Test De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S Czy to najlepszy ekspres do kawy do domu?

W ramach testu De'Longhi Dinamica Plus sprawdzono: wyświetlacz w ekspresie, zbiornik na wodę, system mleczny, młynek do kawy, rodzaje i smak kaw w ekspresie. Jak ekspres automatyczny od włoskiego lidera rynku sprawdza się w praktyce i czy jest warty swojej ceny? Odpowiedź znajdziesz poniżej w teście redakcji Sprawdzono.pl.
Spis treści

Popularność automatycznych ekspresów do kawy rośnie z każdym rokiem, co sprawia, że wybór urządzeń jest większy i… trudniejszy. Świetnym sposobem na znalezienie najlepszego sprzętu jest zapoznanie się z wynikami testów i rankingów wyłaniających najlepszy ekspres. Prezentujemy efekty testowania ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S – urządzenia do parzenia kawy z prawdziwie włoskimi korzeniami.

Marka De’Longhi to wiodący producent ekspresów do kawy. Urządzenia sygnowane logiem firmy są nie tylko chętnie kupowane, ale przede wszystkim doceniane przez użytkowników. Klienci cenią sobie jakość sprzętu, jego funkcjonalność, a także charakterystyczny design i spory ekran dotykowy, które sprawiają, że ekspres ciśnieniowy jest silnym akcentem w wystroju kuchni.

Wygląd urządzenia w połączeniu z łatwością użytkowania i eleganckim designem to jednak nie wszystko. Liczy się przede wszystkim smak kawy, a ten jest naprawdę wyjątkowy. Jedną z najnowszych propozycji De’Longhi jest model ECAM 370.95.S, który bez wątpienia spełnia powyższe kryteria, o czym świadczą wyniki testu. W jego ramach dokładnie sprawdzono następujące funkcje i parametry: wyświetlacz w ekspresie, zbiornik na wodę, system mleczny, młynek stalowy, rodzaje kaw w ekspresie, design i utrzymanie w czystości ekspresu oraz smak kawy z ekspresu.

Recenzja ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Sprawdźmy punkt po punkcie, jak prezentuje się automatyczny ekspres DeLonghi, jakie ma funkcje i jakie napoje kawowe da się z jego pomocą przyrządzić. Sprawdź, jak ten sprzęt wypadł w naszym teście.

Intuicyjny wyświetlacz w ekspresie Dinamica Plus

Ekran w automatycznym ekspresie De’Longhi ECAM 370.95.S jest jednym z największych, a co za tym idzie najbardziej czytelnych wyświetlaczy w dostępnych na rynku urządzeniach do zaparzania kawy. Po uruchomieniu sprzętu na ekranie pojawiają się cztery podstawowe rodzaje napojów. Po przewinięciu listy wyświetlają się kolejne możliwości (12 rodzajów kaw). Obsługa wyświetlacza jest prosta. Ułatwiają ją liczne piktogramy, które dodatkowo są opisane, co sprawia, że korzystanie z ekspresu jest sprawne i bezproblemowe.
Atutami De’Longhi ECAM 370.95.S są bez wątpienia dotykowy kolorowy wyświetlacz, który nie wymaga korzystania z żadnych przycisków, czytelne duże piktogramy oraz czułe i logicznie rozmieszczone przyciski dotykowe. Ekran został zaprojektowany tak, by obsługa była jak najbardziej intuicyjna, dlatego korzystanie z menu w ekspresie to czysta przyjemność. Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest możliwość spersonalizowania niemal każdego parametru kawy (rodzaj, moc aromatu czy ilość mleka). Będzie to sporym plusem m.in. dla osób, które dotychczas piły tylko kawę rozpuszczalną – stopniowe zwiększanie mocy i intensywności pozwoli im łatwiej oswoić się ze smakiem kawy z mielonych ziaren.

