delonghi logo

De’Longhi – producent ekspresów do kawy, tosterów i czajników elektrycznych

De’Longhi jest znanym i cenionym na całym świecie włoskim producentem urządzeń kuchennych. Poznaj historię i zalety marki, która zyskała sławę dzięki zamiłowaniu do parzenia najlepszej kawy. Sprawdź, jakie nieoczywiste produkty ma ona w swoim asortymencie, i zobacz, jak plasują się one na tle konkurencji w przygotowanych przez nas rankingach.

delonghi logo
Spis treści

Co produkuje De’Longhi?

De’Longhi jest producentem innowacyjnych urządzeń kuchennych oraz sprzętów służących do sprzątania i utrzymania komfortu w domu, np. klimatyzatorów, grzejników i oczyszczaczy powietrza. Firma kojarzona jest głównie z ekspresami do kawy, które stanowią jej główny produkt i są kwintesencją marki. W ofercie De’Longhi znajdziemy ekspresy automatyczne, kolbowe, akcesoria i młynki do kawy, a także ekspresy kapsułkowe i ciśnieniowe Nespresso.

Poza urządzeniami do parzenia kawy firma produkuje również inne kuchenne sprzęty AGD: czajniki elektryczne, tostery, piekarniki nablatowe, frytkownice klasyczne i beztłuszczowe oraz grille elektryczne.

Co wyróżnia markę De’Longhi?

De’Longhi to globalna marka, której misją jest wprowadzanie na rynek nowoczesnych urządzeń poprawiających komfort życia. Połączenie pasji i włoskich tradycji parzenia doskonałej kawy z zaawansowanymi technologiami i ujmującym designem doprowadziło markę do fotela lidera wśród producentów ekspresów do kawy na całym świecie.

Jej produkty cechują się jakością i innowacyjnością oraz wyznaczają nowe trendy wzornicze i technologiczne, które wielokrotnie doceniali jurorzy międzynarodowych konkursów. W latach 2018 i 2019 De’Longhi zostało laureatem Red Dot Design Award. Jest także zdobywcą nagrody Good Design Award przyznawanej rzeczom o doskonałym wzornictwie.

Historia firmy De’Longhi

Historia firmy sięga roku 1902, kiedy to Włoch Giuseppe De’Longhi założył przydomowy warsztat, w którym produkował piece grzewcze opalane drewnem. W tamtym okresie przedsiębiorstwo nie funkcjonowało jeszcze pod obecną nazwą – oficjalnie zostało zarejestrowane dopiero w 1950 r., a markę De’Longhi utworzono wiele lat później.

Firma pod nazwą De’Longhi powstała w 1974 r. i początkowo zajmowała się produkcją grzejników elektrycznych. Urządzenia AGD pojawiły się w jej ofercie dopiero w latach 80. Wtedy też marka weszła na rynek amerykański. Wraz z ekspansją na kolejne kraje Europy i świata gama sprzętów poszerzyła się o ekspresy do kawy, które obecnie są flagowymi produktami De’Longhi,

Na przestrzeni lat w jej fabrykach powstało kilka urządzeń, które stały się hitami, a dziś uchodzą za ikony. Należą do nich klimatyzator Pinguino, osuszacz Tasciugo, piekarnik wolnostojący Sfornatutto i frytkownica Roto Fryer.

De’Longhi – opinie, czy warto?

Posiadacze automatycznych ekspresów do kawy De’Longhi doceniają prostotę ich użytkowania, szeroki wybór napojów, spore możliwości personalizacji swojej kawy, a także doskonały smak przygotowanego naparu. Użytkownicy ekspresów kolbowych polecają je z uwagi na estetykę i wyjątkowy design, będący ozdobą kuchni, jednocześnie zwracając uwagę, że niektóre elementy urządzeń wymagają wymiany przy częstej ekspolatacji.

Sprawdź, jakie cechy sprzętów De’Longhi najbardziej przypadły do gustu konsumentom:

malgosimi
Czytaj więcej
Mam mini piekarniczek DeLonghi, prześliczny i szalenie przydatny (milion razy bardziej niż mikrofala) - i to jest najmocniejsza strona tej firmy (jak to firmy włoskiej) design i wartość użytkowa. Natomiast drzwiczki mogłyby lżej chodzić 🙂 Ale i tak lepszego nie ma na rynku 🙂
Dinamica
Czytaj więcej
Mogę napisać tyle ,że DeLonghi jest bardzo dobrą marką dlatego zdecydowałam się na kolejny zakup. Dodam, że poprzedni ekspres działał i działa tylko zmienił właściciela, a kawa jak kawa, smakuje w zależności od tego jaką się kupi.
RS
Czytaj więcej
Po 6 latach użytkowania innego ekspresu, zakupiłem De'Longhi ECAM 350.55.B. Jestem bardzo zadowolony. Jakość produktu jest bardzo wysoka. Dla mnie najważniejsza była łatwość czyszczenia, bo w poprzednim ekspresie był to duży problem. W tym jest bardzo łatwo. Spieniacz działa super, intuicyjna obsługa. Polecam.
Poprzedni
Następny

De’Longhi w Sprawdzono.pl

Przetrząsasz Internet, usiłując porównać poszczególne urządzenia De’Longhi ze sprzętami innych firm? Nie musisz już tego robić – na łamach naszego portalu wykonaliśmy całą tę pracę za Ciebie! Znajdziesz u nas rankingi różnych kategorii sprzętów, w których uwzględniliśmy też produkty De’Longhi. Opracowujemy je na podstawie naszych niezależnych testów, w których oceniamy urządzenia i poddajemy je wielu próbom. Tworzymy też karty produktowe zawierające parametry techniczne oraz ważne informacje o sprzętach De’Longhi.

Tak zdobyta wiedza i doświadczenie pozwala nam tworzyć wyjątkowe, praktyczne poradniki, które przydadzą się zarówno doświadczonym użytkownikom, jak i osobom, które dopiero przymierzają się do zakupu wymarzonego urządzenia.

Poznaj wnikliwe testy różnych urządzeń De’Longhi

Zobacz, jakie pozycje zajmują sprzęty De’Longhi w naszych rankingach

Odkryj nasze poradniki, które pomogą Ci w wyborze i użytkowaniu produktów De’Longhi

Sprawdź dane techniczne urządzeń De’Longhi w naszych przejrzystych kartach produktowych

Skrót najważniejszych informacji

Kraj: Włochy

Rok założenia: 1902

Działalność: produkcja i dystrybucja małego sprzętu AGD, głównie ekspresów do kawy, ale też innych urządzeń domowych: odkurzaczy, klimatyzatorów, grzejników, osuszaczy i oczyszczaczy powietrza

 

Gdzie kupisz produkty De’Longhi? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Formularz kontaktowy: https://www.delonghi.com/pl-pl/contact-us

Punkty dystrybucji: elektromarkety i sklepy online, oficjalny sklep na portalu Allegro.pl https://allegro.pl/uzytkownik/SmA_DeLonghi

Oficjalny sklep online: https://www.delonghi.com/pl-pl

 

Przejdź do