logo sodastream

SodaStream – producent saturatorów do wody gazowanej

Zależy Ci na redukcji śladu węglowego i ograniczeniu produkcji śmieci? Chcesz na dobre rozstać się z plastikowymi butelkami, ale nie zamierzasz rezygnować z picia gazowanej wody? Z pomocą przyjdzie Ci SodaStream – producent ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań, które zmieniają zwykłą kranówkę w smaczny napój gazowany. Poznaj misję firmy i sprawdź, jak jej produkty zaprezentowały się w trakcie naszych testów.

 

Przejdź do
logo sodastream

Zależy Ci na redukcji śladu węglowego i ograniczeniu produkcji śmieci? Chcesz na dobre rozstać się z plastikowymi butelkami, ale nie zamierzasz rezygnować z picia gazowanej wody? Z pomocą przyjdzie Ci SodaStream – producent ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań, które zmieniają zwykłą kranówkę w smaczny napój gazowany. Poznaj misję firmy i sprawdź, jak jej produkty zaprezentowały się w trakcie naszych testów.

Co produkuje SodaStream?

SodaStream jest producentem ekspresów do przygotowywania wody gazowanej we własnym domu, a także naboi z gazem do swoich urządzeń oraz akcesoriów dodatkowych: wielorazowych butelek ze szkła lub plastiku i syropów smakowych, umożliwiających stworzenie słodkiego napoju gazowanego.

Co wyróżnia markę SodaStream?

Marka SodaStream tworzy produkty, dzięki którym możliwe jest ograniczenie zużycia plastiku i wytwarzanych śmieci oraz zwiększenie spożycia wody, a tym samym lepsze nawodnienie organizmu. Saturatory tej firmy są bezprzewodowe i nie potrzebują źródła zasilania, co przyczynia się do oszczędności na rachunkach za prąd. Umożliwiają też dostosowanie stopnia gazowania wody do swoich preferencji oraz nadanie jej smaku ulubionego napoju za pomocą specjalnych syropów smakowych.

Jednym z głównych celów firmy jest redukcja śladu węglowego – w tym celu podjęto współpracę z Carbon Trust, międzynarodową organizacją specjalizującą się w dziedzinie śladu węglowego. SodaStream deklaruje opieranie swojej działalności wyłącznie na odnawialnych źródłach energii już od roku 2030.

Wielorazowe butelki oferowane przez SodaStream są wykonane z wytrzymałego tritanu, który nie zawiera BPA, i mogą być myte w zmywarce, co ma zachęcać do ich częstego używania.

https://youtu.be/QgmrfPGbLIc

Historia firmy SodaStream

Firma powstała w 1903 r. w Wielkiej Brytanii. Jej założycielem był Guy Hugh, twórca „urządzenia do napowietrzania płynów”. W latach 20. ofertę uzupełniono o koncentraty smakowe dodawane do wody i rozpoczęto sprzedaż maszyn do gazowania napojów do użytku przemysłowego. Produkty dla klientów indywidualnych powstały w 1955 r. i pierwotnie były sprzedawane tylko na terytorium Wielkiej Brytanii, gdzie szczególną popularność zyskały w latach 70. i 80.

Po licznych zmianach własnościowych w 1985 r. SodaStream stało się spółką zależną Cadbury Schweppes, a w 1998 r. połączyło się z Soda-Club – firmą, która do tej pory była wyłącznym dystrybutorem SodaStream w Izraelu. Od tej pory marka zaczęła kłaść większy nacisk na produkcję zdrowych napojów.

Rok 2010 przyniósł debiut SodaStream na giełdzie NASDAQ. Od 2012 r. wprowadzono linię maszyn do napojów gazowanych SodaStream Source zaprojektowanych zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, co spotkało się z aprobatą Good Housekeeping Institute.

W 2018 r. firmę SodaStream kupił koncern PepsiCo. Transakcja opiewała na kwotę 3,2 miliardów dolarów. Była to dla giganta szansa na poszerzenie swojej oferty oraz uciszenie słów krytyki, które zarząd SodaStream kierował pod jego adresem we wcześniejszych latach, obwiniając go za produkcję plastikowych śmieci i zanieczyszczanie nimi środowiska. Tym samym koncern mógł zacząć dostarczać swoim klientom zdrowsze i bardziej ekologiczne produkty oraz zyskał dostęp do innowacji technologicznych opracowanych przez izraelską firmę. Przejęcie było korzystne także dla rozwoju SodaStream, które z pomocą PepsiCo mogło znacznie poszerzyć zasięg działalności, dotrzeć do szerszego grona klientów i stało się globalną marką.

SodaStream – opinie, czy warto

Użytkownicy saturatorów SodaStream cenią je za możliwość znacznego ograniczenia zużycia plastikowych butelek oraz za opcję personalizacji napojów, od stopnia nasycenia COaż po dostosowanie smaku do swoich preferencji. Sporymi plusami są też prosta konstrukcja urządzeń minimalizująca ryzyko usterek oraz ich wysoka estetyka i dobra jakość wykonania.

Sprawdź opinie posiadaczy ekspresów SodaStream i przekonaj się, czy warto je mieć:

Tomek

Bardzo fajna sprawa, woda smakuje lepiej niż z butelki. Dzięki temu ograniczyliśmy ilość generowania plastiku

L…6

Super rozwiązanie, nie musisz nosić zgrzewek wody i nie produkujesz smieci

M…J

Kompaktowy, dobrze wyglądający saturator, który pozwoli drastycznie zmniejszyć ilość wyprodukowanych plastików oraz cieszyć się z każdym momencie własna woda sodową ?

SodaStream w Sprawdzono.pl

Redakcja Sprawdzono.pl dokłada wszelkich starań, by dostarczyć Ci informacje potrzebne przy wyborze i użytkowaniu produktów SodaStream. Przeprowadzamy wnikliwe testy sprzętów tej marki, podczas których oceniamy ich działanie, design i jakość. Tworzymy rzetelne rankingi i zestawiamy urządzenia SodaStream z podobnymi produktami konkurencyjnych marek. Stale rozbudowujemy też nasz dział porad skierowanych do obecnych i przyszłych użytkowników produktów SodaStream. Wszystkie dane techniczne i specyfikacje sprzętów zamieszczamy w naszych przejrzystych kartach produktowych.

Skrót najważniejszych informacji

Infolinia (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17): 22 152 33 26
Formularz kontaktowy: https://support.sodastream.com/hc/pl/requests/new?ticket_form_id=1260809943249
Punkty dystrybucji: elektromarkety, super- i hipermarkety: Media Markt, Carrefour, E. Leclerc
Oficjalny sklep online: https://sodastream.pl/

Gdzie kupisz produkty SodaStream? Dane kontaktowe, dystrybucja, sklepy online

Kraj: Izrael
Rok założenia: 1903
Zakres działalności: produkcja i dystrybucja urządzeń do gazowania wody
Przejdź do
Click outside to hide the comparison bar
Compare