Intuicyjny wyświetlacz w ekspresie Dinamica Plus
Intuicyjny wyświetlacz w ekspresie Dinamica Plus
kolorowy wyświetlacz dotykowy ekspresu De’Longhi Dinamica Plus
Kolorowy wyświetlacz dotykowy ułatwia przygotowanie napoju
panel sterujący i dotykowe przyciski ekspresu De’Longhi Dinamica Plus
Panel sterujący i dotykowe przyciski ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Zbiornik na wodę wyciągany od przodu

Ciśnieniowy ekspres De’Longhi ECAM 370.95.S został wyposażony w łatwo wyjmowany zbiornik na wodę, który jest umieszczony po prawej stronie urządzenia. Pojemnik można zdemontować, wysuwając go do siebie. Oznacza to, że wyjmowanie zbiornika na wodę jest możliwe bez względu na ustawienie ekspresu. Pojemnik można wysunąć zarówno wtedy, kiedy ekspres stoi przy ścianie, jak i wtedy, kiedy znajduje się pod wiszącą szafką.

Ponadto na uwagę zasługują wymiary zbiornika. Pojemnik jest kompaktowy i mieści 1,8 litra wody. Jest półprzezroczysty, co umożliwia sprawdzenie poziomu wody w dowolnym momencie. Warto dodać, że ekspres do kawy De’Longhi ECAM 370.95.S posiada w filtr zmiękczający wodę, dzięki któremu kawa smakuje jeszcze lepiej. Za jego sprawą zmniejsza się też częstotliwość odkamieniania wnętrza ekspresu.

Młynek do kawy w ekspresie De’Longhi Dinamica Plus

Ekspres automatyczny De’Longhi ECAM 370.95.S został wyposażony w stalowy młynek do kawy. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano bezprzewodowy system zaparzający, który sprawia, że podczas mielenia ziaren powstaje stosunkowo mało pyłu kawowego.

Wbudowany stalowy młynek żarnowy z 13-stopniową regulacją grubości mielenia pozwala na przygotowywanie kawy o różnych parametrach, dzięki czemu każdy koneser znajdzie coś dla siebie. Sporą zaletą ekspresu jest również pojemność zbiornika na kawę ziarnistą – urządzenie mieści aż 300 g ziaren.

Automatyczny system mleczny w ekspresie ciśnieniowym De’Longhi Dinamica Plus

Prawdopodobnie największą zaletą ekspresu De’Longhi ECAM 370.95.S jest system mleczny, w jaki zostało wyposażone urządzenie. Do sprzętu jest bowiem dołączona termiczna karafka na mleko, która nie tylko wygląda elegancko, ale przede wszystkim umożliwia efektywne spienianie mleka na cappuccino czy caffe latte.

Karafka została wykonana z najwyższej klasy materiału, dzięki czemu jest trwała i niezawodna (tworzywo nie wpływa na smak napoju!). Jej dodatkowym atutem jest możliwość wypięcia i umieszczenia w lodówce. Dzięki temu mleko jest zawsze świeże. Karafka termiczna długo utrzymuje temperaturę mleka, co jeszcze szczególnie ważne podczas jego spieniania – zastosowanie takiego urządzenia pozwala na ubicie gęstej pianki na perfekcyjne cappuccino w prawdziwie włoskim stylu.

System mleczny w De’Longhi ECAM 370.95.S znajduje się w całości poza ekspresem, dzięki czemu utrzymanie w czystości tego elementu jest banalne – wystarczy opłukać jego poszczególne elementy pod bieżącą wodą. Warto dodać, że karafkę można myć w zmywarce, ale należy umieszczać ją na górnej półce. Wszystkie części systemu mlecznego możemy swobodnie rozmontować i oczyścić, dzięki czemu mleko spienione na kawę mleczną ma zawsze idealny smak. Zaletą systemu spieniania mleka w modelu ECAM 370.95.S jest także pokrętło znajdujące się na pokrywce karafki, które umożliwia regulację pożądanej wysokości pianki oraz inicjuje czyszczenie systemu mlecznego.

karafka systemu LatteCrema w De’Longhi ECAM 370.95.S
Karafka systemu LatteCrema w De’Longhi ECAM 370.95.S
system mleczny ekspresu do kawy De’Longhi Dinamica Plus
System mleczny

Jakie kawy przygotuje ekspres ciśnieniowy De’Longhi ECAM 370.95.S?

