Test Philips Sonicare EasyClean HX6511/33: opinie i recenzje

Osoby chcące lepiej zadbać o zdrowie swoich zębów często szukają solidnej i taniej szczoteczki sonicznej, która pozwoli im osiągnąć znacznie lepsze rezultaty niż dotychczas używana manualna. Jednym z takich urządzeń jest Philips Sonicare EasyClean HX6511/33 z programem łatwego startu i bajecznie prostą obsługą. Jakie są jej funkcje i zalety? Jak wypada ten model w recenzjach klientów? Jaka jest cena Philips Sonicare EasyClean HX6511/33? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym teście.
Spis treści

Sonicare EasyClean HX6511/33 – zawartość zestawu

W pudełku zawierającym szczoteczkę soniczną do zębów Sonicare EasyClean HX6511/33, poza samą rękojeścią z silniczkiem znajdują się również:

 • 3 wymienne końcówki do szczoteczki sonicznej Philips ProResult
 • ładowarka indukcyjna
 • kosmetyczka
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna.

Testowana szczoteczka ma też swoją bliźniaczą wersję – to model Sonicare EasyClean HX6511/50. Jedyną różnicą między tymi urządzeniami jest skromniejszy zestaw akcesoriów dołączonych do urządzenia HX6511/50 – brak w nim kosmetyczki, a do dyspozycji mamy tylko 1 wymienną końcówkę Philips ProResult.

W sklepach możemy też spotkać zestaw szczoteczek elektrycznych z technologią soniczną Philips Sonicare EasyClean HX6511/33, w skład którego wchodzą:

 • szczoteczka soniczna – 2 szt.
 • 2 wymienne końcówki szczoteczki sonicznej Philips ProResult
 • stacjonarna ładowarka indukcyjna
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean – opis i funkcje

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/33 zaskakuje przede wszystkim wąską i ergonomiczną konstrukcją, która przypomina szczoteczkę manualną. Dzięki temu osoby przechodzące z ręcznego mycia zębów nie powinny mieć problemów z przyzwyczajeniem się do szczoteczki sonicznej. Można jej bezpiecznie używać na wypełnieniach, koronach i lakierze oraz przy odsłoniętych szyjkach zębowych.

Szczoteczka soniczna dla dorosłych EasyClean HX6511/33, podobnie jak wiele innych szczoteczek Sonicare, wykonuje w ciągu minuty 62 000 ruchów. Nie mamy możliwości regulacji ilości obrotów – urządzenie posiada tylko 1 program pracy i 1 tryb intensywności.

Dzięki wbudowanemu programowi łatwego startu, który zwiększa poziom intensywności w trakcie używania szczoteczki, przejście ze zwykłej na soniczną szczoteczkę staje się łatwiejsze. Szczoteczka Philips Sonicare EasyClean HX6511/33 wyposażona jest w przydatne funkcje zwiększające komfort mycia zębów i uczących, jak to robić dokładnie. Zegar odlicza 2 minuty dla kompletnego czyszczenia, a przy tym wibruje co 30 sekund, dając tym samym znak, że czas zmienić czyszczone miejsce (ćwiartkę jamy ustnej).

3 dołączone do zestawu końcówki wymienne do szczoteczki sonicznej Philips ProResult wystarczą nam na ok. 9 miesięcy szczotkowania i mogą być używane nawet przez osoby noszące aparat ortodontyczny.

Najważniejsze parametry produktu

 • soniczne działanie czyszczące: 62 000 ruchów/min
 • 1 tryb czyszczenia
 • timer: 2-minutowy z 30-sekundowymi powiadomieniami
 • program łatwego startu: szczoteczka zwiększa moc w ciągu 14 dni
 • deklarowana praca na jednym ładowaniu do 14 dni.
Fot.: Końcówka szczoteczki sonicznej Sonicare EasyClean HX6511/33 nadaje się do czyszczenia aparatu ortodontycznego.

Zalety szczoteczki sonicznej Sonicare EasyClean HX6511/33

Sonicare EasyClean HX6511/33 to dobra szczoteczka soniczna posiadająca kilka istotnych zalet:

 • program łatwego startu pomaga przyzwyczaić się do korzystania ze szczoteczki
 • wbudowany zegar z timerem informującym o zmianie miejsca szczotkowania
 • wskaźnik stanu baterii
 • niewygórowana cena.

Wady szczoteczki sonicznej do zębów Philips Sonicare EasyClean

Urządzenie Philips EasyClean HX6511/33 posiada też kilka wad, które odróżniają ją od najlepszych szczoteczek sonicznych:

 • brak czujnika nacisku, który ostrzega, że szczotkujemy za mocno
 • brak systemu BrushSync , w który wyposażone są niektóre szczoteczki elektryczne Philips z serii Sonicare
 • tylko 1 tryb czyszczenia.

