Recenzja ekspresu automatycznego Saeco Aulika Evo
Sprawdźmy punkt po punkcie, jakie funkcje ma automatyczny ekspres do biura Saeco Aulika Evo i jakie napoje kawowe można z jego pomocą przygotować.
Ekspres Aulika Evo występuje w 2 wariantach: testowanym tutaj Top oraz Office. Różnice pomiędzy nimi omówimy w jednym z końcowych akapitów.
Wyświetlacz w ekspresie do biura Saeco Aulika Evo
Jednym z elementów panelu sterowania ekspresu Saeco Aulika Evo jest mały, centralnie umieszczony czarno-biały wyświetlacz o niezbyt dużej rozdzielczości. Pojawiają się na nim czytelne komunikaty i piktogramy wskazujące np. postępy w procesie parzenia kawy, wybierane ustawienia lub modyfikowane parametry napojów kawowych.
Po obu stronach wyświetlacza zlokalizowane są dotykowe podświetlane przyciski z realistycznymi symbolami kaw oraz innych napojów dostępnych w ekspresie, a także przyciski menu, sterowania i włącznik. Każdorazowo po naciśnięciu przycisku słyszymy krótki dźwięk, a podczas parzenia danego rodzaju kawy oznaczający ją piktogram miga podświetlany białą diodą.
Zbiornik na wodę ekspresu ciśnieniowego Saeco Aulika Evo
Możemy śmiało stwierdzić, że rozmiar zbiornika jest doskonale przystosowany do biurowego przeznaczenia ekspresu – jednorazowo mieści on aż 4 litry wody, dzięki czemu nie trzeba jej zbyt często uzupełniać nawet o poranku, kiedy wszyscy pracownicy kierują się do ekspresu po swoją filiżankę małej czarnej. We wnętrzu pojemnika możemy zamontować zalecany przez producenta filtr wody Intenza+, który zmiękcza ją i zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kamienia na newralgicznych częściach ekspresu.
Dzięki składanemu uchwytowi pojemnik jest łatwy w montażu i demontażu, a także w przenoszeniu i to nawet ze sporą ilością wody. Jeśli jednak nie chcemy z niego korzystać, możemy podłączy ekspres bezpośrednio do źródła wody i na zawsze zapomnieć o napełnianiu zbiornika (model Top RI). Warto jednak wtedy zastanowić się nad twardością wody w sieci i ewentualnie zamontować filtr w odpowiednim miejscu naszej instalacji.