produktu:

 • soniczne działanie czyszczące: 62 000 ruchów/min
 • 2 tryby czyszczenia: czyszczenie codzienne (clean) i usuwanie przebarwień (white)
 • 1 poziom intensywności (wysoki)
 • wbudowany czujnik siły nacisku na zęby i dziąsła
 • zaawansowany zegar: 2-minutowy z 30-sekundowym timerem
 • automatyczne wyłączanie
 • system przypomnienia o wymianie główki szczoteczki
 • praca na jednym ładowaniu do 14 dni.

Zalety i wady sonicznej szczoteczki do zębów Sonicare 4500

Soniczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare 4500 nie jest urządzeniem dla każdego. Poznaj jej wady i zalety by móc zdecydować, czy to urządzenie spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zalety szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44

Dobra szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 ma sporo zalet:

 • 2 tryby czyszczenia pozwalają dobrać program do potrzeb
 • wbudowany zegar z timerem informującym o zmianie miejsca szczotkowania
 • system BrushSync™ informujący o konieczności wymiany główki
 • czujnik nacisku wibracjami ostrzegający, gdy szczotkujemy za mocno
 • wskaźnik stanu baterii
 • automatyczne wyłączanie oszczędzające baterię.
Fot.: Jedną z zalet jest możliwość wyboru dwupaku szczoteczek sonicznych HX6830/35: różowej i czarnej (źródło: strona producenta).

Wady szczoteczki sonicznej Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44

Szczoteczki elektryczne Sonicare, poza wieloma zaletami, nie ustrzegły się też kilku wad. Minusami modelu Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 są:

 • tylko 1 główka szczoteczki w zestawie (brak zapasu)
 • tylko 1 poziom intensywności (standardowy), który może być za wysoki dla bardzo wrażliwych zębów.

Cena szczoteczki elektrycznej Philips Sonicare 4500

Szczoteczkę Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 zakupimy w cenie 369 zł (stan na luty 2022).

Podobną szczoteczką do 4500 HX6830/44 jest Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/35 – ta sama konstrukcja, tyle samo wibracji i wybielająca główka szczoteczki. Możemy ją zakupić w dwupaku w cenie od 599-649 zł (stan na luty 2022), co jest świetnym wyborem dla par szukających i oszczędności i ceniących, obok walorów czyszczących, również estetykę i dopasowanie urządzeń.

Szczoteczkę Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 dostaniemy na oficjalnej stronie producenta oraz w kilku sklepach z urządzeniami RTV i AGD. Dwupak szczoteczek sonicznych jest dostępny jedynie w wybranych elektromakretach; nie znajdziemy go natomiast w sklepie producenta.

Soniczna szczoteczka ProtectiveClean 4500 na tle innych urządzeń Sonicare

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare 4500 HX6830/44 jest jednym ze średnich modeli serii ProtectiveClean, w której znajdują się urządzenia oferujące do 3 programów czyszczenia, ale też te mniej zaawansowane o tylko 1 podstawowym programie.

Zaletą szczoteczek z gamy ProtectiveClean jest możliwość wyboru modeli wyposażonych co prawda w 1 program szczotkowania, lecz występujący w 2 wariantach intensywności, np. HX6800/44 lub HX6800/63. Będą one korzystniejszą opcją dla osób obawiających się czyszczenia z prędkością 62 000 drgań na minutę i potrzebujących nieco dłuższego, nawet kilkumiesięcznego okresu adaptacji przed wejściem na wyższą częstotliwość. Co więcej, ich cena jest nieco niższa. Jeśli to nadal będzie dla Ciebie za dużo, sprawdź dostępne modele Philips z serii CleanCare i EasyClean.

Jeśli szukasz znacznie bardziej rozbudowanych funkcji i większej ilości nowoczesnych technologii niż ta oferowana przez testowaną szczoteczkę, sięgnij po urządzenia soniczne Sonicare z serii Diamond Clean lub Prestige.

Zobacz też: Testy pozostałych szczoteczek sonicznych Philips Sonicare.

Recenzje i opinie o Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44

W Internecie możemy znaleźć wiele recenzji na temat Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44. Przykładowa opinia klientów z Ceneo.pl:

(…) Osobiście mam wrażliwe zęby i dziąsła i jest to pierwsza szczoteczka, która nie sprawia żadnego bólu podczas mycia, a czyści moim zdaniem o wiele dokładniej od pozostałych, jakie używałam.(…)

Inne opinie o Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 ze sklepu Euro.com.pl:

(…) Kupiłem ją ze względu na problemy z osadem po kawie i pojawiającym się kamieniem na zębach. Mogę napisać, że szczoteczka naprawdę działa.(…)

Co podkreślają klienci w opiniach o Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44:

 • cicha praca
 • delikatna dla dziąseł
 • zauważalne efekty, tj. usuwa osad z kawy i herbaty
 • dobrze poleruje zęby
 • prosta w obsłudze, bez zbędnych funkcji
 • solidne wykonanie, elementy dobrze dopasowane do siebie.
Fot.: Końcówka szczoteczki Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 (źródło: strona producenta).

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 to szczoteczka, po którą powinny sięgnąć zwłaszcza osoby troszczące się o stan swoich dziąseł oraz biel zębów. Posiada funkcje, które ułatwią codzienne szczotkowanie zębów i umocnią dobre nawyki, m.in. z równomiernym i dokładnym szczotkowaniem każdej ćwiartki jamy ustnej.

Przejdź do
top