Cena i dostępność szczoteczki sonicznej Philips EasyClean HX6511/33

Cena szczoteczki sonicznej Philips EasyClean HX6511/33 waha się od 169 zł do 229 zł (stan na luty 2022). Zestaw 2 szczoteczek kosztuje około 270 zł, jednak zawiera mniejszą ilość wymiennych końcówek i brak w nim kosmetyczki.

Urządzenie jest dostępne w wybranych drogeriach i sklepach internetowych, a także w niektórych popularnych elektromarketach. Z powodzeniem możemy też szukać go na portalach sprzedażowych lub skorzystać z porównywarki cenowej w celu znalezienia najkorzystniejszej oferty.

Fot.: Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean dostępna jest wraz z wymiennymi końcówkami.

Bliźniacza wersja tej szczoteczki sonicznej – Sonicare EasyClean HX6511/50, mimo mniejszej ilości akcesoriów kosztuje niemal dokładnie tyle samo. Jej zaletą jest za to znacznie większa dostępność – znajdziemy ją w wielu elektromarketach oraz sklepach i aptekach internetowych.

Sonicare EasyClean HX6511/33 na tle innych szczoteczek sonicznych Philips

Bliźniacze modele szczoteczek elektrycznych Philips Sonicare HX6511/33 i HX6511/50 to jedne z najtańszych i najprostszych urządzeń w portfolio tego producenta, oferujące wyłącznie podstawowe funkcje. Co ciekawe, za podobną cenę możemy dostać też szczoteczkę z czujnikiem siły nacisku, np. Sonicare HX3671/13.

Jeśli zależy Ci na możliwości regulacji szybkości drgań, lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie z serii 4300. Należy jednak pamiętać, że większa ilość funkcji oznacza też wyższą cenę.

Znacznie szerszą gamę udogodnień i innowacyjnych technologii oferują wyższe serie produktów Sonicare: 5100, 6100, 9000 oraz linia 9900 wspomagana sztuczną inteligencją.

Recenzje i opinie o szczoteczce sonicznej Philips HX6511/33

W Internecie możemy znaleźć wiele recenzji na temat Philips Sonicare EasyClean HX6511/33. Szczoteczka została zrecenzowana i pozytywnie oceniona przez prowadzącego kanał na Youtube “Domowy Stomatolog”. Michał Bola podkreślił, że według niego szczoteczka będzie idealna dla osób chcących zaznajomić się z tą technologią i rozpoczynających przygodę ze szczoteczkami sonicznymi. Łagodne przejście ze szczotkowania ręcznego na elektryczne ułatwi bowiem funkcja adaptacyjna – do 14 szczotkowań od pierwszego załączenia szczoteczka osiągnie swoją pełną moc, aby stopniowo przyzwyczajać zęby i dziąsła do drgań sonicznych.

Pozytywnie o szczoteczce wypowiadają się również klienci, którzy zdecydowali się na zakup tej szczoteczki.

Przykładowe opinie:

Ralfi44

Używam szczoteczki od miesiąca, a właściwie używamy, bo w komplecie były 3 końcówki, a czwartą można otrzymać od Philips po zarejestrowaniu produktu. Od tego czasu szczoteczkę ładowałam tylko raz, co moim zdaniem świadczy o dobrej baterii. Zęby są rzeczywiście domyte, błyszczące i bielsze, a samo mycie jest przyjemnością. Doceniam funkcję sygnalizacji czasu i cichą pracę szczoteczki. Szczerze polecam.

Źródło: Philips.pl

Bartek

Prosta szczoteczka soniczna. Zakładasz główkę wciskasz guzik z diodą i myjesz. Automatycznie wyłącza się bodajże po 2,5min. Po każdych 30 sek. sygnalizuje w celu zmiany obszaru szczotkowania. Ładowanie bardzo proste. Jedyny mankament który widzę w mojej szczoteczce to główka, która po włożeniu na ten metalowy trzpień części głównej nie dochodzi do końca do obudowy szczoteczki, tzn. między główką szczoteczki a jej częścią główną zostaje szpara trochę mniejsza niż 1mm. Brak instrukcji w języku polskim w pudełku (dostępna min. po angielsku)

Źródło: Ceneo.pl

Co podkreślają klienci w opiniach o Philips Sonicare EasyClean HX6511/33:

 • prosta w obsłudze, bez zbędnych funkcji
 • bardzo dobry produkt w dobrej cenie
 • cicha praca.

Podsumowanie testu szczoteczki Sonicare EasyClean HX6511/33

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/33 jest jedną z najtańszych szczoteczek na rynku, a jednocześnie jedną z prostszych. Pozbawiona jest zaawansowanych funkcji, które mogą pomóc przy czyszczeniu (jak czujnik nacisku), ale jest to wciąż dobra szczoteczka soniczna do 300 zł dająca lepsze rezultaty czyszczenia niż szczoteczka manualna.

Będzie jedną z najlepszych szczoteczek sonicznych dla osób ceniących proste rozwiązania i szukających łatwego w obsłudze urządzenia. Sprawdzi się też u seniorów, którzy miewają problemy z programowaniem bardziej zaawansowanych sprzętów.

Przejdź do
top