Ekspres z młynkiem i spieniaczem De’Longhi ECAM 370.95.S umożliwia przygotowanie szesnastu rodzajów kawy. Na głównej stronie wyświetlacza znajdują się napoje podstawowe. Są to:

 • espresso,
 • kawa czarna,
 • cappuccino
 • i latte macchiato.

Po naciśnięciu strzałki w bok można wybrać kolejne napoje:

 • long,
 • cappuccino+,
 • cappuccino mix,
 • doppio,
 • caffe latte,
 • flat white,
 • gorące mleko,
 • espresso,
 • macchiato,
 • gorąca woda,
 • podwójne espresso,
 • dzbanek kawy
 • oraz napój o indywidualnych parametrach.

Tak szeroki wybór kaw mlecznych i czarnych pozwoli niezbyt wprawionym kawoszom odkryć nowe smaki.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania do menu spersonalizowanej kawy. Nieskorzystanie z tej opcji pozwala z kolei na każdorazowe dostosowywanie parametrów napoju do własnych preferencji. W ramach personalizacji swojego naparu możemy zmieniać ustawienia mocy kawy, jej stosunku do mleka, wielkości i aromatu. Jeśli chcemy regularnie korzystać z własnych ustawień, warto zapisać je w jednym z 3 dostępnych profili użytkownika lub dodatkowym profilu gościa – ekspres zapamiętuje je, by następnym razem przygotowanie kawy zajęło tylko moment.

Regulowana wysokość adaptera umożliwia podstawienie pod ekspres filiżanki o maksymalnej wysokości 13,5 cm.

kawa mleczna z ekspresu De’Longhi z systemem spieniania mleka
Kawa mleczna z ekspresu De’Longhi Dinamica Plus z systemem spieniania mleka

Design i utrzymanie w czystości ekspresu De’Longhi Dinamica Plus

Kawy przyrządzone z pomocą ekspresu De’Longhi prezentują się wyjątkowo profesjonalnie. Na uwagę zasługuje ich wysoka jakość – mleczna pianka jest aksamitna, wilgotna i gęsta, co wpływa zarówno na smak, jak i na wygląd napoju.

Urządzenie sprawdza się też w parzeniu kaw warstwowych. Latte macchiato ma wyraźne oddzielone od siebie warstwy i zwieńczone jest puszystą pianką, co nadaje mu profesjonalnego charakteru. Trzeba zauważyć, że w tym ekspresie De’Longhi udają się nie tylko kawy mleczne. Espresso czy americano również smakują doskonale. Tego rodzaju napoje są bowiem aromatyczne i pobudzające.

Testowany ekspres automatyczny może przygotować za jednym zamachem dwie takie same kawy czarne. Takiej opcji nie ma jednak w przypadku kaw mlecznych – te trzeba parzyć oddzielnie.

latte macchiato z ekspresu De’Longhi
Aromatyczna latte macchiato z ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Ile kosztuje ekspres De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S?

Według serwisu Ceneo cena omawianego ekspresu to 3085,00 zł (stan na styczeń 2022 r.).

Specyfikacja techniczna ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

 • Szerokość, wysokość, głębokość: 23,6 x 34,8 x 42,9 [cm]
 • Ciśnienie: 19 bar
 • Pojemnik na ziarna: 300 g

Ocena ekspresu De’Longhi Dinamica Plus

Ekspres Dinamica wypada bardzo dobrze na tle innych urządzeń z podobnej półki. Sprzęt jest trwały, dobrze wykonany i doskonale spełnia swoje zadanie.

Kawa parzona z jego pomocą smakuje świetnie i niczym nie różni się od napojów podawanych w najlepszych kawiarniach. Ponadto zaletami są: ciekawy design, łatwość obsługi i brak problemów z utrzymaniem czystości.

Przejdź do
top